AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plNowe ciężarówki do transportu 5-galonowych butli wody
Transport drogowy

Nowe ciężarówki do transportu 5-galonowych butli wody

23 IVECO Eurocargo zasili flotę firmy Eden Springs

15 kwietnia 2022 r.   |  SC

Zamówione przez firmę Eden Springs 23 samochody ciężarowe IVECO Eurocargo, wyposażone w specjalistyczne zabudowy wykonane przez firmę KTLC Europe, umożliwiające sprawne i bezpieczne realizowanie dostaw do biur i zakładów pracy wody w dużych, 5-galonowych butlach, powiększą flotę firmy i przyczynią się do dalszego umocnienia pozycji firmy w sektorze dystrybucji napojów.

Dynamicznie rozwijająca się branża dystrybucji wody w 5-galonowych butlach charakteryzuje się wysoką intensywnością procesów logistycznych, co generuje takie wyzwania jak: zapewnienie możliwie najkrótszego czasu dostawy i jak największej ilości dostarczonych butli dziennie, zminimalizowanie kosztów dostawy w przeliczeniu na jedną butlę (kosztów paliwa oraz dodatkowych kilometrów na powrót do bazy w celu napełnienia butli), a także redukcję przestojów powodowanych przez awarie – samochód powinien pracować 365 dni w roku.

Aby móc sprawnie, wydajnie i bezpiecznie wykonywać swoją codzienną pracę związaną z dostawami wody w butlach do biur i zakładów pracy, firma Eden Springs zamówiła 23 nowe pojazdy IVECO Eurocargo. Do realizacji tego kontraktu w zakresie formy finansowania i zarządzania Eden Springs wybrało firmę MHC Mobility, która pojazdy przekazuje w najmie długoterminowym. Przy realizacji kontraktu IVECO współpracowało z polskim producentem nadwozi, firmą KTLC Europe. Firma KTLC od 30 lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości aluminiowych żaluzjowych nadwozi do przewozu wody w butlach 5-galonowych, napojów oraz piwa.

Lekkie, aluminiowe nadwozie umożliwia maksymalne wykorzystanie ładowności samochodu i pozwala zminimalizować jednostkowy koszt dostarczenia jednej butli 5-galonowej, optymalizując koszty dystrybucji. Solidna, w 100% spawana aluminiowa konstrukcja składa się z wysokiej jakości wytłaczanych profili zapewniających długowieczność i niezawodność produktów. Nadwozia firmy KTLC służą przez wiele lat, zachowują swoją wartość, są także lżejsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Dzięki zabudowaniu nadwozi do dystrybucji wody na ekologicznych, wydajnych i niebywale zwrotnych podwoziach IVECO Eurocargo, udało się stworzyć pojazd idealny do wykonywania ciężkiej codziennej pracy, często w warunkach intensywnego ruchu oraz gęstej zabudowy panującej w centrach miast. Ze względu na specyfikę wykonywanych zadań każde nadwozie jest indywidualnie projektowane i dostosowywane do zróżnicowanych potrzeb klienta. Tak było i w tym przypadku. Zamówione przez firmę Eden Springs nadwozia zostały zaprojektowane przez KTLC, w ścisłej współpracy z managerami przyszłego użytkownika, dzięki czemu będą one dokładnie spełniały wszystkie wymagania wynikające ze specyfiki wykonywanych zadań dystrybucyjnych. Ta bliska współpraca zaowocowała również zastosowaniem szeregu opcjonalnych rozwiązań, takich jak: zestaw stopni uchylnych zapewniających pracownikowi komfort i bezpieczeństwo pracy podczas dostawy „door-to-door”, boczne odbojnice chroniące nadwozie przed uszkodzeniem przez wózek widłowy oraz specjalne stopery zabezpieczające stojaki na wodę przed wypadnięciem.

Zamówienie złożone przez firmę Eden Springs objęło 23 pojazdy dystrybucyjne IVECO Eurocargo z zabudowami KTLC, z czego 10 sztuk to pojazdy ML 100E19/P EVID, mogące przewozić 192 butle 5-galonowe (o łącznej masie do 5.445 kg), natomiast 13 sztuk to nieco większe pojazdy ML120EL19/P EVID, przystosowane do transportu aż 256 butli 5-galonowych (o łącznej masie do 6.810 kg). Zamówione pojazdy zostały wyposażone w 6-biegowe skrzynie zautomatyzowane, system wspomagający ruszanie na wzniesieniu Hill Holder i aktywny tempomat ACC z czujnikiem radarowym, co dzięki zwężonej kabinie (2,1 m), dużemu kątowi skrętu (52 stopnie) i najmniejszej średnicy zawracania w swojej kategorii (niespełna 11 m w wersji z rozstawem osi 2790 mm) czyni z Eurocargo idealny pojazd do miejskich zadań dystrybucyjnych.

Oprócz wspomnianych już walorów użytkowych pojazdów z rodziny Eurocargo, tak docenianych przez użytkowników, jednym z priorytetów dla klienta był fakt spełnienia przez pojazdy najostrzejszych norm czystości spalin obowiązujące w momencie zamówienia, czyli Euro VI D. Zastosowany w Eurocargo specjalny system oczyszczania spalin IVECO HI-SCR charakteryzuje się niewielką masą, dużą wydajnością i eliminuje przerwy w pracy związane z procedurą regeneracji niezbędną w przypadku konkurencyjnych modeli z układami EGR+SCR. Regeneracja filtra cząstek stałych (DPF) jest pasywna, ciągła i całkowicie zautomatyzowana, co oznacza, że odbywa się bez udziału kierowcy. Nie są także potrzebne techniczne przerwy w eksploatacji pojazdu, a podzespoły układu nie rozgrzewają się do wysokich temperatur, co zwiększa ich niezawodność. Zamówione przez firmę Eden Springs pojazdy IVECO Eurocargo zostały wyposażone w reflektory ksenonowe, co znacząco wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze i wcześniejsze dostrzeżenie innych użytkowników ruchu, zwłaszcza pieszych i rowerzystów. 

Pierwsza partia, składająca się z 13 pojazdów, została przekazana użytkownikowi 24 marca 2022 roku w krakowskiej siedzibie firmy DBK, autoryzowanego dealera IVECO. W uroczystości uczestniczyli Mirosław Gołaszewski, Light & Medium Business Manager IVECO Poland oraz Michał Marczak, Key Account Manager Light & Medium IVECO Poland. Firmę Eden Springs reprezentowali Łukasz Koprowski –Regional Fleet Manager Poland & Hungary, Piotr Starosta – Kierownik ds. Logistyki i Floty oraz Paweł Ziembicki – Specjalista ds. Logistyki i Floty. Firma Eden Springs będzie eksploatowała zamówione pojazdy w ramach usługi wynajmu długoterminowego świadczonej przez firmę MHC Mobility Sp. z o.o., którą podczas przekazania reprezentowali: Michał Faron, Business Manager MHC Mobility Polska oraz Marcin Chała, Terenowy Inspektor Techniczny MHC Mobility Polska. Ze strony firmy zabudowującej KTLC Europe w przekazaniu wzięli udział Zbigniew Dymek, Dyrektor ds. Produkcji KTLC Europe; Wiktor Lenarczyk, Prezes Zarządu KTLC Europe oraz Michał Lenarczyk, wiceprezes KTLC Europe. Kolejne zamówione IVECO Eurocargo trafią do floty Eden Springs już w kwietniu bieżącego roku.

[ materiały IVECO ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega