LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
28 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl10 nowych ciągników uzupełnia flotę
Transport drogowy

10 nowych ciągników uzupełnia flotę

Po dwóch latach przerwy Alegre Logistic znów wybiera Volvo FH

SC

W nadchodzących miesiącach Volvo Trucks przekaże firmie Alegre Logistic 10 ciągników siodłowych Volvo FH, 4x2, 500 HP. Pierwsze dwa pojazdy zostały odebrane już 15 X w oddziale Volvo Trucks Polska w Będzieszynie.


10 nowych ciągników uzupełnia flotę - po dwóch latach przerwy Alegre Logistic znów wybiera Volvo FH   |   Fot. Volvo Trucks

Z firmą Volvo współpracujemy od blisko 20 lat. Nie zawiodły nas nigdy ich auta. Znamy te samochody, a co ważniejsze, znamy i cenimy ludzi. Wiemy, że możemy na nich liczyć - mówi prezes zarządu firmy Alegre Logistic, Jarosław Buła.

Alegre Logistic zajmuje się głównie transportem międzynarodowym, ale ciężarówki tej firmy jeżdżą także w trasy krajowe. Firma zajmuje się również spedycją, a od kilku lat również i logistyką przesyłek. Nasza flota liczy 50 samochodów 24 tonowych. Posiadamy również mniejsze auta, które obsługują ładunki ekspresowe. Współpracujemy dodatkowo z całą rzeszą mniejszych podwykonawców, którzy uzupełniają naszą flotę. Zatrudniamy około 80 osób i ciągle się rozwijamy - dodaje Jarosław Buła. Firma działa na rynku od blisko 20 lat i właściwie od początku istnienia ściśle współpracuje z Volvo Trucks Polska. Współpraca układa się bardzo dobrze. Volvo Truks to solidna marka.

Współpraca trwa nadal i wchodzi w kolejny etap. W następnych miesiącach Volvo Trucks przekaże Alegre 10 ciągników Volvo FH. 15 X firma debrała już dwa pierwsze pojazdy i z tej okazji w pomorskiej siedzibie Volvo Trucks odbyła się mała uroczystość. Pojazdy zostały przygotowane do wydania przy udziale Autoryzowanego Serwisu Volvo Trucks Józef Skrzypa, z którym Alegre współpracuje w ramach obsługi posprzedażnej.

Bardzo się cieszymy się, że Pan Jarosław Buła wraca do nas po dwóch latach przerwy. Jest to dla nas klient bardzo wyjątkowy, od wielu lat aktywny Ambasador marki Volvo Trucks. Jest z naszą marką od blisko 20 lat i w tym czasie zakupił od nas blisko 50 pojazdów - mówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Alegre to przewoźnik bardzo opiniotwórczy na swoim terenie. To przykład prężnie rozwijającej się firmy, która korzysta z nowoczesnych systemów zarządzania, wychodzi poza utarte schematy i chętnie testuje nowości pojawiające się w branży transportowej i logistycznej. To polska stabilnie rozwijająca się firma z rodzinnymi korzeniami i wciąż dużym potencjałem. Bardzo się cieszymy, że wraca do nas po krótkiej przerwie - dodaje.

Finansowanie. Zakupione przez Alegre Logistic ciągniki zostały sfinansowane w leasingu Volvo Financial Services. Jeżeli chodzi o finansowanie, to najważniejsze w dzisiejszych czasach jest to, aby znaleźć rzetelnego partnera, który będzie wspierał leasingobiorcę przez cały okres trwania umowy i znajdzie dobre rozwiązanie dotyczące ubezpieczenia. A takim partnerem jest właśnie VFS. Wyróżnia nas to, że jesteśmy leasingiem fabrycznym, czyli specjalizujemy się tylko i wyłącznie w finansowaniu środków transportu z grupy Volvo Trucks - mówi Maja Proc, dyrektor sprzedaży VFS Usługi Finansowe Polska.

Ciężarówki, objęte są także kontraktem serwisowym Volvo Trucks, czyli mają zapewnioną gwarancję wszystkich napraw. Dla Alegre Logistic to ważna informacja. Można poczuć się zaopiekowanym – podsumowuje prezes Alegre.

Wybrane przez firmę Alegre Volvo FH to ciągniki dwuosiowe o mocy 500 koni mechanicznych, wyposażone w 13-litrowe silniki Euro Step D. Będą wykorzystywane pod naczepy o tonażu 40 t. Właśnie te silniki – w porównaniu do swoich poprzedników – zużywają ok. 3% paliwa mniej. W skali dużej firmy te kilka procent to znaczna oszczędność. Są również wyposażone w aktywne tempomaty i system rozpoznający topografię terenu, dopasowujący prędkość do ukształtowania drogi.

Volvo FH jest od wielu lat naszym flagowym produktem. Charakterystyczny układ świateł można rozpoznać już z dużej odległości. Śmiało możemy powiedzie, że jest to nasza ikona. Taki nasz król szos - przekonuje dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska. Piękne niebieskie malowanie i czarne grille w tych konkretnych egzemplarzach Alegre dały świetny efekt wizualny, pojazdy prezentują się dostojnie i pięknie - dodaje.

[ mat. Volvo Trucks ]


Fot. Volvo Trucks

Fot. Volvo Trucks

Fot. Volvo Trucks

Fot. Volvo Trucks

Fot. Volvo Trucks

Fot. Volvo Trucks


« powrót
Biuro Brokerskie Omega