AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 maja 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Szansa na rewitalizację Międzynarodowej Drogi Wodnej E70? Transport wodny
14 maja 2021 r.

Połowa ludności Europy mieszka w pobliżu wybrzeży lub śródlądowych dróg wodnych, a do większości europejskich ośrodków przemysłowych można dotrzeć, korzystając z żeglugi śródlądowej. Co za tym idzie, transport wodny stanowi bardzo ważny element systemu transportowego Europy. Jest nowoczesny, bezpieczny, a zarazem przyjazny środowisku. Ogranicza koszty logistyki, odciąża drogi z nadmiaru samochodów, pomaga w obniżeniu emisji spalin i uciążliwości transportu dla środowiska. Całkowite koszty zewnętrzne generowane przez żeglugę szacuje się na 7 razy niższe niż w przypadku transportu samochodowego.

więcej
Rozwój usługi transportu multimodalnego Logistyka
12 maja 2021 r.

Sytuacja na rynku, zmieniające się warunki i rosnące oczekiwania klientów oraz konkurencja, a także działania legislacyjne podejmowane w Unii Europejskiej sprawiają, że transport multimodalny to konieczność i jednocześnie przyszłość. Hegelmann Poland, jedna z czołowych firm w branży spedycyjnej, patrzy w jej kierunku z optymizmem, stale rozwijając ofertę multimodalu dla swoich klientów.

więcej
Prywatna linia turystyczna z duża stratą Transport lotniczy
5 maja 2021 r.

Enter Air, największa polska prywatna linia lotnicza podsumowała 2020 r. Zanotowała w nim 470 mln zł przychodów, wobec 1614,7 mln zł w 2019 r. To aż o 70,9% mniej.

więcej
Nowe pojazdy we flocie PKS Gdańsk-Oliwa SA Transport drogowy
30 kwietnia 2021 r.

Firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa SA rozpoczęła proces zakupu nowych pojazdów na potrzeby odnowienia własnej floty. Do końca 2021 roku będzie to 34 nowych ciągników marki Scania, modele R450 z kabinami Highline. PKS Gdańsk-Oliwa SA utrzymuje najwyższy poziom świadczenia usług transportowych dla swoich Klientów, dlatego średni wiek taboru firmy to zaledwie 2 lata.

więcej
OnTurtle wchodzi do Polski z 7 stacjami w strategicznych punktach Transport drogowy
29 kwietnia 2021 r.

Hiszpańska firma rozbudowuje swoją międzynarodową sieć stacji, która w 2020 roku wzrośnie o 8%, dzięki nowym stacjom w Hiszpanii, Francji, Belgii, Luksemburgu, Holandii, Niemczech, Austrii, Słowenii oraz, co jest nowością, we Włoszech i w Polsce.

więcej
Kamperowy zawrót głowy - 35% rabatu na nowość w ofercie! TSL
26 kwietnia 2021 r.

Jeśli jechać do Skandynawii, to najlepiej kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową. Dlaczego? Bo w terminie 01.05 – 30.09.2021 Unity Line przygotowało świetną promocję dla właścicieli domów na kółkach!

więcej
Rekordowe przeładunki paliw Transport wodny
26 kwietnia 2021 r.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz PERN wzmocniły współpracę, zmierzającą do umocnienia Portu Gdynia jako niezależnego, morskiego hubu paliwowego. Wynika to ze wzrostu zainteresowaniem importu paliw drogą morską.

więcej
DB Cargo Polska w Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce Transport szynowy
23 kwietnia 2021 r.

Trzynaście dobrych praktyk DB Cargo Polska opublikowanych zostało w tegorocznym Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce. Po raz szósty Forum Odpowiedzialnego Biznesu wskazuje na działania DB Cargo Polska z zakresu zrównoważonego rozwoju.

więcej
Transport ponadgabarytowy - kierunek Borneo Logistyka
22 kwietnia 2021 r.

Borneo - pod względem wielkości trzecia, tuż po Nowej Gwinei i Grenlandii, wyspa na świecie. Powierzchnia tego egzotycznego zakątka wynosi 800 000 km², natomiast od Polski dzieli go ponad 10 000 km. Wyspa, kojarzona z tropikalnymi lasami, orangutanami, czy nosaczami sundajskimi, dysponuje również złożami ropy naftowej.

więcej
Jak najłatwiej zadbać o czystość floty? Transport drogowy
21 kwietnia 2021 r.

Wiadomo, że stan floty to jeden z ważniejszych elementów budujących wizerunek przewoźnika wśród kontrahentów. Jednak nawet najnowocześniejsze pojazdy tracą na wyglądzie, jeśli są brudne. Czy utrzymanie pojazdu w czystości musi być żmudne i czasochłonne?

więcej
AsstrA Polska dołącza do World Cargo Alliance Logistyka
14 kwietnia 2021 r.

World Cargo Alliance (WCA) jest prestiżową, globalną organizacją zrzeszającą niezależnych spedytorów. Do jej członków należy ponad 9 000 biur w 193 krajach na świecie. W kwietniu 2021 r. polska filia międzynarodowej grupy kapitałowej AsstrA przystąpiła do organizacji. Członkostwo w prestiżowej sieci stanowi element rozwoju pakietu usług morskich oraz lotniczych dostosowanych do wymagań Klientów.

więcej
Potrzebujemy kolei, jeśli chcemy osiągnąć europejskie cele klimatyczne Transport szynowy
8 kwietnia 2021 r.

Jesteśmy przekonani, że koleje są tym środkiem transportu, który będzie odgrywać znaczącą rolę w XXI w. Jeśli chcemy zatrzymać zmiany klimatyczne musimy zmienić nasze podejście do mobilności. Tylko kolej jest obecnie w stanie zaoferować podróż i łańcuch dostaw z zerową emisją CO2.

więcej
Droga do mobilności bezemisyjnej Transport drogowy
6 kwietnia 2021 r.

Continental, firma technologiczna i producent opon, obchodzi w tym roku 150 lecie działalności, a polski oddział koncernu działa już ćwierć wieku. Firma do 2050 r. ma plan zerowej emisji. 

więcej
Najwyższy podnośnik w Europie Transport drogowy
1 kwietnia 2021 r.

Pięcioosiowe podwozie Scania P450 będzie wykorzystywane do zabezpieczania obiektów rafineryjnych należących do Grupy LOTOS. Zabudowę pojazdu wykonała firma Bronto Skylift. Pojazd może służyć do pracy na wysokości do 81 m.

więcej
Logistyka kontraktowa Logistyka
31 marca 2021 r.

Posiadanie własnego magazynu przez firmę logistyczną oznacza brak pośredników i kontrolę na każdym etapie transportu. Przekłada się to na optymalizację kosztów oraz procesów logistycznych, a także gwarancję jakości wykonanej usługi. Aby dodatkowo ułatwić Klientom import i eksport towarów niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na magazyn czasowego składowania.

więcej
Rośnie eksport w transporcie morskim Transport wodny
29 marca 2021 r.

Luty 2020 był ostatnim miesiącem normalnego funkcjonowania gospodarki, natomiast rok później – w lutym 2021 pandemia trwała już w najlepsze- można by się zatem spodziewać znacznych spadków w wynikach przeładunków. Tymczasem na terminalu GCT przeładowano 32,4 tys. TEU - ponad 9% więcej, niż rok temu, w OT Port Gdynia 156 TEU – ponad 8% więcej, zaś w BCT obsłużono 43 tys. TEU – ponad 4% więcej, niż przed rokiem.

więcej
Duża przestrzeń ładunkowa i maksymalna ładowność Transport drogowy
26 marca 2021 r.

Nowy Kögel Mega Lightplus ma szeroki zakres zastosowań. Umożliwia łączenie środków optymalizujących objętość i ładowność, a także szeroką gamę indywidualnych opcji wyposażenia.

więcej
Nagroda za wysokie standardy funkcjonalne i estetyczne Transport szynowy
25 marca 2021 r.

Nowy dworzec kolejowy w Oświęcimiu został nagrodzony w dziesiątej edycji konkursu architektonicznego im. Stanisława Witkiewicza w kategorii architektura użyteczności publicznej. Jego organizatorem jest Województwo Małopolskie we współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Architektów Polskich i ma na celu promowanie architektury wpisującej się w krajobraz Małopolski.

więcej
Nowoczesna flota zawsze w cenie Transport drogowy
23 marca 2021 r.

Nowoczesny i niezawodny tabor to podstawa, by dostawy realizowane były na najwyższym poziomie. Dlatego Raben Transport rozpoczyna rok od nowych inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo i innowacyjność. Flotę firmy zasili 26 ciągników marki Mercedes Actros najnowszej generacji oraz prawie 180 nowoczesnych naczep firmy Schmitz Cargobull, dostarczonych przez EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.

więcej
Teraz każdy może poznać kulisy branży transportowej Transport drogowy
19 marca 2021 r.

Ruszyła Anatomia Wieltonu, czyli kanał na platformie YouTube, który przybliża tajniki branży transportowej. Wieluński producent naczep w przystępny sposób zaprezentuje pracę inżynierów, fabryki, wyniki testów i analiz produktów, a także zaawansowane technologie oraz lata doświadczeń. Anatomia Wieltonu zaprasza wszystkich sympatyków branży oraz osoby zainteresowane nowinkami technicznymi do poznania firmy od wewnątrz.

więcej
Droga do logistycznego sukcesu młodych profesjonalistów Logistyka
17 marca 2021 r.

Słowo „logistyka” mocno zakorzeniło się we współczesnym języku dzięki dostawom międzynarodowym oraz krajowej dystrybucji towarów. Każda międzynarodowa firma kupująca surowce lub sprzedająca wyroby gotowe poświęca znaczne zasoby – a nawet pełnoetatowe role organizacyjne – na zarządzanie międzynarodowymi przepływami towarów. Dlatego szybko rozwijająca się dziedzina logistyki stwarza doskonałe perspektywy kariery dla młodych pracowników.

więcej
Intermodalny pociąg na Nowym Jedwabnym Szlaku Transport szynowy
13 marca 2021 r.

Pierwszy pociąg intermodalny SPEDCONT-u spółki z Grupy PEKAES, dojechał Nowym Jedwabnym z Chin do Małaszewicz, skąd towary zostały przetransportowane do magazynu klienta w zachodniej Polsce. SPEDCONT zapowiada stałe połączenie Chiny-Polska-Chiny.

więcej
Czy wynajem to antidotum na kryzys w transporcie? Transport drogowy
11 marca 2021 r.

Trudno szukać innej branży, tak bardzo podatnej na najmniejsze zmiany reguł i sytuacje kryzysowe, jak branża transportowa. Świadomi ryzyka przedsiębiorcy wciąż poszukują rozwiązań pozwalających zachować rentowność. Jednym z nich jest wybranie najbardziej odpowiedniego finansowania parku pojazdów. Jak pod tym względem wypada wynajem?

więcej
Ukraina na logistycznej mapie świata Logistyka
9 marca 2021 r.

Artykuły spożywcze stanowią większość ukraińskiego transportu. Według biura prasowego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Ukraina była drugim co do wielkości eksporterem zboża na świecie za okres rozliczeniowy plonów 2019-2020. Pod względem określonych upraw zajmuje drugie miejsce w eksporcie jęczmienia na świecie, czwarte – kukurydzy i piąte – pszenicy.

więcej
Elektryczne ciężarówki na polskich drogach Transport drogowy
5 marca 2021 r.

Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska, zapowiedziała wprowadzenie na rynek elektrycznych samochodów ciężarowych gamy Volvo Trucks FE i FL.

więcej
AsstrA wykazuje silny wzrost w 2020 r. Logistyka
3 marca 2021 r.

Obroty międzynarodowej grupy kapitałowej w 2020 r. sięgnęły 370 mln euro, przewyższając wyniki z 2019 r. o 7,5%. W ubiegłym roku grupa skupiła się na rozwoju logistyki projektowej: oddziały AsstrA Project Logistics zostały otwarte w Londynie, Kotce i Houston. Wzrost liczby nowych Klientów w tym obszarze wyniósł 37%, a zysk brutto wzrósł o 12% w porównaniu do 2019 r.

więcej
Ułatwienie w uiszczaniu myta w Skandynawii i Szwajcarii Transport drogowy
1 marca 2021 r.

UTA  rozszerza działanie swojego interoperacyjnego urządzenia UTA One® na cztery kolejne kraje europejskie. Dochodzi Skandynawia i Szwajcaria.

więcej
Poluzowanie ograniczeń dla przewoźników? Transport drogowy
26 lutego 2021 r.

Od początku pandemii Covid-19 przewoźnikom drogowym nie ułatwiają życia ciągłe zmiany przepisów i wymagań w stosunku do kierowców. Te niestety następują często z dnia na dzień, a zapoznanie się z nimi wymaga analizy przepisów danego kraju, dostępnych tylko w jego języku urzędowym.

więcej
Wcześniejsze poznanie klienta, elastyczność i kompleksowość usług Logistyka
26 lutego 2021 r.

Ekspert Dachser Polska o wymaganiach współczesnej logistyki kontraktowej.

więcej
Pomoc włoskim szpitalom w walce z pandemią Logistyka
24 lutego 2021 r.

Środki ochrony indywidualnej w służbie zdrowia w związku z drugą jesienną falą zachorowań na Covid-19 pozostają towarem deficytowym. Włochy jako pierwszy zachodni kraj dotknięty koronawirusem miał przewagę w pozyskiwaniu międzynarodowych łańcuchów dostaw. Jednak z powodu braku wzorów do naśladowania pojawiły się trudności z opracowaniem planów zarządzania kryzysowego. Włosi proszą o pomoc w walce z pandemią.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega