Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
28 stycznia 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Wcześniejsze poznanie klienta, elastyczność i kompleksowość usług Logistyka
21 stycznia 2021 r.

Ekspert Dachser Polska o wymaganiach współczesnej logistyki kontraktowej.

więcej
Małaszewicze - park logistyczny Transport szynowy
20 stycznia 2021 r.

Małaszewicze, woj. lubelskie, kilka kilometrów od granicy polsko-białoruskiej. Za pięć lat o tej porze, prace na budowie największego i najnowocześniejszego parku logistycznego w Europie powinny być na finiszu. Wywiad z Andrzej Sokolewiczem, prezesem spółki Cargotor (części grupy PKP Cargo, zarządzającej infrastrukturą kolejową w Polsce).

więcej
Nowe autobusy w Jeleniej Górze Transport drogowy
16 stycznia 2021 r.

Łącznie dziewięć autobusów Scania Citywide LF o długości 12 m dołączyło do floty Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze w wyniku dwóch przetargów wygranych przez Scania Polska S.A. Pojazdy zostały przygotowane przez serwis Scania w Słupnie.

więcej
Drugie życie baterii Transport drogowy
12 stycznia 2021 r.

Solaris Bus & Coach wraz z Impact Clean Power Technology i firmą TAURON Polska Energia, będą realizować projekt „Second Life ESS” mający za zadanie tworzenie systemu magazynowania energii elektrycznej w zużytych bateriach z autobusów. Projekt współfinansuje NCBiR.

więcej
Najmocniejszy silnik także w Polsce Transport drogowy
7 stycznia 2021 r.

Niezwykły ciągnik dołączył do floty firmy Kacpi Logistic. Silnik Scania V8 nowej generacji o mocy 770 KM i momencie 3700 Nm, to prawdopodobnie najmocniejszy obecnie produkowany fabrycznie silnik do pojazdów ciężarowych. Pojazd został wydany w serwisie Scania w Olsztynie.

więcej
Szkolenia w czasach zarazy Transport drogowy
5 stycznia 2021 r.

Ponad 80 zawodowych kierowców wzięło udział w wykładach online z bezpiecznej jazdy, a kolejnych 50 sprawdziło swoje umiejętności w praktyce, wsiadając do kabin najnowszych modeli Volvo Trucks i wicząc kontrolowane poślizgi na Autodromie Jastrząb.

więcej
Po co komu telematyka? Transport drogowy
4 stycznia 2021 r.

Telematyka to narzędzie pozwalające zbierać mnóstwo danych dotyczących każdego przejazdu samochodu ciężarowego. Dzięki niej poznamy dokładną lokalizację samochodu w czasie rzeczywistym, uzyskując jednocześnie wgląd w raporty spalania oraz np. dostępny czas pracy u danego kierowcy.

więcej
Umowa brexitowa z Wielką Brytanią TSL
30 grudnia 2020 r.

Po wynegocjowaniu umowy premier Boris Johnson stwierdził: Od 1 stycznia nie będzie palisady taryf celnych ani barier taryfowych w handlu, a w ślad za tą wypowiedzią podaje się, że zdążono z prezentem dla przedsiębiorców działających na rynkach EU-UK. Otóż to nie takie proste i sytuacja nie będzie wyglądała tak dobrze. Cła będą, dokumenty będą i granice celne też będą.

więcej
Nowe drogi w 2021 r. i podsumowanie 2020 r. Transport drogowy
29 grudnia 2020 r.

Do końca grudnia 2021 r. kierowcy będą mieli do dyspozycji co najmniej 385,5 km nowych dróg, w tym niemal 40 km autostrad i ponad 308 km dróg ekspresowych.

więcej
Nowe i nowoczesne wagony Transport szynowy
25 grudnia 2020 r.

PKP Intercity w grudniu odebrało ostatnie ze 125 unowocześnionych wagonów od PESA Bydgoszcz, a tuż przed świętami podpisano umowę z bydgoskim producentem taboru na modernizację kolejnych 125 wagonów. Wartość kontraktu to ponad 540 mln zł brutto.

więcej
Kolejne gazowce na polskich drogach Transport drogowy
23 grudnia 2020 r.

IVECO Poland przekazało firmie "PUH Export-Import Adam Lipiński" trzydzieści ciągników siodłowych na gaz - IVECO S-WAY. Przewoźnik w grudniu 2019 r. odbierał jako pierwszy w Polsce pierwszy egzemplarz S-WAY-a.

więcej
Alians w świecie bezemisyjnych ciężarówek wodorowych Transport drogowy
21 grudnia 2020 r.

IVECO, Daimler Truck AG, OMV, Shell i Grupa Volvo podjęły dziś zobowiązanie do współpracy w zakresie stworzenia warunków dla masowego wdrożenia samochodów ciężarowych zasilanych wodorem w Europie.

więcej
Certyfikowane ciężarówki używane Transport drogowy
19 grudnia 2020 r.

Wprowadzając znak jakości Mercedes-Benz Certified, wzmacniamy swój profil biznesowy w segmencie pojazdów używanych i składamy naszym klientom mocną obietnicę jakości - wyjaśnia Andreas von Wallfeld, szef działu marketingu, sprzedaży i usług Mercedes-Benz Trucks.

więcej
Wsparcie dla kierowców w okresie świątecznym Transport drogowy
17 grudnia 2020 r.

W geście solidarności oraz wdzięczności UTA Sp z o. o. działająca w ramach organizacji Edenred przygotowała świąteczną niespodziankę dla kierowców. W ramach międzynarodowej akcji „We Care for You” UTA we współpracy z wybranymi stacjami w Polsce przekaże zawodowym kierowcom 2 000 pakietów żywnościowych oraz prezentowych. Akcja “We Care for You” jest realizowana w ramach planu pomocowego “More than Ever” stworzonego przez firmę Edenred, której UTA jest częścią.

więcej
Polska logistycznym hubem na Nowym Kolejowym Jedwabnym Szlaku Logistyka
15 grudnia 2020 r.

Według danych GUS z 2020 r. import towarów z Chin do Polski w okresie styczeń-sierpień wyniósł 87,9 mld zł, przy czym 12 lat temu roczny wskaźnik był mniejszy o połowę. Dzięki Nowemu Jedwabnemu Szlakowi stale rosnący wolumen przewożonych ładunków po korytarzach euroazjatyckich świadczy o możliwościach dla polskich firm logistycznych.

więcej
Digitalizacja i skracanie łańcuchów dostaw Transport wodny
12 grudnia 2020 r.

Pandemia koronawirusa zachwiała światową gospodarką, ale jednocześnie sprawiła, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy na rynku zaszły zmiany, które wcześniej zajmowały wielu firmom nawet kilka lat. Tempo digitalizacji rynku B2B znacznie przyspiesza, wiele przedsiębiorstw dokonuje lub planuje też istotne zmiany w swoich łańcuchach dostaw.

więcej
Elektrobusy testowane w Atenach Transport drogowy
10 grudnia 2020 r.

Autobus elektryczny marki Solaris przez kolejne dwa miesiące będzie testowany na ulicach Aten. Stolica Grecji sprawdza technologię elektryczną w regularnym ruchu pasażerskim, aby przygotować się do rosnącej elektryfikacji transportu miejskiego. W najbliższych miesiącach Ateny i Saloniki planują zakup 1300 autobusów, z których większość ma być elektryczna.

więcej
Jak branża transportowa radzi sobie z pracą zdalną? Transport drogowy
8 grudnia 2020 r.

Wykonywanie obowiązków poza obszarem firmy staje się coraz bardziej popularne. Według badań nawet 57% pracodawców jest chętnych do wprowadzenia pracy zdalnej długofalowo. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa, która przyczyniła się do wielu zmian w funkcjonowaniu wszystkich sektorów życia zawodowego. Jednak nie każdy miał okazję komfortowo dostosować się do nowych realiów.

więcej
Aberg zadba o obsługę posprzedażową Transport drogowy
6 grudnia 2020 r.

Grupa Wielton, czołowy europejski producent przyczep, naczep i zabudów samochodowych, rozwija swoją ofertę i szuka nowych rozwiązań, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Grupa podjęła decyzję o wprowadzeniu nowej strategii obsługi posprzedażowej we wszystkich spółkach i rynkach prowadzonej działalności pod jedną, wspólną marką Aberg. Ma to pozwolić na zwiększenie poziomu satysfakcji odbiorców oraz zyskać dodatkowe źródło dochodu z części zamiennych oferowanych pod własną sygnaturą.

więcej
Spadki przewozów i zła sytuacja lotniskach regionalnych Transport lotniczy
5 grudnia 2020 r.

Związek Regionalnych Portów Lotniczych, który zrzesza 13 lotnisk, poza Okęciem, podał wyniki trzech kwartałów br. Od stycznia do września 2020 r. z połączeń regularnych i czarterowych skorzystało 8,04 mln podróżnych, aż o 15,3 mln mniej (-65,6%) niż w tym samym okresie zeszłego roku.

więcej
Estakada rośnie w szybkim tempie Transport wodny
4 grudnia 2020 r.

Budowa estakady nad torami przy Terminalu Promowym w Świnoujściu idzie w iście ekspresowym tempie. Wszystko w ramach inwestycji Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przystosowującej terminal do obsługi transportu intermodalnego.

więcej
Elektrycznym rowerem też można Logistyka
3 grudnia 2020 r.

DACHSER Czech Republic, oddział międzynarodowego dostawcy usług logistycznych, rozpoczyna pilotażowy projekt, którego celem jest zaopatrywanie obszaru centrum Pragi, przy użyciu elektrycznego roweru towarowego.

więcej
Niedługo początek produkcji w Chinach Transport drogowy
2 grudnia 2020 r.

Firma zbuduje w Rugao w prowincji Jiangsu (150 km na północny zachód od Szanghaju) własny zakład produkcji pojazdów ciężarowych. Rozpoczęcie produkcji seryjnej planowane jest na początek 2022 r.

więcej
Nowoczesne pociągi na Mazowszu Transport szynowy
30 listopada 2020 r.

Dwa odebrane pojazdy zostały wyprodukowane w ramach drugiego zamówienia na dostawę 12 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi tras na Mazowszu. Sześć pojazdów z pierwszego zamówienia obsługuje trasę Warszawa – Działdowo. Nowe pociągi zostaną wdrożone do eksploatacji od nowej edycji rozkładu jazdy pociągów KM, tj. od 13 grudnia tego roku, i będą woziły pasażerów na trasie Łowicz – Warszawa – Celestynów.

więcej
Elektryki testowane w Atenach Transport drogowy
28 listopada 2020 r.

Autobus elektryczny marki Solaris przez kolejne dwa miesiące będzie testowany na ulicach Aten. Stolica Grecji sprawdza technologię elektryczną w regularnym ruchu pasażerskim, aby przygotować się do rosnącej elektryfikacji transportu miejskiego. W najbliższych miesiącach Ateny i Saloniki planują zakup 1300 autobusów, z których większość ma być elektryczna.

więcej
Boeing 737 MAX coraz bliżej powrotu do latania Transport lotniczy
28 listopada 2020 r.

Wszystko wskazuje na to, że samoloty Boeing 737 MAX niedługo wrócą do lotów. Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) opublikowała projekt Dyrektywy dotyczącej ich zdatności do lotu (ProposedAirworthiness Directive – PAD). Podobnie uważa Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA).

więcej
Na poziomie 4PL Logistyka
27 listopada 2020 r.

Modele usług logistycznych ulegają ciągłym przemianom, związanym z rozwojem Big Data, wdrażaniem strategii omnichannel, czy informatyzacją łańcucha dostaw. Outsourcing w obszarze logistyki doprowadził do powstania przedsiębiorstw określanych mianem 3PL (Third Party Logistics Provider). Kolejnym krokiem ewolucji logistycznych usług outsourcingowych jest przejście z 3PL do 4PL (Fourth Party Logistics Provider).

więcej
Olbrzym w Pyrzowicach Transport lotniczy
26 listopada 2020 r.

Na lotnisku w Pyrzowicach wylądował Antonov An-124 Rusłan, jeden z największych na świecie samolotów cargo, który przywiózł z Chin produkty medyczne dla śląskiej firmy ZARYS International Group. Kolejne loty czarterowe Rusłana planowane są grudniu br.

więcej
Najlepszy tegoroczny kwartał PKP Cargo Transport szynowy
25 listopada 2020 r.

Grupa PKP Cargo przewiozła w trzecim kwartale 23,9 mln ton towarów, wykonana praca przewozowa wyniosła 5,99 mld tkm, a przychód 1 mld zł. Spółka podała, że EBITDA wyniosła 226,9 mln zł, a EBIT osiągnął wartość 36,6 mln zł. To najlepszy tegoroczny kwartał największego polskiego kolejowego przewoźnika, w którym zanotował zysk.

więcej
Będzie nowe laboratorium akumulatorów Transport drogowy
24 listopada 2020 r.

W związku z planowanym szybkim wprowadzeniem na rynek pojazdów elektrycznych przez Scania, rośnie potrzeba zintensyfikowania testów akumulatorów. Dlatego Scania inwestuje 15,5 mln EUR w nowe laboratorium akumulatorów w swoim zakładzie badawczo-rozwojowym w Södertälje w Szwecji.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega