LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Elektryczna chłodnia z odzyskiem energii już na drogach Transport drogowy
22 maja 2024 r.

W ramach inwestycji w innowacje spółka Fresh Logistics Polska wprowadza do swojej floty pierwszą elektryczną naczepę chłodnię z systemem odzyskiwania energii “z drogi”, co oznacza, że agregat ładuje się podczas jazdy i hamowania. To milowy krok w logistyce produktów świeżych, gdzie energia może zostać odebrana i wykorzystana do utrzymania ładunku w optymalnej temperaturze.

więcej
Współpraca w obszarze elektryfikacji transportu ciężkiego Transport drogowy
13 maja 2024 r.

MAN Truck & Bus Polska oraz Ekoenergetyka Polska nawiązują współpracę w obszarze elektryfikacji transportu ciężkiego.

więcej
Caravaningowa Majówka na Torze Służewiec Rozmaitości
7 maja 2024 r.

Już po raz trzeci warszawski Służewiec stanie się miejscem wielkiego kampingowego pikniku. A to za sprawą wydarzenia Warsaw Caravaning Festival, które odbędzie się w weekend 11-12 maja. 

więcej
Geolokalizacja na najwyższym poziomie podstawą w IoT Transport drogowy
6 maja 2024 r.

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji ogłosił, że został wybrany przez Qualcomm Technologies, Inc., światowego lidera w obszarze technologii bezprzewodowych i rozwiązań komunikacyjnych, aby dostarczyć dane mapowe i interfejsy API w celu wsparcia platformy Qualcomm Aware™.

więcej
Kolejny kraj w sieci stacji zasilanych HVO Transport drogowy
29 kwietnia 2024 r.

OnTurtle od teraz oferuje tankowanie oleju napędowego HVO (Hydrotreated Vegetable Oil) także w Hiszpanii. A konkretniej klienci mogą zatankować odnawialny olej napędowy na stacji DYNEFF na słynnej stacji La Jonquera. Jest to nowy kraj w międzynarodowej sieci stacji z HVO - OnTurtle do tej pory była obecna w Holandii i Austrii.

więcej
Rekordowa strata finansowa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za rok 2023 Transport szynowy
26 kwietnia 2024 r.

Audytor zakończył badanie sprawozdania finansowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 2023 rok. Spółka wykazała stratę netto w wysokości -937 mln zł, co stanowi znaczący spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to osiągnięto zysk netto w wysokości +173 mln zł.

więcej
Ładowanie elektryków z mocą 1000 kW Transport drogowy
25 kwietnia 2024 r.

W ośrodku rozwojowo-testowym w Wörth am Rhein konstruktorzy Mercedes-Benz Trucks po raz pierwszy z powodzeniem naładowali prototyp zaprezentowanego w ubiegłym roku eActrosa 600 ze stacji ładowania o mocy jednego megawata. Mercedes-Benz Trucks był mocno zaangażowany w opracowanie nowego, ogólnobranżowego standardu ładowania megawatowego MCS (Megawatt Charging System).

więcej
Optymalizacja kosztów i czasu w trasie Transport drogowy
24 kwietnia 2024 r.

Bardziej wydajny profesjonalny transport dzięki wsparciu ze strony dobrego partnera na trasie ma kluczowe znaczenie, a aby to osiągnąć konieczne jest nadążanie za najnowszymi trendami i technologiami oraz przewidywanie nowych wymagań rynkowych - taki przekaz podkreślał OnTurtle podczas piątej edycji targów MT TSL Expo Warszawa (Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki), które odbyły się w dniach 9-11 kwietnia w Warszawie.

więcej
Dobre wyniki produkcyjne dostawczaków w Poznaniu Transport drogowy
2 kwietnia 2024 r.

Spółka Volkswagen Poznań mimo wielu rynkowych wyzwań, osiągnęła w 2023 r. dobre wyniki. Łącznie w fabrykach w Poznaniu i Wrześni powstało blisko 250 tys. samochodów. Cały czas solidnym zaufaniem klientów cieszy się VW Caddy oraz Crafter. 

więcej
Na rynku nowa nawigacja dla kamperów Transport drogowy
8 marca 2024 r.

TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, wprowadza na rynek najnowsze urządzenie – TomTom GO Camper Max. Zapewnia ono trasy dostosowane do kamperów, dane na temat ruchu drogowego w czasie rzeczywistym oraz nowe funkcje, które poprawiają wrażenia z nawigacji na dużym, 7'' wyświetlaczu.

więcej
Początek roku na plusie w segmencie zeroemisyjnego transportu Transport drogowy
23 lutego 2024 r.

Według danych z końca stycznia 2024 r., w Polsce było zarejestrowane łącznie 58 341 osobowych i użytkowych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV). W ubiegłym miesiącu ich liczba zwiększyła się o 1 628 sztuk – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA.

więcej
Akumulatorowy zestaw prądotwórczy do transportu morskiego Transport wodny
20 lutego 2024 r.

ECS, wiodący europejski dostawca usług logistycznych w zakresie transportu intermodalnego i zintegrowanego łańcucha dostaw, odebrał nowy elektryczny akumulatorowy zestaw prądotwórczy E-COOLPAC dostarczony przez firmę Thermo King®, lidera rozwiązań w zakresie kontroli temperatury w transporcie i markę Trane Technologies.

więcej
Łatwiejsza praca, lepsze życie? Transport drogowy
18 lutego 2024 r.

Podczas oficjalnej premiery w Paryżu, Nissan zaprezentował kolejną generację modelu Interstar, dużego dostawczaka, który jest zarazem najnowocześniejszym lekkim samochodem użytkowym japońskiej marki. Nowy model urósł i jest jeszcze bardziej uniwersalny w porównaniu z poprzednią generacją, co pozwala na znacznie lepsze dopasowanie do nawet specyficznych potrzeb klienta, ale także będzie pierwszym dużym vanem Nissana wyposażonym w 100% elektryczny zespół napędowy.

więcej
Tak się tańczy w logistyce! TSL
6 lutego 2024 r.

Czy można w formie rywalizacji przekazać istotę bezpieczeństwa podczas prac magazynowych? Grupa Raben po raz ósmy udowodniła, że tak, wyłaniając najlepszych operatorów wózków widłowych w konkursie „Tańczący z paletami”.

więcej
Na fali ciężarowej elektryfikacji Transport drogowy
27 stycznia 2024 r.

Podczas konferencji prasowej MAN przedstawił plany na przyszłość i swoje osiągnięcia w dziedzinie elektromobilności, potwierdzając zaangażowanie w ochronę środowiska poprzez dekarbonizację.

więcej
Mocna pozycja na rynku Transport drogowy
12 stycznia 2024 r.

Spółka Daimler Truck Polska odnotowała drugi historyczny wynik sprzedaży i z 18% udziału utrzymała 2. pozycję w sektorze pojazdów powyżej 16 ton. 5881 nowo zarejestrowanych samochodów Mercedes-Benz Trucks i 357 lekkich ciężarówek FUSO to efekt pracy zespołów sprzedaży i serwisu oraz całej sieci dealerskiej producenta.

więcej
Digitalizacja i unifikacja procesów logistycznych TSL
11 stycznia 2024 r.

Škoda rewolucjonizuje procesy logistyczne w ramach zakrojonego na szeroką skalę projektu o nazwie Project ONE Log. Dzięki niemu wiele dotychczasowych systemów lokalnych zastąpi ujednolicone rozwiązanie SAP.

więcej
Dynamiczny wzrost marki Transport drogowy
7 stycznia 2024 r.

Toyota Professional buduje coraz silniejszą pozycję na rynku. Od stycznia do grudnia 2023 roku zarejestrowano już 10 128 samochody tej marki. To rezultat o 34% lepszy od uzyskanego w 2022 roku.

więcej
Inwestycja w zawodowych kierowców Transport drogowy
4 stycznia 2024 r.

Starzejąca się grupa zawodowa, braki kadrowe wśród truckerów – eksperci od lat alarmują o problemach z jakimi mierzy się sektor TSL. O tym, że są potrzebne zmiany wiedzą pomysłodawcy i Partnerzy akcji „Profesjonalni Kierowcy”, inwestujący w rozwój zawodowy kierowców z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.

więcej
Prace na drodze DK22 posuwają się całkiem sprawnie Infrastruktura drogowa
2 stycznia 2024 r.

Wzmacnianie gruntu przy użyciu materaców geosyntetycznych, rozbiórka nasypów przeciążeniowych czy pogrążanie grodzic stalowych. Na budowie Drogi Krajowej 22 toczą się intensywne prace.

więcej
Ekspansja cały czas trwa Transport drogowy
1 stycznia 2024 r.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła dziś swój 450-ty punkt. To wydarzenie jest nie tylko kolejnym kamieniem milowym w historii marki, ale także potwierdzeniem konsekwentnej realizacji wieloletniej strategii rozwoju oraz jej pozycji najszybciej rozwijającej się sieci stacji paliw w kraju. Obiekt nr 450 znajduje się w miejscowości Strzegom w województwie dolnośląskim i jest własną stacją obsługową sieci MOYA.

więcej
Berlin zamawia 50 autobusów elektrycznych Transport publiczny
28 grudnia 2023 r.

Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), berlińska spółka transportu publicznego, złożyła zamówienie na 50 nowocześnie wyposażonych autobusów Solaris Urbino 18 electric. Autobusy zostaną dostarczone w latach 2024 i 2025. Zamówienie może zostać rozszerzone nawet o kolejne 650 przegubowych e-busów.

więcej
Rozwój elektromobilności w 2023 r. Transport drogowy
27 grudnia 2023 r.

Elektromobilność to nasza przyszłość, a nawet… teraźniejszość. W obliczu globalnych wyzwań związanych z ochroną środowiska i potrzebą ograniczenia emisji dwutlenku węgla, sektor motoryzacyjny postawił pierwsze kroki na ścieżce ku transformacji rynku, a elektryfikacja nie jest już jedynie alternatywą, ale koniecznością.

więcej
Lekcja elektromobilności odrobiona Transport publiczny
22 grudnia 2023 r.

Firma MAN Truck & Bus Polska przekazała spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje łącznie 18 autobusów elektrycznych. Przez pierwsze dwa miesiące elektrobusy były testowane na miejskich trasach (od 5 października).

więcej
Ceny rosną - długi też Transport drogowy
16 grudnia 2023 r.

Presja płacowa, rosnące ceny paliw i energii, inflacja oraz niestabilne stopy procentowe – z tymi wyzwaniami mierzy się obecnie branża TSL (transport, spedycja i logistyka). Jej problemy mają odzwierciedlenie w bazie danych Krajowego Rejestru Długów. Zaległości firm z tego sektora wzrosły w ciągu ostatniego roku o 155 mln zł do kwoty niemal 1,3 mld zł. Jest i druga strona medalu – branża TSL zabezpiecza własne transakcje i sprawdza wiarygodność finansową swoich kontrahentów przed realizacją usług. Dzięki temu ogranicza własne ryzyko finansowe.

więcej
Pojemna przestrzeń ładunkowa i duże możliwości konfiguracji Transport drogowy
7 grudnia 2023 r.

Nowa Toyota Proace Max łączy dobrą ładowność i najlepszą w klasie pojemność przestrzeni ładunkowej z wydajnymi napędami oraz wyrazistym designem. To pierwszy model Toyoty w segmencie HDV. Uzupełnia on gamę samochodów użytkowych Toyota Professional z rodziny Proace, dołączając do odświeżonych modeli Proace i Proace City.

więcej
Berlin zamawia 50 autobusów elektrycznych Transport drogowy
29 listopada 2023 r.

Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), berlińska spółka transportu publicznego, złożyła zamówienie na 50 nowocześnie wyposażonych autobusów Solaris Urbino 18 electric. Autobusy zostaną dostarczone w latach 2024 i 2025. Zamówienie może zostać rozszerzone nawet o kolejne 650 przegubowych e-busów.

więcej
Targi Solutrans edycja 2023 dobiegły końca Transport drogowy
29 listopada 2023 r.

Międzynarodowe Targi Pojazdów Przemysłowych i Miejskich, które odbyły się od 21 do 25 XI 2023 r. w Centrum Wystawowym Eurexpo Lyon zanotowały rekordową frekwencję. Największa w Europie impreza gromadząca producentów pojazdów przemysłowych, zaprezentowała ofertę 1 100 wystawców i marek (wzrost o 10% w porównaniu z 2021 r.) oraz odnotowała rekordową frekwencję ponad 64 000 odwiedzających profesjonalistów, czyli o 14 000 gości więcej niż podczas poprzedniej edycji.

więcej
Ósma edycja Profesjonalnych Kierowców za nami Transport drogowy
22 listopada 2023 r.

Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji „Profesjonalni Kierowcy”. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.

więcej
Dobry poziom przychodów ze sprzedaży po trzech kwartałach pomimo spowolnienia rynkowego w Europie Transport drogowy
17 listopada 2023 r.

W pierwszych trzech kwartałach 2023 r. branża przewozów transportowych w Europie pozostawała pod silnym wpływem wielu niekorzystanych czynników rynkowych i gospodarczych, przyczyniających się do znaczącego wyhamowania popytu na naczepy i przyczepy, a w konsekwencji spadku poziomu zamówień.

więcej
Rozszerzenie współpracy dla wsparcia elektryfikacji floty Transport drogowy
16 listopada 2023 r.

TomTom ogłosił zawarcie wieloletniej umowy z Bridgestone Mobility Solutions. Porozumienie to pozwoli klientom lepiej optymalizować ich floty i przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne (EV). W ten sposób TomTom i Bridgestone wspierają zrównoważoną mobilność i redukcję zanieczyszczeń w miastach.

więcej
Nowe elektryczne pojazdy ciężarowe do bezemisyjnego transportu miejskiego Transport drogowy
14 listopada 2023 r.

Dzięki zasięgowi do 450 km na napędzie elektrycznym, o 50% krótszemu czasowi ładowania i nowym funkcjom bezpieczeństwa aktywnego, nowe elektryczne ciężarówki Volvo FL i FE są przeznaczone do użytku w środowisku miejskim, umożliwiając bezpieczny transport i logistykę o zerowej emisji.

więcej
Po raz pierwszy na targach TransLogistica Transport drogowy
7 listopada 2023 r.

Wielton, trzeci producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie. W dniach od 7 do 9 XI odwiedzający halę EXPO XXI będą mogli zobaczyć naczepę kurtynową typu Mega dedykowaną do transportu intermodalnego, a także zapoznać się z szerokim portfolio wieluńskiego producenta i ofertą Aberg Conncect - spółki wchodzącej w skład Grupy Wielton.

więcej
Rekordowe ograniczenie zużycia paliwa i emisji CO2 w Polsce Transport drogowy
7 listopada 2023 r.

2,1 l na 100 km – o tyle mniej paliwa zużyły pojazdy objęte programem „Ecolution by Scania”. Oznacza to również ograniczenie emisji CO2 aż o 7,7%. Od stycznia 2022 r. doskonałe wyniki spalania osiągnęło ponad 2 000 pojazdów objętych programem w Polsce.

więcej
Innowacje i trendy w branży pojazdów użytkowych Transport drogowy
2 listopada 2023 r.

"Elektryfikacja i dekarbonizacja sektora transportu i logistyki to kluczowe kroki w walce ze zmianami klimatycznymi. Jednak ich sukces w odpowiednim czasie zależy od wielu czynników, w tym szybkiego przyjęcia bardziej ekologicznych technologii, wsparcia ze strony władz publicznych, dostępności alternatywnych źródeł energii i międzynarodowej współpracy". O wyzwaniach w transporcie w rozmowie z Guillaumem Schaefferem, dyrektorem zarządzającym targów Solutrans 2023, które odbędą się już w dniach 21-25 XI.

więcej
Bezpieczeństwo drogowe przede wszystkim Transport drogowy
30 października 2023 r.

Bezpieczeństwo na drogach jest jednym z priorytetów europejskiej firmy transportowej. Jest to kwestia, przez wzgląd na którą OnTurtle zaprojektowała nowe i ekskluzywne rozwiązanie, które zostanie zaprezentowane podczas TransLogistica Poland 2023, wydarzenia będącego punktem odniesienia dla operatorów mobilności towarowej w centrum i na wschodzie kontynentu. Spotkanie, organizowane już po raz dziesiąty, odbędzie się w dniach 7-9 XI w Warszawie.

więcej
Dziesiąte, jubileuszowe targi TSL TSL
26 października 2023 r.

Cała branża łączy siły na X jubileuszowej edycji TransLogistica Poland - największych targach TSL w Europie Środkowo-Wschodniej w dniach 7-9 XI w EXPO XXI Warszawa. 

więcej
Kolejny krok w elektromobilnej transformacji Transport drogowy
23 października 2023 r.

W czerwcu 2022 r. Scania po raz pierwszy zaprezentowała nową gamę zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym, przeznaczonych do obsługi tras regionalnych i zgromadziła solidny portfel zamówień. W szwedzkim Södertälje rozpoczyna się produkcja pojazdów z kabinami R i S o mocy silnika 400 lub 450 kW, odpowiedniej dla szerokiej gamy zastosowań.

więcej
Solutrans 2023: Innowacyjna edycja pod znakiem dekarbonizacji transportu Logistyka
18 października 2023 r.

17. edycja targów SOLUTRANS, która odbędzie się od 21 do 25 XI 2023 r. w Centrum Wystawowym Lyon Eurexpo, zapowiada się jako strategiczne spotkanie dla wszystkich graczy w sektorze transportu drogowego. Targi, które już w czerwcu wyprzedały całą powierzchnię ekspozycyjną zgromadzą największych światowych graczy.

więcej
Elektryczne rozwiązania transportowe na targach Transport drogowy
17 października 2023 r.

Dwie elektryczne śmieciarki Scania oraz stacja ładowania DC zostały udostępnione dla odwiedzających Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO na stoisku wystawowym firmy. Wydarzenie odbywa się w dniach 17 – 19 X 2023 r. w Poznaniu.

więcej
Pełna gama ulepszonych systemów bezpieczeństwa czynnego Transport drogowy
12 października 2023 r.

DAF Trucks jeszcze bardziej rozszerza wiodącą w branży ofertę rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort kierowcy we wszystkich modelach DAF nowej generacji, dodając pełny pakiet nowych, fabrycznie montowanych zaawansowanych układów wspomagających kierowcę (ADAS).

więcej
20 lat produkcji dostawczaka w Poznaniu Transport drogowy
28 września 2023 r.

Wczesną jesienią 2003 r., na targach moto w Amsterdamie, Volkswagen Samochody Dostawcze zorganizował premierę Volkswagena Caddy 3. A już 12 XI 2003 r., o godz. 20:06 i 45 sek., z taśmy produkcyjnej zakładów VW Poznań zjechał pierwszy egzemplarz tego modelu, wyprodukowany w 100% w poznańskiej fabryce.

więcej
Już prawie 50 tys.  Transport drogowy
26 września 2023 r.

Według danych z końca sierpnia 2023 r., w Polsce były zarejestrowane łącznie 48 533 osobowe i użytkowe samochody całkowcie elektryczne (BEV). Przez pierwsze osiem miesięcy b.r. ich liczba zwiększyła się o 15 137 sztuk, tj. o 67% więcej niż w analogicznym okresie 2022 r. – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA.

więcej
Najniższe spalanie w European Truck Challenge Transport drogowy
23 września 2023 r.

Ciągnik siodłowy Scania 420 R z układem napędowym Super został zdecydowanym zwycięzcą w segmencie paliwowym renomowanego testu European Truck Challenge, porównującego długodystansowe samochody ciężarowe. Średnie zużycie oleju napędowego w przypadku zdobywcy drugiego miejsca było aż o 4,9% wyższe.

więcej
Wodorowe autobusy na ulicach Poznania Transport publiczny
22 września 2023 r.

MPK Poznań otworzyło dziś nowy rozdział w swojej historii. Na ulice miasta wyjechały pierwsze ultranowoczesne autobusy marki Solaris wyposażone w wodorowe ogniwa paliwowe. Przewoźnik zamówił 25 pojazdów tego typu w październiku 2022 roku. Całość zamówienia zostanie zrealizowana do końca 2023 roku. Pojazdy będą tankowane wodorem na stacji zlokalizowanej przy ul. Warszawskiej.

więcej
Specjalna linia montażowa baterii Transport drogowy
5 września 2023 r.

Linia montażowa baterii została uruchomiona w szwedzkiej siedzibie Scania w Södertälje. Otwarcie linii umożliwia seryjną produkcję elektrycznych pojazdów ciężarowych klasy premium.

więcej
To już 30 lat szwedzkiej ciężarówki Transport drogowy
4 września 2023 r.

Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek Volvo FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy. Od samego początku flagowy model Volvo charakteryzował się charakterystycznym designem nadwozia i wnętrza, doskonałym komfortem kierowcy oraz zaawansowanymi technicznie rozwiązaniami w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

więcej
Współpraca dla zeroemisyjnego transportu trwa Transport drogowy
31 sierpnia 2023 r.

W 2022 roku Volvo Trucks, IKEA Industry i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu ciężkiego. Niespełna 12 miesięcy od przekazania pierwszego w Polsce ciągnika elektrycznego, flota pojazdów Grupy Raben pow

więcej
Kolej na zmiany Transport szynowy
24 sierpnia 2023 r.

Pierwszy pociąg towarowy z Chin do Europy wyruszył w 2012 roku. W 2022 r. po 10-letniej fali wzrostu wolumenów rok do roku transport kolejowy odnotował spadki. W Polsce na początku ubiegłego roku pojawiły się pewne symptomy powrotu do normalności, jednak wszystko zostało zachwiane przez inwazję na Ukrainę.

więcej
Największe zamówienie na elektryczne ciężarówki w historii firmy Transport drogowy
2 sierpnia 2023 r.

Jedno z największych zamówień w Europie i zarazem największe na pojazdy Scania z napędem elektrycznym, zostanie zrealizowane w ciągu jednego roku kalendarzowego w Wielkiej Brytanii.

więcej
Wybory miss jak co roku na Pomorzu Transport drogowy
21 lipca 2023 r.

Największy zlot tuningowanych pojazdów Scania w Polsce odbędzie się w tym roku 26 VIII na terenie Polsat Plus Arena w Gdańsku.

więcej
Dziesięć nowych ciągników we flocie podkarpackiego przewoźnika Transport drogowy
13 lipca 2023 r.

Do liczącej ponad 140 zestawów floty firmy Transsped w tym roku dołączają nowe Actrosy L. Dziesięć nowych ciągników 1848 LS, to pierwsze Mercedesy zamówione przez podkarpackiego przewoźnika od 2011 r. Transakcja została zawarta w rzeszowskim oddziale Sobiesław Zasada Automotive.

więcej
Nowy oddział – nowa energia Logistyka
12 lipca 2023 r.

W czerwcu 2023 roku, oddział Raben Logistics Polska w Częstochowie przeniósł się do nowego obiektu w centrum logistycznym Hillwood Polska blisko biegnącej z północy na południe Polski drogi krajowej nr 91, zajmując tam 5 100 mkw powierzchni magazynowej i biurowej.

więcej
Pierwsze elektryczne EcoCombi na trasach w Holandii Transport drogowy
28 czerwca 2023 r.

Vlot Logistics to pierwsza firma, która dodała w pełni elektryczny pojazd EcoCombi do swojej floty w Holandii. Podwozie pod zabudowę DAF CF w zestawie z wózkiem dolly i naczepą jest wyposażone w urządzenie hakowe HIAB z napędem elektrycznym w połączeniu z dźwigiem o udźwigu/wysięgu 23 ton/metrów.

więcej
Wyścigowe mistrzostwa świata ciężarówek w Poznaniu Transport drogowy
23 czerwca 2023 r.

W dniach 24 i 25 VI 2023 na Torze Poznań po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrana trzecia runda Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych (ETRC). Marka IVECO jest oficjalnym partnerem całej serii ośmiu wyścigów ETRC 2023, wspierając zgodnie ze swoimi wartościami dekarbonizację w tej dyscyplinie poprzez udział niskoemisyjnych pojazdów ciężarowych.

więcej
Koniec pandemii: nowa era logistyki Logistyka
16 czerwca 2023 r.

Covid-19 wymusił daleko idące zmiany w funkcjonowaniu łańcucha dostaw. Obecnie, gdy świat wkracza w erę post-covidową, warto zadać sobie pytanie, które z rozwiązań wprowadzonych w czasie kryzysu pozostaną z nami w dłuższej perspektywie. Eksperci z AsstrA dzielą się swoimi przemyśleniami na temat istotnych zmian w branży logistycznej.

więcej
60 wodorowych autobusów dla Strasburga Transport publiczny
13 czerwca 2023 r.

Bezemisyjny CaetanoBus H2.City Gold wykorzystujący ogniwa paliwowe Toyoty zyskuje coraz większą popularność w europejskich miastach. Będący siedzibą najważniejszych europejskich instytucji Strasburg zamówił 60 autobusów zasilanych wodorem.

więcej
Kompaktowy elektryczny dostawczak z najlepszą wartością rezydualną Transport drogowy
12 czerwca 2023 r.

Z najnowszych danych opublikowanych przez firmę INFO-EKSPERT wynika, że Nissan Townstar EV Van po 4 latach użytkowania i przebiegu 60 tys. km będzie najlepiej w swojej klasie utrzymywał cenę. Wartość rezydualna najpopularniejszej wersji Business wyniesie po tym okresie aż 55,1% wyjściowej ceny, czyli o 3 p.p. więcej niż średnia w segmencie. W wypadku podstawowej wersji – Visia – różnica wartości na korzyść Nissana Townstar jest nawet większa.

więcej
Sieć stacji paliw w Austrii coraz większa Transport drogowy
6 czerwca 2023 r.

UTA Edenred (dostawca usług mobilności w Europie) nawiązał współpracę z firmą JET Tankstellen Austria GmbH. Umowa rozszerza sieć partnerską UTA w Austrii z 1640 do około 1800 stacji paliw. Klienci UTA mogą teraz używać swoich kart paliwowych UTA na stacjach JET do zakupu oleju napędowego i benzyny, a także akcesoriów, smarów i usług na myjni.

więcej
Nowy autoryzowany oddział w Swadzimiu Transport drogowy
5 czerwca 2023 r.

Dealer IVECO GSC uruchomił nowy autoryzowany oddział w Swadzimiu. W ramach działalności sprzedaż gamy lekkiej i średniej oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów pełnej gamy marki IVECO.

więcej
Lokomotywy z Czech poprowadzą polskie pociągi Transport szynowy
30 maja 2023 r.

Czeskie lokomotywy zostaną użyczone na podstawie regulacji dotyczącej międzynarodowej współpracy przewoźników kolejowych. Dzisiaj - 30 V - odbyło się kolejne ze spotkań przedstawicieli spółek kolejowych České dráhy i PKP Intercity poświęcone działaniom jakie strony podejmą we współpracy w zakresie taboru i jego wyposażenia oraz planowanych nowych połączeń.

więcej
Zrównoważona jazda przy jednoczesnym obniżaniu kosztów Transport drogowy
30 maja 2023 r.

Europejskie roadshow Continental Commercial Vehicle Tires już trwa, a pokazowa ciężarówka Continental przemierza obecnie polskie drogi. Wszyscy, którzy chcieliby przyjrzeć się jej z bliska oraz zapoznać się z prezentowanymi rozwiązaniami, będą mieli taką okazję już w najbliższy piątek, 2 VI podczas targów Volvo 4Poland, które odbędą się na terenie Autodromu Jastrząb. Ciężarówka będzie dostępna dla wszystkich osób odwiedzających targi. Na miejscu obecni będą również eksperci Continental, którzy zaprezentują innowacyjne rozwiązania firmy wszystkim chętnym.

więcej
Nowe systemy bezpieczeństwa dla ciężarówek Transport drogowy
25 maja 2023 r.

Mając na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, a także ułatwienie pracy kierowcom, Volvo Trucks wprowadza do swoich pojazdów szereg nowych systemów bezpieczeństwa.

więcej
Nissan ogłasza zmianę działalności w Polsce Transport drogowy
22 maja 2023 r.

Nissan ogłosił dziś sfinalizowanie umowy z firmą astara, specjalizującą się w dystrybucji i usługach w zakresie mobilności, której przedmiotem jest dystrybucja nowych pojazdów, części i usług w Polsce. Zawarcie tej transakcji podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

więcej
Branża motoryzacyjna - wyzwania i prognozy TSL
19 maja 2023 r.

Rynek motoryzacyjny powoli podnosi się po skutkach pandemii, jednak producenci aut nadal zmagają się z rozregulowanymi łańcuchami dostaw. Kryzys półprzewodników oraz niebotyczne ceny paliw doprowadziły do wysokiej inflacji, lecz to jeszcze nie koniec. Branżę czekają kolejne lata wyzwań związane z motoryzacją przyszłości i zmniejszeniem emisji CO2 w 2035 o 100%.

więcej
Wsparcie elektryfikacji drogowego transportu towarowego Transport drogowy
17 maja 2023 r.

Firmy Einride i DAF podpisały list intencyjny dotyczący dostawy 50 w pełni zelektryfikowanych ciężarówek DAF nowej generacji. Te nowoczesne pojazdy dołączą do zarządzanej przez Einride grupy pojazdów elektrycznych przeznaczonych do eksploatacji przy dużych obciążeniach — jednej z największych tego rodzaju flot w Europie. Pierwsze z pięćdziesięciu zamówionych pojazdów DAF dostarczy jeszcze w tym roku.

więcej
Rzucić pracę w transporcie czy nie? Transport drogowy
8 maja 2023 r.

W badaniu ankietowym dotyczącym miejsc postojowych w Europie, przeprowadzonym przez Iwonę Blecharczyk (Trucking Girl) na prośbę Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”, wzięło udział około 1700 kierowców. Obok Polaków, w badaniach wzięli udział także Białorusini, Bułgarzy, Holendrzy, Litwini, Rumuni, Ukraińcy, Węgrzy i wielu innych. Niestety aż 66% kierowców zadeklarowało, że warunki i problemy z jakimi spotykają się podczas postoju powodują, że zdarzyło im się myśleć lub myślą o porzuceniu zawodu kierowcy.

więcej
Dystrybucja międzynarodowa z Wrocławia Logistyka
4 maja 2023 r.

Oddział Raben Logistics Polska we Wrocławiu oferuje teraz nowe możliwości dystrybucji międzynarodowej z elastycznymi i indywidualnie dostosowanymi rozwiązaniami dla klientów. Przykładem jest szyta na miarę dla jednego z klientów oddziału realizacja serwisu dostaw w ciągu 24h na całe Węgry, Austrię i Słowację.

więcej
Elektryczny dostawczak w trzech nowych odmianach nadwozia Transport drogowy
29 kwietnia 2023 r.

Nissan Townstar – dotychczas dostępny na rynku w wersjach Van i Combi z benzynowym silnikiem o mocy 130 KM – zadebiutował właśnie w długo wyczekiwanej odmianie w pełni elektrycznej, mającej być następcą popularnego i cenionego na rynku Nissana e-NV200. Poza znanymi z wersji spalinowej odmianami nadwozia Van i Combi ze standardowym rozstawem osi do „elektrycznej gamy” modelu dołączyły także zupełnie nowe wersje nadwoziowe: Van z długim rozstawem osi oraz Crew Van.

więcej
Startują Profesjonalni Kierowcy Transport drogowy
28 kwietnia 2023 r.

Statystyki wskazują, że kierowca pojazdów ciężarowych jest zawodem z przyszłością! Akcja Profesjonalni Kierowcy ułatwia wejście na rynek pracy w branży TSL, poprzez podnoszenie kwalifikacji osób posiadających prawo jazdy kategorii C lub C+E, ale nie pracujących dotychczas w zawodzie. Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji!

więcej
Transport bolidów oraz sprzętu teamu Formuły 1 Transport drogowy
25 kwietnia 2023 r.

IVECO, jako oficjalny partner Scuderia Ferrari oraz oficjalny sponsor Ferrari Challenge Europe, dostarczyła dwa samochody ciężarowe IVECO S‑Way, których uroczyste przekazanie zorganizowano na kultowym torze Ferrari we Fiorano. W wydarzeniu wzięli udział Luca Sra, President, Truck Business Unit w Iveco Group, oraz Laurent Mekies, Scuderia Ferrari Racing Director - Head of Track Area.

więcej
Parkowanie na parkingu La Jonquera z systemem SNAP Transport drogowy
20 kwietnia 2023 r.

Zaplanuj trasę, wyznacz przystanki na odpoczynek i tankowanie, a przede wszystkim zadbaj o miejsce na bezpiecznym parkingu. Zawodowi kierowcy coraz częściej poszukują nowych narzędzi, które im ułatwią i zapewnią bezproblemowy wypoczynek, przy zachowaniu maksymalnego komfortu dla siebie i swoich towarów.

więcej
Nieustanne doskonalenie głównym celem Transport drogowy
17 kwietnia 2023 r.

W Grupie Raben slogan Better every day bezsprzecznie kojarzony jest z kulturą Lean i nieustannym doskonaleniem biznesu w każdej ze spółek. Z tego właśnie powodu w 2022 r., w Raben Logistics Polska zainicjowano ogólnopolski program Excellence Leaders, który miał na celu zarówno rozwój pracowników, jak i ulepszanie procesów realizowanych w firmie.

więcej
Kolejne życia akumulatora Transport drogowy
11 kwietnia 2023 r.

Często można usłyszeć, że akumulatory z aut elektrycznych są trudne do recyklingu, a cały proces jest nieekologiczny. Jak sytuacja wygląda naprawdę? Jaka jest przyszłość odzyskiwania materiałów z baterii? Sprawdźmy.

więcej
Elektryczne ciężarówki na długodystansowe trasy Transport drogowy
6 kwietnia 2023 r.

DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, podpisał umowę z Mercedes-Benz Trucks na zakup nowych ciągników eActros LongHaul. Wraz z zakupem 100 elektrycznych ciężarówek z początkiem ich seryjnej produkcji w 2024 r., DB Schenker powiększy swoją przyjazną środowisku flotę i zrobi kolejny ważny krok w kierunku elektromobilności. Elektryczne Mercedesy umożliwią teraz pokonywanie dłuższych dystansów.

więcej
Wyprawa elektrykiem Od bieguna do bieguna właśnie się rozpoczęła! Transport drogowy
1 kwietnia 2023 r.

Otoczeni przez pokryty lodem Ocean Arktyczny brytyjscy podróżnicy – Chris i Julia Ramsey – rozpoczęli dzisiaj długo wyczekiwaną ekspedycję „Od bieguna do bieguna”. Po przeprowadzeniu kompleksowej oceny bezpieczeństwa, zespół wyruszył z północnego bieguna magnetycznego (lokalizacja z 1823 roku)*. Wyprawa zakłada przejazd w kierunku południowym i pokonanie 27 000 km przez Amerykę Północną, Środkową i Południową, a jej ostatecznym celem jest dotarcie w grudniu do najbardziej odległego miejsca na Ziemi, czyli antarktycznego bieguna południowego.

więcej
Globalny niedobór kierowców Transport drogowy
25 marca 2023 r.

Brak kierowców sięgnął globalnego szczeblu. Niedobory kadrowe zagrażają stabilności funkcjonowania łańcucha dostaw oraz nadszarpniętej przez pandemię, rosyjską inwazję oraz zawrotne tempo inflacji gospodarce. Skutki odczuwają zarówno konsumenci, jak i firmy.

więcej
Elektryki w najbardziej ekstremalnych zimowych warunkach w Europie Transport drogowy
24 marca 2023 r.

Nissan e-4ORCE wyrusza na elektryzujący test po pirenejskich drogach, wiodących przez trzy kraje. Napęd na cztery koła z dwoma silnikami – e-4ORCE – został specjalnie zaprojektowany i stworzony, by współpracować z elektrycznymi i zelektryfikowanymi modelami Nissana i zapewniać niezawodne osiągi bez względu na warunki i porę roku.

więcej
Lider polskiego rynku BEV Transport drogowy
16 marca 2023 r.

W pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku Ford E-Transit był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Polsce. Nowy samochód dostawczy Forda nie tylko zdominował swój segment elektrycznych samochodów dostawczych, ale także okazał się lepszy od wszystkich osobowych samochodów elektrycznych w Polsce.

więcej
Zamień zamki elektryczne w mobilne – ABLOY CUMULUS Kontroler dla logistyki Logistyka
13 marca 2023 r.

Nowy kontroler ABLOY CUMULUS umożliwia rozbudowę szerokiej gamy produktów o sterowanie mobilne. Kontroler z Bluetooth® pozwala firmom z branży logistyki, obsługę zamków elektrycznych lub innych elektronicznych urządzeń do blokowania drzwi, bram i szlabanów za pomocą aplikacji mobilnej.

więcej
Ćwierć miliona umów Transport drogowy
8 marca 2023 r.

To kamień milowy dla DAF Trucks - 250-tys. umowa na naprawy i serwis DAF MultiSupport została zawarta! Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy holenderskich ciężarówek mają gwarancje najdłuższego czasu użytkowania pojazdu bez przestojów. Umowa zapewnia również operatorom transportowym maksymalne bezpieczeństwo już na wstępie pod względem kosztów na kilometr, a także ułatwienia w zakresie zarządzania i administracji. 

więcej
ABLOY CUMULUS – zabezpiecz swój łańcuch dostaw bezkluczowym dostępem Transport drogowy
6 marca 2023 r.

Centra logistyczne oczekują stabilnego zarządzania dostępem i zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa. Nowa platforma ABLOY CUMULUS do bezkluczowego dostępu oferuje jedno i drugie, łącząc wysokiej jakości sprzęt blokujący z bezpieczną aplikacją.

więcej
100 autobusów hybrydowych Transport drogowy
3 marca 2023 r.

Solaris dostarczy 100 autobusów Urbino 12 hybrid do Cagliari, stolicy Sardynii. Kontrakt jest częścią umowy ramowej, podpisanej w 2021 roku ze spółką akcyjną Consip, należącą do włoskiego Ministerstwa Gospodarki i Finansów (MEF).

więcej
To już 1700 stacji w całej Europie Transport drogowy
2 marca 2023 r.

Firma OnTurtle otworzyła kolejne 30 stacji w Niemczech, a także 150 stacji dostarczających LNG. W sumie w ciągu jednego roku sieć gazowa powiększyła się o 40% i obsługuje już sześć krajów w Europie.  

więcej
Rynek elektrycznych ciężarówek dynamicznie się rozwija Transport drogowy
1 marca 2023 r.

W ubiegłym roku liczba elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności na drogach Europy i Stanów Zjednoczonych rosła szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Volvo Trucks sprzedało już ponad 4 300 elektrycznych pojazdów w ponad 38 krajach. W Europie, Volvo Trucks jest liderem z 32% udziałem w rynku elektrycznych samochodów cieżarowych o dużej ładowności.

więcej
Po dwóch latach przerwy znów „tańczyli z paletami” TSL
28 lutego 2023 r.

W sobotę 25 II 2023 r. odbył się Wielki Finał konkursu dla operatorów wózków widłowych Tańczący z Paletami. Dwudziestu dwóch finalistów wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród pracowników firmy, po raz kolejny mogło sprawdzić swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: układanka na wysokim poziomie oraz tranzytowy tor przeszkód.

więcej
Ogniwa paliwowe do wodorowych ciężarówek Transport drogowy
22 lutego 2023 r.

Toyota nawiązała współpracę z francuskim producentem samochodów ciężarowych Hyliko, który opracuje dwa modele dużych ciężarówek z bezemisyjnym napędem wodorowym. Toyota wyposaży je w moduły ogniw paliwowych drugiej generacji, produkowane w Europie.

więcej
109 stacji ładowania elektryków zmieniło właściciela Transport drogowy
17 lutego 2023 r.

Budimex Mobility – spółka należąca do lidera na rynku budowlanym w Polsce - podpisał umowę kupna 109 stacji ładowania samochodów elektrycznych od firmy Enea Operator. Proces przejęcia rozpoczął się w czterech miastach: Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim.

więcej
La Jonquera odnawia certyfikat bezpieczeństwa Transport drogowy
16 lutego 2023 r.

OnTurtle odnawia certyfikat 2 poziomu stowarzyszenia Transported Asset Protection Association (TAPA) na swoim parkingu dla ciężarówek w La Jonquera. Dzięki temu atestowi, firma będąca wzorcem dla efektywnej mobilności towarowej w Europie potwierdza swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo w transporcie profesjonalnym.

więcej
Naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów Transport drogowy
12 lutego 2023 r.

Firma transportowo – logistyczna ADECON Spółka z o. o., specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep. W połowie stycznia br. ADECON odebrał 12 naczep podkontenerowych, będących pierwszą częścią zamówienia.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega