Polska Gazeta Transportowa
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
20 lutego 2020 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Elektryki ciężarowe w Oslo Transport drogowy
18 lutego 2020 r.

Dwa pojazdy dystrybucyjne Scania z napędem elektrycznym będą wykorzystywane przez norweską hurtownię ASKO. Pilotażowy projekt to kolejny element współpracy firm Scania i ASKO w zakresie zelektryfikowanych rozwiązań dla ciężkiego transportu.

więcej
W planach zakup pociągów hybrydowych Transport szynowy
14 lutego 2020 r.

Jedenaście nowych składów, w tym sześć, pierwszych w Polsce pociągów hybrydowych chcą do 2023 roku kupić Koleje Dolnośląskie w planowanym przetargu na zakup taboru. Pierwsze pociągi trafią na Dolny Śląsk w 2022 roku.

więcej
Lider otwiera się na Płw. Iberyjskim Logistyka
12 lutego 2020 r.

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie kontynuuje poszerze swój zasięg na rynku europejskim. Po uruchomieniu biura w Holandii dwa miesiące temu, teraz otwiera kolejne dla Hiszpanii i Portugalii. 

więcej
Nowa zimowa opona do naczep Transport drogowy
6 lutego 2020 r.

Continental wprowadza na rynek nową oponę dla transportu regionalnego, opracowaną specjalnie dla zastosowania w warunkach zimowych w naczepach ciężarowych.

więcej
Ruszył unijny projekt taborowy PKP Cargo Transport szynowy
29 stycznia 2020 r.

Spółka PKP Cargo odebrała pierwszą partię 50 wagonów do przewozów intermodalnych. Chodzi o umowę ze słowacką firmą Tatravagónka a.s. na dostawę łącznie 936 wagonów w trzech różnych konstrukcjach i długościach ładunkowych.

więcej
Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia z dobrymi wynikami za 2019 r. Transport drogowy
27 stycznia 2020 r.

W 2019 r. z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia skorzystała rekordowa liczba 3,3 mln osób. Pasażerowie mieli w ofercie 135 tys. połączeń realizowanych przez 200 przewoźników.

więcej
Unity Line otworzył e-sklep Logistyka
27 stycznia 2020 r.

W 2020 roku Unity Line obchodzi 25-lecie działalności. Okrągłą rocznicę, bałtycki armator zamierza świętować przez cały rok, szykując wiele interesujących wydarzeń, promocji i niespodzianek. Na początek operator promowy otworzył (od 20 I) sklep internetowy: skandynawskiepodroze.pl.

więcej
Nowe centrum logistyczne w Krakowie Logistyka
25 stycznia 2020 r.

InPost zapowiedział uruchomienie nowego centrum logistycznego w Krakowie. Na terenie parku KJF Park Balice powstanie obiekt szyty na miarę o powierzchni 9,1 tys. m2. W transakcji doradzała firma AXI IMMO. Krakowski obiekt będzie 11 centrum logistycznym operatora w Polsce.

więcej
Elektryczne autobusy w Brimingham Transport drogowy
15 stycznia 2020 r.

Sześć w pełni elektrycznych autobusów Volvo 7900 Electric rozpoczęło kursy na lotnisku w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Wszystkie zostały wyprodukowane i dostarczone z polskiej fabryki Volvo Buses we Wrocławiu.

więcej
Kolejny odcinek Via Baltica Transport drogowy
8 stycznia 2020 r.

8 I Budimex S.A. podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych w Białymstoku umowę na realizację drogi ekspresowej S-61 na odcinku od końca obwodnicy Suwałk - do Budziska z obwodnicą Szypliszek. Realizacja kontraktu w systemie "przeprojektuj i buduj” potrwa do jesieni 2022 r.

więcej
Niższe stawki od Nowego Roku Transport drogowy
31 grudnia 2019 r.

W najbliższą środę, 1 stycznia 2020 r., wchodzą w życie preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice-Kraków dla kierowców korzystających z automatycznych metod płatności. Użytkownicy Autopay, A4Go oraz Telepass zaoszczędzą, w zależności od kategorii pojazdu, od 3 do 5 zł na każdej bramce. Przejazd samochodem osobowym stanieje więc aż o 30%.

więcej
Obwodnica Częstochowy otwarta Transport drogowy
24 grudnia 2019 r.

23 XII konsorcjum Budimex, Strabag i Budpol wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i autostrad oddały do eksploatacji (przejezdność) 20-kilometrowy odcinek obwodnicy Częstochowy A1 od węzła Blachownia do węzła Rząsawa.

więcej
Newag z umową na osiem Impulsów 2 Transport szynowy
19 grudnia 2019 r.

Nowosądecki producent Newag S.A. 9 grudnia podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego na dostawę ośmiu nowych dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls 2.

więcej
Nowa lokalizacja DSV Road w Wielkopolsce Logistyka
18 grudnia 2019 r.

Operator transportowo-logistyczny DSV Road zmienia lokalizację w ramach kompleksu Panattoni Park Poznań IV. Na terenie tego centrum dystrybucyjnego powstanie druga hala o powierzchni 27 tys. m2, z czego 9,5 tys. m2 zajmie właśnie DSV Road. Po rozbudowie park osiągnie 62 tys. m2, a w przyszłości powiększony zostanie do 87 tys. m2.

więcej
4 nowe przystanki na Dolnym Śląsku Transport szynowy
18 grudnia 2019 r.

Od 15 grudnia PKP Polskie Linie Kolejowe uruchomiły dwa nowe przystanki w Jeleniej Górze, jeden w Lubinie oraz jeden na obrzeżach Wrocławia. Tym samym zwiększają się możliwości podróżowania pociągami do dolnośląskich miast, a czas przejazdu koleją staje się krótszy niż samochodem. Na budowę przystanków przeznaczono blisko 15 mln zł – inwestycje te współfinansowane zostały z programów unijnych.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega