LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 kwietnia 2017 r.
Reklama   +48 22 620 92 04       Kontakt 
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Jaki ciągnik z nagrodą Green Truck 2017? Transport drogowy
24 kwietnia 2017 r.

Scania R450 Higline nowej generacji została wyróżniona prestiżową nagrodą Green Truck 2017. Przyznają ją redakcje „VerkehrsRundschau” oraz „Trucker” renomowanych, niemieckich magazynów branżowych na podstawie wyników testów prasowych.

więcej
Transport czeka na chętnych do pracy Transport drogowy
24 kwietnia 2017 r.

Firmy transportowe mają coraz większe problemy z rekrutacją kierowców. Wrocławski start-up, TransJobs.eu, który powstał pod patronatem platformy Trans.eu, jednego z europejskich liderów dostarczających nowoczesne technologie dla branży transportowej, za cel postawił sobie nie tylko pomoc w zdobyciu kwalifikacji dla potencjalnych pracowników, ale także znalezienie im najlepszych i najrzetelniejszych pracodawców.

więcej
Wchodzi w życie ustawa o monitorowaniu przewozu towarów Transport drogowy
20 kwietnia 2017 r.

18 IV 2017 r. weszła w życie Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, która nakłada dodatkowe obowiązki na transport tzw. artykułów wrażliwych. Funkcjonariusze już teraz zapowiadają wzmożone kontrole na każdym etapie łańcucha dostaw. 

więcej
Holenderskie linie lotnicze zapowiadają loty do Kostaryki Transport lotniczy
20 kwietnia 2017 r.

Linie Lotnicze KLM zapowiedziały, że od najbliższej jesieni (od 31 X 2017 r.) rozpoczynają loty do stolicy Kostaryki - San José. Wraz z uruchomionym niedawno połączeniem Air France przez Paryż – Grupa Air France KLM będzie oferować łącznie 4 loty tygodniowo do tego środkowoamerykańskiego państwa, które staje się ostatnio modne wśród turystów z Europy.

więcej
GLS przejmuje amerykańską firmę Postal Express Logistyka
20 kwietnia 2017 r.

GLS ogłosił przejęcie amerykańskiej firmy Postal Express Inc. specjalizującej się w przesyłkach ekspresowych.

więcej
Gorzów Wielkopolski Wschodni - nowy przystanek ułatwi podróże Transport szynowy
20 kwietnia 2017 r.

Nowy przystanek w Gorzowie od czwartku zapewni pasażerom pociągów regionalnych i dalekobieżnych dobrą obsługę. Rozpocznie się modernizacja dwukilometrowej estakady na głównej trasie kolejowej Tczew – Kostrzyn. Przebudowany będzie peron na stacji Gorzów. Prace realizowane są w ramach projektu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., wartego 111 mln zł.

więcej
Tanie linie lotnicze rozpoczynają rejsy do Lwowa Transport lotniczy
18 kwietnia 2017 r.

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczęła 13 IV loty na nowej trasie z bazy we Wrocławiu na Ukrainę. Najnowsze połączenie WIZZ między Wrocławiem a Lwowem ma się odbywać dwa razy w tygodniu.

więcej
Coraz bliżej do krótszych podróży z Warszawy do Radomia Transport szynowy
18 kwietnia 2017 r.

Za około 646 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na modernizację linii Warszawa – Radom. Efektem dla pasażerów będzie skrócenie czasu przejazdu i komfortowa obsługa na 13 przebudowanych stacjach i przystankach. PLK zwiększy poziom bezpieczeństwa m.in. na 31 przejazdach kolejowo – drogowych. 6 nowych wiaduktów dodatkowo usprawni ruch drogowy.

więcej
Nowy magazyn agro w OT Port Gdynia Logistyka
18 kwietnia 2017 r.

OT Port Gdynia, należący do Grupy Kapitałowej OT Logistics, uruchomił w gdyńskim porcie magazyn dedykowany ładunkom agro, który zwiększa potencjał przeładunkowy produktów rolnych w porcie. Zrealizowana inwestycja ma wartość 5 mln zł.

więcej
Rebranding sieci stacji paliw rozpoczęty Transport drogowy
17 kwietnia 2017 r.

Stacje Statoil w Polsce zmienią w najbliższych miesiącach nazwę na Circle K. Zmiana marki rozpocznie się na polskim rynku 11 V br. i obejmie całą sieć Statoil, która liczy 350 stacji paliw. Obiekt pilotażowy w Opolu działa już pod nową marką.

więcej
Nowe pojazdy dla logistyki największego kolportera prasy Transport drogowy
13 kwietnia 2017 r.

Oddział Logistyki Centralnej Kolportera wymienił na początku kwietnia br. dziewięć ciągników siodłowych na najnowszy model Mercedesa Actros.

więcej
Ponad 1 mld zł z UE na drogi dla 7 miast Transport drogowy
11 kwietnia 2017 r.

Jak poinformował w ubiegłym tygodniu, w Centrum Unijnych Projektów Transportowych, wiceminister rozwoju Witold Słowik, ponad 1 mld zł na inwestycje drogowe otrzyma siedem miast: Katowice, Wrocław, Bielsko-Biała, Gdańsk, Konin, Toruń i Piotrków Trybunalski.

więcej
Nareszcie wyczekiwana rezerwacja miejsc Transport drogowy
6 kwietnia 2017 r.

Od teraz każdy może wybrać swoje ulubione miejsce w autokarze! Dla Pasażerów, którzy cenią sobie dodatkowe udogodnienia w trakcie podróży zostały przygotowane miejsca Premium. Te najpopularniejsze miejscówki posiadają wyjątkowe atuty – większą przestrzeń na nogi, możliwość podróży przy stolikach oraz przy przedniej szybie na górnym pokładzie, zapewniającej niezapomniane widoki podczas podróży. Wybór miejsca Premium to większy komfort podróży za jedyne 5 zł!

więcej
Nowy członek Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego Transport drogowy
6 kwietnia 2017 r.

Continental Opony Polska dołączył do grona partnerów biznesowych prężnie funkcjonującego Stowarzyszenia, które działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce.

więcej
Nowe połączenie z Rzeszowa do Glasgow Prestwick Transport lotniczy
6 kwietnia 2017 r.

Ryanair 5 IV ogłosił, iż z początkiem sezonu zimowego otwiera nowe połączenie z Rzeszowa do Glasgow Prestwick. Połączenie będzie obsługiwane 2 razy w tygodniu i stanie się 7. kierunkiem w zimowym rozkładzie lotów Ryanaira z Rzeszowa.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Aktualne wydanie PGT 15-16/2017
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Kieślowskiego 3c/30, 02-962 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus