Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
31 maja 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Zgodnie z planem Transport drogowy
28 maja 2020 r.

Wystawa TRANSEXPO odbędzie się w planowanym terminie czyli 21-23 X 2020 roku. Prace związane z organizacją wydarzenia przebiegają zgodnie z planem. Żaden z potwierdzonych na początku marca wystawców nie zrezygnował z udziału w wystawie.

więcej
Przegubowe autobusy elektryczne trafią do Rumunii Transport drogowy
25 maja 2020 r.

Solaris i władze rumuńskiego miasta Krajowa podpisali umowę na dostawę 16 autobusów elektrycznych Urbino 18 electric. Przegubowe pojazdy zawitają do Krajowej w pierwszej połowie 2021 roku. Władze miasta po raz pierwszy zdecydowały się na pojazdy bateryjne, dlatego w ramach kontraktu Solaris dostarczy także ładowarki – zarówno urządzenia do nocnego ładowania, jak i szybkie ładowarki pantografowe.

więcej
Profesjonalni kierowcy dostępni on-line Transport drogowy
21 maja 2020 r.

Kolejna edycja akcji „Profesjonalni kierowcy” właśnie rusza. Każdy z prawem jazdy kategorii C+E i nie pracujący w zawodzie, może poprawić swoje kwalifikacje podczas serii bezpłatnych szkoleń online. Przewozy towarów, choć ograniczone przez pandemię, wciąż są realizowane. Nie zniknął również problem deficytu zawodowych kierowców.

więcej
Jest ocieplenie, choć do właściwej temperatury daleko Logistyka
20 maja 2020 r.

Wypowiedź Kamilli Joszczuk, pełniącej funkcję Associate Director w Dziale Wynajmu Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych CBRE.

więcej
Trzy razy więcej pasażerów niż w kwietniu Transport szynowy
20 maja 2020 r.

Od początku maja 2020 r. na tory wracają kolejne pociągi PKP Intercity. Jednocześnie z usług przewoźnika korzysta coraz więcej osób - w pierwszych 2 tyg. po rozpoczęciu przywracania połączeń pociągami PKP Intercity podróżowało blisko trzy razy więcej pasażerów niż jeszcze miesiąc wcześniej.

więcej
90-dniowa prolongata na myto w Czeskiej Republice Transport drogowy
19 maja 2020 r.

Czeski rząd przyjął w maju rezolucję wydłużającą termin rozliczeń za opłaty drogowe do 90 dni, w systemie postpay. To kolejny sposób przeciwdziałania skutkom kryzysu po tym, jak 11 maja Czechy ogłosiły możliwość wykonywania międzynarodowych przewozów pasażerskich.

więcej
Mimo epidemii rośnie przeładunek zbóż, paliw, LNG i kontenerów Transport wodny
18 maja 2020 r.

Blisko 10,5 mln ton towarów obsłużyły spółki przeładunkowe w zespole portów Szczecin-Świnoujście w okresie styczeń-kwiecień br.  I choć w tle ich pracy jest pandemia koronawirusa, to z zachowaniem pełnych reżimów sanitarnych, statki obsługiwane są na bieżąco, ładunki są na bezpiecznym poziomie, w czym pomaga uniwersalny charakter obu portów.

więcej
Bilety dostępne 5 minut przed odjazdem Transport szynowy
16 maja 2020 r.

Pasażerowie Kolei Dolnośląskich zyskali możliwość zakupu biletu na przejazd w Internetowym Systemie Sprzedaży eKD do 5 minut przed planowym odjazdem pociągu. To kolejne udogodnienie dla pasażerów po wprowadzeniu w kwietniu terminali do płatności bezgotówkowej.

więcej
Pilotażowy projekt dostawczaków na minuty zakończony Transport drogowy
15 maja 2020 r.

W sierpniu 2019 r. Volkswagen Samochody Dostawcze wraz z ProShare, działem Grupy Volkswagen zajmującym się nowoczesnymi rozwiązaniami mobilności, przy wsparciu Volkswagen Financial Services, nawiązały współpracę z operatorem usług carsharingowych 4Mobility, w ramach której oferowali klientom krótkoterminowy najem samochodów dostawczych.

więcej
Na pomoc firmom z sektora TSL Transport drogowy
14 maja 2020 r.

W odpowiedzi na kryzys związany z koronawirusem, Teleroute zaprasza firmy zajmujące się ciężarowym transportem drogowym, spedycją i logistyką do bezpłatnego dołączenia do swojej społeczności do końca czerwca.

więcej
Logistyka magazynowa Logistyka
12 maja 2020 r.

Części urządzeń elektrycznych z Chin do UE, środki farmaceutyczne z Belgii do Polski, czy też produkty kosmetyczne ze Stanów Zjednoczonych do Rosji. Usługi magazynowe są jednym z elementów rozwiązań logistycznych dla przedstawicieli różnych branż. W kwietniu 2020 r. grupa AsstrA-Associated Traffic AG otworzyła dla swoich Klientów własny magazyn w Polsce.

więcej
Inwestycje pomimo pandemii Transport szynowy
11 maja 2020 r.

PKP LHS podpisała umowę na rozbudowę stacji granicznej Hrubieszów. Inwestycja pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa oraz zwiększenie zdolności eksploatacyjnych stacji – wyjaśnia Agnieszka Hałasa, rzecznik prasowa spółki, która podpisała umowę na zaprojektowanie elektronicznych systemów sterowania na stacji Sędziszów LHS, a w przygotowaniu jest umowa na projekt Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji Wola Baranowska.

więcej
Ponownie z tytułem Marka Godna Zaufania Transport drogowy
11 maja 2020 r.

Grupa Raben drugi rok z rzędu, a trzeci w historii, została uznana za Markę Godną Zaufania w badaniu instytutu Kantar Polska, przeprowadzonym na zlecenie magazynu „My Company Polska”. Wśród ankietowanych znalazło się 20 000 przedstawicieli polskiego biznesu. Przedsiębiorcy przyznali firmie pierwsze miejsce na podium w kategorii „Usługi logistyczne”.

więcej
Fabryki we Włoszech i w Hiszpanii znów produkują Transport drogowy
11 maja 2020 r.

IVECO, marka CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI/MI: CNHI), odpowiedzialna za pojazdy użytkowe, ogłosiła, że jest gotowa ponownie uruchomić produkcję w swoich fabrykach we Włoszech i w Hiszpanii. W marcu zakłady tymczasowo zamknięto w celu ochrony pracowników i dostosowania się do wprowadzonych przez lokalne władze wymogów związanych z ograniczaniem rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19.

więcej
Kolejne połączenia kolejowe przywrócone Transport szynowy
9 maja 2020 r.

Kolejne pociągi powrócą do kolejowych rozkładów jazdy na Dolnym Śląsku od poniedziałku, 11 maja 2020 r. Na trasy zostanie przywróconych 31 pociągów Kolei Dolnośląskich, które będą kursować głównie w dni robocze.

więcej
Wielka przebudowa nabrzeża w Szczecinie Transport wodny
8 maja 2020 r.

Port Szczecin niebawem przypominać będzie wielki plac budowy, bowiem poza potężnymi inwestycjami w Basenie Kaszubskim i Kanale Dębickim, które otworzą port na duże statki, modernizowane będą dodatkowe nabrzeża.

więcej
Pierwszy w Polsce zestaw przestrzenny na LNG Transport drogowy
6 maja 2020 r.

Pojazd Scania R410 LNG będzie wykorzystywany do transportu różnorodnych towarów na trasie Polska - Niemcy. Zestaw tworzy długie podwozie trzyosiowe w układzie 6x2 oraz lekka przyczepa. Pojazd będzie obsługiwany przez dwie podwójne obsady kierowców, a jego szacowany przebieg to ok. 230 tys. km rocznie. Zabudowę pojazdu wykonała firma WESOB.

więcej
Do dzieła, Nowy Jork Logistyka
5 maja 2020 r.

W kwietniu 2020 r. Federalna Komisja Morska Stanów Zjednoczonych wydała AsstrA NY Inc. oficjalną licencję NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carrier). Amerykańskiemu przedstawicielstwu przypisano również standardowy kod alfa przewoźnika SCAC (Standard Carrier Alpha Code), który jest używany w Stanach Zjednoczonych do identyfikacji firm transportowych. W Zrzeszeniu National Motor Freight Transport Association czterocyfrowy kod AANH wskazuje obecnie na AsstrA NY Inc.

więcej
Kolejowa trasa do źródeł Wisły Transport szynowy
5 maja 2020 r.

Kilkusetmetrowa maszyna do wymiany torów wykonała zadanie na trasie Chybie - Skoczów. Planowo postępują prace na liniach do Wisły Głębce i Cieszyna. Inwestycja o wartości 460 mln zł, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. współfinansowana jest z funduszy unijnych. W efekcie mają być krótsze, bardziej atrakcyjne podróże koleją. Pociągiem znów pojedziemy z Goleszowa do Cieszyna.

więcej
Raben wprowadza potwierdzenie dostawy zdjęciem Transport drogowy
4 maja 2020 r.

Grupa Raben wprowadza nową usługę dodatkową dla przesyłek drobnicowych. Polega ona na bezdotykowym potwierdzeniu dostawy za pomocą zdjęcia. Usługa dostępna od 4 maja to PCD (Picture Confirming Delivery).

więcej
Lokalne społeczności otrzymują pomoc w walce z pandemią Transport drogowy
2 maja 2020 r.

W związku z wpływem wirusa COVID-19 na życie prywatne i zawodowe każdego z nas, wyzwania związane z pomocą humanitarną stają się coraz bardziej naglące. Aby sprostać tym trudnym czasom, IVECO wspiera społeczności, w których działa oraz nieustannie pracuje i prowadzi otwarty dialog mający na celu udzielenie skutecznej pomocy. Dzięki temu zarówno klienci, jak i ich pojazdy mogą nadal pełnić swoje istotne funkcje i przyczyniać się do efektywnego działania łańcucha dostaw.

więcej
Dachser: stabilna strategia rozwoju w Polsce Logistyka
1 maja 2020 r.

Dachser, globalny operator logistyczny, wypracował w Polsce w 2019 r. przychody w wysokości 494,4 mln zł. W 2020 r. firma kontynuuje plan rozbudowy krajowych oddziałów, a część inwestycji została zrealizowana już w I kwartale. Operator, który zdobył mocną pozycję w obsłudze drogowego eksportu z Polski do państw unijnych, będzie także rozwijał sieć połączeń na Wschód, m.in. do Rosji.

więcej
Wymagania dla przewoźników od 4 V we Włoszech Transport drogowy
29 kwietnia 2020 r.

26 IV premier Włoch Giuseppe Conte przedstawił założenia dekretu Rady Ministrów w sprawie drugiego etapu rozmrażania włoskiej gospodarki, który wejdzie w życie 4 V. 

więcej
Loty do i z Polski nadal zawieszone Transport lotniczy
27 kwietnia 2020 r.

Wizz Air ogłosił, że w wyniku przedłużenia restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych linia zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 9 V br.

więcej
Nowy członek PZWLP Transport drogowy
24 kwietnia 2020 r.

Jeden z największych polskich operatorów branży Car Fleet Management, przystąpił do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), czyli jedynej w Polsce organizacji branżowej zrzeszającej firmy wynajmu długoterminowego aut oraz wypożyczalnie samochodów.

więcej
Nowy Zarząd DB Cargo Transport szynowy
23 kwietnia 2020 r.

Nowy skład Zarządu DB Cargo koncentrować się będzie na trwałym rozwoju firmy oraz pozyskaniu klientów na przyjazne środowisku usługi kolejowe. Utworzony nowy pion Service Design and Control, odpowiedzialny będzie za rozwijanie szybkich, niezawodnych i atrakcyjnych usług dla klientów.

więcej
Koncerny motoryzacyjne produkują przyłbice Transport drogowy
23 kwietnia 2020 r.

Nissan uruchomi produkcję przyłbic ochronnych dla pracowników sektora opieki zdrowotnej w Japonii, którzy na pierwszej linii walczą z epidemią COVID‑19.

więcej
Większe środki bezpieczeństwa na lotnisku i na pokładzie Transport lotniczy
22 kwietnia 2020 r.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników oraz klientów linie Emirates zintensyfikowały środki ostrożności na lotnisku w Dubaju i na pokładach samolotów. 

więcej
Koronawirus w transporcie Transport drogowy
22 kwietnia 2020 r.

Przewozy krajowe utrzymują się niemal na tym samym poziomie co wcześniej. Blisko połowa polskich przewoźników deklaruje podobne obroty finansowe jak przed rozpoczęciem kryzysu. 

więcej
Wyjątkowy ambulans Transport drogowy
20 kwietnia 2020 r.

Służba zdrowia w Sztokholmie inwestuje w nowe pojazdy, aby skutecznie mierzyć się nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami. W jej flocie znalazł się pojazd Scania do intensywnej terapii.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega