LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
20 listopada 2017 r.
Reklama   +48 22 620 92 04       Kontakt 
www.pgt.plAktualności
Aktualności
111 mln pasażerów Transport lotniczy
14 listopada 2017 r.

Linie lotnicze należące do Lufthansa Group przywitały w tym roku na pokładzie juz ponad 111 milionów pasażerów – to więcej niż w całym 2016 roku. Współczynnik zapełnienia miejsc na ponad milionie tegorocznych rejsów osiągnął rekordowy wynik 81,4%.

więcej
Stacja Gdańsk Główny bardziej komfortowa i funkcjonalna Transport szynowy
13 listopada 2017 r.

Trwa kompleksowa modernizacja stacji Gdańsk Główny. Zmieniają się perony, zdemontowana jest wiata, tory i sieć trakcyjna. W listopadzie rozpoczną się roboty w tunelu łączącym perony i dworzec autobusowy z miastem. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. warta 62 mln zł zapewni wszystkim lepszy dostęp do pociągów i wygodniejsze podróże ze stolicy Pomorza.

więcej
Certyfikat QEP dla firmy spedycyjnej Logistyka
8 listopada 2017 r.

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, jako pierwsza firma spedycyjna uzyskał certyfikat QEP na najwyższym poziomie – Expert, w zakresie zarządzania chłodniczymi łańcuchami dostaw produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. Certyfikaty QEP przyznawane są przez firmę Envirotainer.

więcej
Podpisano kontrakt na budowę Via Baltica Transport drogowy
8 listopada 2017 r.

Konsorcjum firm z Grupy Strabag podpisało kontrakt z GDDKiA na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Szczuczynem, na odcinku od węzła „Kolno” (z węzłem) do węzła „Stawiski” (bez węzła). Jego wartość opiewa na ok. 234,5 mln zł. netto. Oddanie drogi do użytku planowane jest na listopad 2020 r.

więcej
Pierwsza duża umowa na dostawę Mercedes-Benz Conecto G nowej generacji Transport drogowy
4 listopada 2017 r.

30 października w Wolicy odbyło się oficjalne podpisanie umowy na dostawę 17 autobusów miejskich Mercedes-Benz Conecto G. Jest to pierwszy wygrany przetarg przez EvoBus Polska na dostawę nowego modelu, który swoją światową premierę miał właśnie w Polsce.

więcej
1 mld zł wsparcia z UE na intermodal TSL
4 listopada 2017 r.

Komisja Europejska zatwierdziła w ubiegłym tygodniu plan pomocy publicznej w wysokości 1 mld zł na wsparcie budowy i modernizacji infrastruktury transportu intermodalnego w Polsce.

więcej
V edycja TransPoland Translogistica już w środę! TSL
3 listopada 2017 r.

W dniach 8-10 listopada 2017r. po raz piąty odbędą się w Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland Translogstica. Pobity został ubiegłoroczny rekord przedsiębiorstw prezentujących swoją ofertę – w tym roku spotkać będzie można aż 190 wystawców z 23 państw. Dynamiczny rozwój wydarzenia potwierdza, że TransPoland Translogistica to najważniejsze w tej części Europy spotkanie dla osób zawodowo związanych z logistyką, spedycją i transportem.

więcej
Europejski producent przejmuje kontrolę nad C Series Transport lotniczy
25 października 2017 r.

Airbus SE i Bombardier Inc. zostaną partnerami w programie C Series. Umowa między spółkami podpisano 18 X. Łączy ona globalny zasięg i skalę działalności firmy Airbus z najnowszą i najnowocześniejszą rodziną samolotów odrzutowych firmy Bombardier, pozwalając obu partnerom wykorzystać pełen potencjał platformy C Series.

więcej
Norweskie Vikersund z podkładami polskiego producenta Transport szynowy
25 października 2017 r.

Grupa Track Tec S.A. wkroczyła na kolejny skandynawski rynek. Po Szwecji, gdzie dostarczono podkłady drewniane m.in. do portowych miejscowości Ystad oraz Piteå czy też na potrzeby linii kolejowej „Inlandsbanan”, produkty polskiej spółki trafiły do Norwegii. To pierwsze zlecenie producenta na tym rynku.

więcej
50 lat elektrycznych pomp paliwa niemieckiego producenta Transport drogowy
16 października 2017 r.

W 1967 roku wraz z wprowadzeniem pierwszego na świecie elektronicznego układu wtrysku benzyny Bosch D-Jetronic zastosowano również nową elektryczną pompę paliwa. Pierwszym samochodem z silnikiem czterosuwowym, wyposażonym seryjnie w system D-Jetronic i  elektryczną pompę paliwa był VW 1600 LE / TLE (typ 3). Przed erą elektronicznych układów wtryskowych do napełniania silnika paliwem służyły mechaniczne pompy paliwa.

więcej
Nowoczesne miejskie autobusy hybrydowe i innowacyjna elektryczna hybryda Transport drogowy
13 października 2017 r.

Podczas warszawskiego VI Kongresu Transportu Publicznego (12-13 X) Volvo zaprezentowało trzy zelektryfikowane autobusy miejskie – dwa o napędzie hybrydowym, w tym jeden przegubowy – pierwszy tego typu autobus użytkowany przez polski zakład komunikacyjny oraz innowacyjną elektryczną hybrydę.

więcej
Dobre wyniki Portu Lotniczego Wrocław Transport lotniczy
11 października 2017 r.

Ponad 2,2 mln pasażerów obsłużył Port Lotniczy Wrocław od stycznia do końca września tego roku.

więcej
Operator logistyczny otworzył centrum IT w Warszawie Logistyka
11 października 2017 r.

Schenker Technology Center (Warsaw) Sp. z o.o. to kolejna spółka Grupy w Polsce. Jej kompetencje to usługi IT dla organizacji, utrzymanie globalnej infrastruktury IT, wsparcie systemów operacyjnych w biznesie lotniczym i oceanicznym, a także rozwój elektronicznych aplikacji dla klientów.

więcej
Olimpiadę logistyczną czas zacząć Logistyka
11 października 2017 r.

Rozpoczyna się kolejna, dziesiąta już edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym roku do udziału w niej zgłosiło się blisko 8700 uczniów z 284 szkół w całej Polsce.

więcej
Chodkiewicz następcą Szmita Transport drogowy
9 października 2017 r.

Premier Beata Szydło powołała na stanowisko wiceministra infrastruktury i budownictwa Marka Chodkiewicza, a 5 X Andrzej Adamczyk, szef tego resortu, wręczył mu nominację.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Aktualne wydanie PGT 44-45/2017
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Kieślowskiego 3c/30, 02-962 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus