LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
17 maja 2022 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Pierwsze w Czechach autobusy polskiej marki Transport drogowy
7 maja 2022 r.

Pierwsze w Czechach autobusy elektryczne marki Solaris uroczyście wyjechały na ulice Ostrawy. W 2021 r. firma Solaris podpisała z przewoźnikiem Dopravní podnik Ostrava (DPO) umowę na dostawę 24 autobusów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą ładowania. Dziś nastąpiło uroczyste przekazanie miastu pierwszej transzy ośmiu sztuk.

więcej
Nowe usługi w zakresie mobilności TSL
5 maja 2022 r.

UTA Edenred, wiodący dostawca usług mobilności w Europie z grupy Edenred, nawiązał współpracę z ChargePoint (NYSE: CHPT), doświadczonym partnerem w  zakresie sieci ładowania pojazdów elektrycznych (EV), aby zapewnić swoim Klientom dostęp do ponad 240 000 publicznych punktów ładowania w 32 krajach Europy. Stale rozwijająca się sieć ChargePoint umożliwia kierowcom pojazdów elektrycznych znalezienie w dogodnej lokalizacji stacji ładowania, w dowolnym czasie w całej Europie.

więcej
Innowacje w logistyce mogą pomóc w ustabilizowaniu łańcuchów dostaw TSL
30 kwietnia 2022 r.

Wydatki na globalną transformację cyfrową w logistyce osiągną do 2026 roku 75,5 miliarda dolarów, co oznacza średni roczny wzrost o 8,8% z poziomu 45,6 miliarda dolarów w 2020 roku – wynika z najnowszego raportu firmy ReportLinker. Cyfryzację logistyki napędza od dwóch lat pandemia Covid-19, a w najbliższych miesiącach i latach powinna ona jeszcze bardziej przyśpieszyć z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

więcej
Fabryka ciężarówek wzorcem Przemysłu 4.0 w Hiszpanii Transport drogowy
28 kwietnia 2022 r.

Zakład IVECO w Valladolid, w którym powstają zarówno podwozia pod zabudowę do lekkich Daily, jak i kabiny do ciężkich IVECO S‑WAY, otrzymał nagrodę „Tecnalia al Liderazgo” za transformację cyfrową zakładu przemysłowego. Nagrody dla fabryk przyszłości Factories of the Future Awards przyznawane są za innowacyjność i pozycję lidera w przemyśle.

więcej
Odpowiedzialnie wejść w kolejną dekadę Transport drogowy
26 kwietnia 2022 r.

Jubileusz 90-lecia i kolejne akwizycje, statystyki dotyczące ponad 10 tysięcy pracowników i 14 rynków, walka ze zmianami klimatycznymi i działalność społeczna – te i dużo więcej informacji zawiera nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Raben. W publikacji za 2021 rok operator logistyczny prezentuje zarówno długoterminowe programy i ich efekty, jak i jednorazowe przedsięwzięcia, często o przełomowym znaczeniu dla firmy i całej branży.

więcej
Większa sieć akceptacji LNG i CNG Transport drogowy
22 kwietnia 2022 r.

UTA Edenred rozszerza swoją skandynawską sieć stacji paliw oferujących dostęp do ciekłego gazu ziemnego (LNG) oraz sprężonego gazu ziemnego (CNG), nawiązując partnerstwo z Gasum Ltd., liderem w nordyckim sektorze gazowym i ekspertem w zakresie biogazu. Nowo nawiązane partnerstwo zagwarantuje Klientom UTA Edenred dostęp do 17 stacji paliw Gasum w Szwecji i 39 stacji paliw w Finlandii – jednocześnie drugi z wymienionych krajów dołącza do europejskiej sieci usług UTA Edenred opartych na paliwach LNG i CNG.

więcej
Producent zachęca branżę transportową do bieżnikowania opon Transport drogowy
21 kwietnia 2022 r.

W obecnych warunkach ponowne przemyślenie kwestii bieżnikowania opon jest jeszcze istotniejsze niż kiedyś. Oprócz europejskiego planu klimatycznego Fit-for-55, który wzywa do większej dbałości o środowisko naturalne, branża musi stawić czoła również rosnącym kosztom.

więcej
Wzrost zysków brutto o 21% Logistyka
20 kwietnia 2022 r.

Międzynarodowa grupa firm logistycznych AsstrA-Associated Traffic AG poinformowała o wynikach swojej pracy za rok 2021.

więcej
Nowe ciężarówki do transportu 5-galonowych butli wody Transport drogowy
15 kwietnia 2022 r.

Zamówione przez firmę Eden Springs 23 samochody ciężarowe IVECO Eurocargo, wyposażone w specjalistyczne zabudowy wykonane przez firmę KTLC Europe, umożliwiające sprawne i bezpieczne realizowanie dostaw do biur i zakładów pracy wody w dużych, 5-galonowych butlach, powiększą flotę firmy i przyczynią się do dalszego umocnienia pozycji firmy w sektorze dystrybucji napojów.

więcej
Czeski i słowacki przemysł motoryzacyjny w obliczu wyzwania Transport drogowy
11 kwietnia 2022 r.

Rok 2022 będzie trudny dla światowego przemysłu motoryzacyjnego, który musi teraz stawić czoła ekonomicznym konsekwencjom inwazji na Ukrainę, skutkom Brexitu, pandemii Covid-19 i trwającemu niedoborowi półprzewodników.

więcej
Pełna moc i więcej oszczędności Transport drogowy
7 kwietnia 2022 r.

Wysoka moc, maksymalna niezawodność, ekonomiczność w codziennej eksploatacji, niskie zużycie paliwa, a przy tym dynamika – firmy transportowe stawiają swoim samochodom ciężarowym różnorodne wymagania, ponieważ to właśnie dzięki nim wypracowują zysk. Jednocześnie, zwłaszcza w obliczu dotkliwego niedoboru kierowców, warto posiadać silne atuty w swoich rękach, a więc ciężarówki, które są chętnie wybierane przez kierowców.

więcej
Rekordowy rok 2021 TSL
5 kwietnia 2022 r.

Dachser osiągnął w 2021 r. skonsolidowany przychód netto w wysokości blisko 7,1 mld euro, co oznacza wzrost o 26% w porównaniu z rokiem 2020. Rekordowy wynik jest efektem zwiększonej liczby przesyłek oraz ich tonażu o odpowiednio 6,3% i 7,7%.

więcej
Przechowywanie energii w używanych akumulatorach z elektryków? Transport drogowy
28 marca 2022 r.

Nissan i Enel nawiązały współpracę w celu uruchomienia projektu „Second Life”. Łączy on akumulatory wycofane z użytku w samochodach elektrycznych Nissana z konwencjonalną elektrownią w Melilli w Hiszpanii, której operatorem jest Endesa – hiszpańska spółka-córka Enel Group – poprawiając stabilność sieci energetycznej, gdy nie jest ona podłączona do głównego źródła zasilania.

więcej
Waloryzacja opłat za badania techniczne Transport drogowy
24 marca 2022 r.

Porozumienie organizacji branży motoryzacyjnej zorganizowało konferencję prasową, dotyczącą waloryzacji opłat za badania techniczne pojazdów. Odbyła się ona w Warszawie 23 III. 

więcej
Wystartowały zapisy na VII edycję akcji Profesjonalni Kierowcy Transport drogowy
19 marca 2022 r.

Akcja Profesjonalni Kierowcy z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ramach programu organizowane są bezpłatne szkolenia dla kierowców, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Zapisy do VII edycji programu właśnie wystartowały!

więcej
Moduł magazynujący wodór dla dużych pojazdów i stacjonarnych generatorów Transport drogowy
17 marca 2022 r.

Toyota zbudowała zaawansowany moduł wysokociśnieniowych zbiorników wodoru do różnych zastosowań. Urządzenie może zasilać ogniwa paliwowe w ciężarówkach, autobusach, pociągach, jachtach, a także w stacjonarnych generatorach prądu.

więcej
Burzliwy okres dostaw morskich Transport wodny
17 marca 2022 r.

Wraz z początkiem roku utrzymuje się zwiększony popyt na transport kontenerowy. Trudności z zaopatrzeniem w sprzęt, brak miejsc na statkach oraz sytuacja pandemiczna wywołały portowe kongestie.

więcej
Pierwsze efekty programu Mój Elektryk zauważalne na rynku? Transport drogowy
16 marca 2022 r.

Według danych z końca lutego 2022 r., w Polsce było zarejestrowanych łącznie 42 711 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Od początku br. ich liczba zwiększyła się o 3 177 sztuk, tj. przybyło o 71% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA.

więcej
Zawieszenie dostaw na rynek rosyjski Transport drogowy
10 marca 2022 r.

Zarząd Wielton S.A. podjął decyzję o zawieszeniu, do odwołania, dostaw produktów Grupy na rynek rosyjski. Wielton nie zrealizował żadnej dostawy na rynek rosyjski od 24 II tego roku.

więcej
Magazynowe wyzwania w e-commerce Logistyka
10 marca 2022 r.

W ostatniej dekadzie nastąpił wyraźny rozwój punktów przeładunkowych, a zwłaszcza centrów dystrybucyjnych. Powierzchnie magazynowe w Polsce z 2,14 mln m² w 2012 r. już w pierwszej połowie 2022 dobijają do 25 mln m². Jednak spowodowany pandemią boom na e-commerce zmienił sposoby dystrybucji i obsługi towarów. Dla efektywniejszego kompletowania i pakowania ładunków dedykowane magazyny zostały rozplanowane na nowo.

więcej
Elektryczna ciężarówka z trójramienną gwiazdą Transport drogowy
4 marca 2022 r.

Pierwszy akumulatorowo-elektryczny Mercedes-Benz eActros pochodzący z produkcji seryjnej trafia do usługodawcy logistycznego, firmy Dachser. eActros posłuży do zaopatrywania klientów w centrum Stuttgartu, bez lokalnej emisji CO2 i tlenków azotu. W ramach strategii ochrony klimatu firma Dachser planuje już wprowadzenie do eksploatacji kolejne eActrosy.

więcej
Czasowe wstrzymanie produkcji samochodów w Poznaniu i Wrześni Transport drogowy
3 marca 2022 r.

Od 10 III zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo wstrzymują produkcję wytwarzanych tam modeli. Powodem zawieszenia produkcji są zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowane wojną na Ukrainie. W związku z sytuacją, w Koncernie VW, Marce Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze oraz w spółce Volkswagen Poznań sztaby kryzysowe pracują nad znalezieniem alternatywnych źródeł zaopatrzenia. Volkswagen Poznań we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem włącza się w ogólnopolską akcję pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

więcej
700 tysięcy przez 30 lat Transport drogowy
1 marca 2022 r.

Fabryka IVECO w Valladolid, w której powstają zarówno podwozia Daily do zabudowy, jak i kabiny do ciężkich IVECO S‑WAY, przekroczyła próg 700 tys. wyprodukowanych egzemplarzy Daily. Okazja do świętowania jest podwójna, ponieważ produkcję tego flagowego przedstawiciela marki w segmencie lekkich pojazdów użytkowych uruchomiono w Valladolid dokładnie 30 lat temu.

więcej
Wydajność paliwowa na długich dystansach Transport drogowy
24 lutego 2022 r.

Volvo Trucks wprowadza do I-Save nowe usprawnienia, które mają na celu obniżenie zużycia paliwa i znaczne ograniczenie emisji CO2, a jednocześnie poprawę właściwości jezdnych, co przekłada się na większy komfort jazdy. I-Save obejmuje optymalizację technologii silnika, oprogramowania sterującego i elementów zmniejszających opór powietrza, a wszystko po to, aby osiągnąć jeden wspólny cel - maksymalne zwiększenie efektywności energetycznej.

więcej
Po raz drugi na pierwszym miejscu Transport drogowy
23 lutego 2022 r.

Co roku DAF nagradza czołowych dealerów marki na Starym Kontynencie. Oprócz tytułu DAF International Dealer of The Year, marka przyznaje również wyróżnienia w poszczególnych kategoriach, a także nagrody Gold Award i Silver Award. Złoty poziom we wszystkich kluczowych aspektach obsługi po raz kolejny osiągnął zespół firmy ESA Trucks Polska – dealera działającego w woj. wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim.

więcej
2022: ciąg dalszy brexitowych zawirowań TSL
22 lutego 2022 r.

Już był w ogródku, już witał się z gąską – pisał Mickiewicz w jednym ze swoich wierszy. Świat również myślał, że sytuacja w przewozach do i z Wielkiej Brytanii zdążyła się ustabilizować. W końcu mijają już dwa lata, od kiedy 1 lutego 2020 roku Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Niemniej to nie koniec brexitowej przygody. W kontekście celnym Brexit został podzielony na etapy. Należy przygotować się na nowe formalności w 2022 roku.

więcej
Kto jest liderem rynku elektrycznych samochodów ciężarowych w Europie? Transport drogowy
18 lutego 2022 r.

Najnowsze statystyki pokazują, że Volvo Trucks było liderem rynku ciężkich, w pełni elektrycznych, samochodów ciężarowych w Europie, w 2021 roku, z udziałem w rynku wynoszącym 42%. W ubiegłym roku, firma przyjęła zamówienia, w tym listy intencyjne, na ponad 1 100 elektrycznych samochodów ciężarowych na całym świecie.

więcej
Szybka i bezpieczna transmisja danych Logistyka
15 lutego 2022 r.

Szybka i bezpieczna transmisja danych nabiera coraz większego znaczenia w logistyce. Istniejąca infrastruktura komunikacyjna jest tego podstawowym warunkiem. Aby sprawdzić, w jakim stopniu niezawodne są różne sieci komunikacyjne, naukowcy z Fraunhofer Institute for Material Flow and Logistics (IML) połączyli siły z DACHSER i Europejskim Stowarzyszeniem Palet (EPAL), aby przeprowadzić ogólnoeuropejskie badanie. W tym celu wyposażyli 50 europalet EPAL w trackery i wysłali je w podróż po Europie.

więcej
Czas na ekologiczne paliwo Transport drogowy
14 lutego 2022 r.

HVO, czyli uwodorniony olej napędowy, to wysokiej jakości produkt diesla, wykonany w całości z surowców odnawialnych. Dziś jest to najbardziej ekologiczne paliwo do pojazdów z silnikiem wysokoprężnym. Czy nowa technologia ma szansę zrewolucjonizować transport kołowy, skokowo ograniczając emisje zanieczyszczeń?

więcej
Ekspansja i zrównoważony rozwój mimo pandemii Logistyka
8 lutego 2022 r.

Akwizycje, zrównoważony rozwój i podsumowanie 90 lat działalności – te wątki zdefiniowały działalność Grupy Raben w minionym roku. Inwestycje, innowacje i wyróżnienia dopełniają obraz dokonań jednej z czołowych firm logistycznych w Europie, która nie tylko oparła się pandemii, ale także znalazła w niej szanse na dalszy rozwój.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Karty paliwowe OnTurtle