Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
25 września 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plAktualności
Aktualności
Dwa nowe modele w gamie niemieckiego producenta Transport drogowy
24 września 2020 r.

Mercedes-Benz Trucks rozszerza swój typoszereg Actros o dwa modele – Actrosa F i Edition 2 – wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom klientów. 

więcej
Wielkie spadki przewozów lotnisk regionalnych Transport lotniczy
23 września 2020 r.

W pierwszym półroczu 2020 roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych trzynastu polskich lotnisk regionalnych skorzystało w zaledwie 4,9 mln podróżnych, aż 8,8 mln mniej (-64,2%) niż w tym samym okresie zeszłego roku.

więcej
Prognoza logistyczna Logistyka
23 września 2020 r.

Połowa roku 2020 już za nami. Wraz ze zbliżającym się IV kwartałem rosną obawy przed drugą falą pandemii. Pomimo utrzymującej się niepewności produktywność przedsiębiorstw stopniowo rośnie. Sztandarowym przykładem światowego ożywienia gospodarczego są Chiny. Kraj, który jako pierwszy został dotknięty wirusem i jako pierwszy zaczął szukać wyjścia z sytuacji kryzysowej.

więcej
Pięć kontynentów elektrycznej ciężarówki Transport drogowy
21 września 2020 r.

FUSO eCanter jest pierwszą w pełni elektryczną lekką ciężarówką Daimler Trucks, produkowaną w małej serii. W ciągu ostatniego roku FUSO eCanter odwiedził kilka krajów, aby pokazać, że przyszłością miejskiego transportu dystrybucyjnego są samochody elektryczne.

więcej
Konkurencja carsharingowa w stolicy się zwiększa Transport drogowy
19 września 2020 r.

Traficar, po chwilowym rozbracie z Warszawą, postanowił powrócić na stołeczne drogi z nową ofertą. A tak naprawdę, to Warszawy nigdy nie opuszczał, bo ciągle do wynajęcia na minuty były dostawczaki.

więcej
Ponad 800 tys. egzemplarzy Transport drogowy
18 września 2020 r.

W poznańskiej fabryce Volkswagena z taśmy produkcyjnej zjeżdża ostatni Caddy 4. Przez pięć lat wyprodukowano ponad 800 tys. sztuk tego modelu. Ale nawet jak umiera król, niech żyje nowy król - przygotowania do seryjnej produkcji najnowszego modelu Caddy są na ostatniej prostej.

więcej
Nowa spółka intermodalna Transport szynowy
17 września 2020 r.

Dzisiaj - 17 IX - w Wilnie PKP Cargo i LTG Cargo podpisały umowę o powołaniu polsko-litewskiej spółki intermodalnej. Zawarcie umowy miało miejsce podczas polsko-litewskiego szczytu rządowego. Umowa PKP CARGO i LTG CARGO to jeden z owoców listu intencyjnego, jaki został podpisany przez polskich i litewskich kolejarzy 5 września 2018 r.

więcej
Procesy intralogistyczne kluczem do efektywnego zarządzania magazynem Logistyka
16 września 2020 r.

Coraz częściej firmy logistyczne dążą do posiadania własnego magazynu. Wiąże się to z brakiem pośredników, a co za tym idzie, optymalizacją kosztów dla Klienta. Nowe technologie oraz cyfryzacja dotyczące niemal każdej dziedziny życia wpłynęły również na rynek magazynowy.

więcej
Wodorowy pociąg na regularnych liniach Transport szynowy
14 września 2020 r.

Po udanych testach w Niemczech, pociąg Coradia iLint - wodorowy pociąg Almstom - rozpocznie przewóz pasażerów Austriackich Kolei Federalnych.

więcej
Autobusy elektryczne z Wrocławia trafią na daleką północ Norwegii Transport drogowy
13 września 2020 r.

Volvo dostarczy ze swojej wrocławskiej fabryki miejskie autobusy elektryczne do najbardziej wysuniętego na północ operatora autobusów elektrycznych na świecie. Miasto Bodö, położone na dalekiej północy Norwegii - za kołem podbiegunowym, złożyło zamówienie na kompleksowy pakiet składający się z 31 elektrycznych autobusów, a także infrastruktury do ładowania i serwisowania.

więcej
Tuż przed rewolucją Transport drogowy
11 września 2020 r.

Pojazdy autonomiczne to stabilność łańcucha dostaw i szybsze dostarczenie produktów do klientów w każdych warunkach. Zanim jednak wyjadą na drogi branża musi zmierzyć się z szeregiem wyzwań. Jednym z nich jest nowa rola kierowcy oraz jego odpowiedzialność.

więcej
Nowy odcinek A1 gotowy Transport drogowy
11 września 2020 r.

Kolejny odcinek nowej jezdni o nawierzchni betonowej na autostradzie A1 zostanie udostępniony kierowcom w nocy z niedzieli na poniedziałek (13/14 września). 

więcej
Transport stali w łańcuchu logistycznym Logistyka
9 września 2020 r.

Każdy ładunek ze względu na swoje cechy charakterystyczne wymaga dostosowania określonego rodzaju środka transportu. Podczas przewozu stali najważniejsze jest zachowanie wszystkich standardów bezpieczeństwa.

więcej
To już dwuipółtysięczna Grand California Transport drogowy
7 września 2020 r.

3 IX z hal produkcyjnych fabryki Volkswagena w Białężycach k. Wrześni wyjechała dwuipółtysięczna Grand California. Seryjna produkcja tego komfortowego kampera rozpoczęła się w polskich zakładach Volkswagena wiosną ubiegłego roku. Produkcja bazującej na modelu Crafter Grand Californii od tego czasu dynamicznie przyspiesza – przypomnijmy, że tysięczny egzemplarz tego modelu wyjechał z fabryki w listopadzie ubiegłego roku.

więcej
Tysiąc nowych aut TSL
5 września 2020 r.

Operator pocztowy leasinguje ponad 1000 samochodów dostawczych. To efekt zawartych właśnie umów z ING Lease na samochody do 3,5 t marki Peugeot oraz z PKO Leasing S.A. na samochody o ładowności 8 t marki Iveco.

więcej
Wznowienie przylotów do Warszawy Transport lotniczy
4 września 2020 r.

Rejs EK179 linii Emirates przyleciał dziś na Lotnisko Chopina w Warszawie - jest to pierwszy lot pasażerski tej linii do Warszawy od marca. Przewoźnik oferuje 2 połączenia tygodniowo do stolicy, a od 7 października – 3. Klienci mogą bezpiecznie latać liniami do Dubaju oraz dalej – do ponad 70 miejsc w stale rosnącej siatce Emirates.

więcej
Polska premiera całej linii ciężarówek Transport drogowy
4 września 2020 r.

Już dzisiaj oficjalna, uroczysta premiera Volvo! O 12.00 na Torze Jastrząb marka zaprezentuje rodzinę swoich ciężkich w najnowszej odsłonie: FH, FH16, FM i FMX.

więcej
Dostawa wysokich lotów Transport lotniczy
2 września 2020 r.

Transport lotniczy jest uważany za najbezpieczniejszy środek przepływu towarów. Przy przewozie ładunków o wysokiej wartości właściwie przygotowana koncepcja bezpieczeństwa, czas oraz konkurencyjność stawek są na wagę złota.

więcej
Towar wagi ciężkiej w trasie TSL
1 września 2020 r.

Wysyłka 138 ton z Brazylii do Meksyku - Dachser Air & Sea Logistics zorganizował transport ponadgabarytowej maszyny do produkcji samochodów. Po rozebraniu jej na 14 części, sam największy element - kompresor - ważył 125 ton. Podróż składała się z trzech etapów – przejeździe ładunków przez brazylijski stan Sao Paulo, transportu statkiem kontenerowym do Meksyku, i przewozu maszyny do zakładu produkcyjnego w środkowym Meksyku ciężarówką.

więcej
Duże zamówienie na elektryki Transport drogowy
31 sierpnia 2020 r.

Norweskie miasta podążają drogą elektryfikacji transportu publicznego. Firma Vy Buss Norge złożyła ostatnio zamówienie na dużą liczbę elektrycznych autobusów Volvo, które będą woziły pasażerów w miastach Drammen i Ålesund. Dostawa rozpocznie się pod koniec tego roku, a do lata 2021 r. Vy Buss będzie miał w swojej flocie 150 elektrycznych pojazdów.

więcej
Od 1 września zmiany homologacji pojazdów Transport drogowy
29 sierpnia 2020 r.

Wprowadzenie surowszych wymagań w stosunku do rynku samochodowego i przyczep oraz indywidualne dopuszczenie pojazdów specjalnych do ruchu przewidują nowe europejskie przepisy, które zaczną obowiązywać z początkiem września 2020 roku.

więcej
Dyplomatyczna ostatnia mila Logistyka
26 sierpnia 2020 r.

Ostatni etap przewozu towaru z portu lub stacji kolejowej do konsumenta ostatecznego wymaga dodatkowego wysiłku na rzecz Klienta, dlatego przy wieloetapowym schemacie dostawy ostatnia mila staje się powszechnym i właściwym rozwiązaniem dla zamawiających.

więcej
Napędy elektryczne i hybrydowe do ciężarówek Transport drogowy
25 sierpnia 2020 r.

Coraz więcej klientów wskazuje na potrzebę zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. W odpowiedzi Scania wprowadza napędy hybrydowe i elektryczne.

więcej
Otwarto pierwszą elektryczną autostradę Transport drogowy
23 sierpnia 2020 r.

Pierwsza niemiecka zelektryfikowana droga, znajdująca się w pobliżu Frankfurtu, została oddana do użytku na początku lipca br. Sieć trakcyjna w pełni współdziała z pięcioma hybrydowymi pojazdami Scania R 450 wyposażonymi w pantografy. Ostatni z pięciu pojazdów objętych projektem został niedawno dostarczony do firmy Knauf – niemieckiego producenta materiałów budowlanych.

więcej
Gliwice z nowymi elektrykami Transport drogowy
21 sierpnia 2020 r.

Volvo wygrało przetarg i podpisało dziś umowę na dostawę dziesięciu w pełni elektrycznych autobusów miejskich oraz infrastruktury ich ładowania do Gliwic. To kolejne miasto w Polsce, w którym pojawią się tego typu pojazdy – w całości wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

więcej
Sosnowiec zwiększa flotę elektrycznych autobusów Transport drogowy
20 sierpnia 2020 r.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu (PKM) kupuje kolejne elektryczne Solarisy. Kontrakt zakłada dostawę 9 jednoczłonowych Urbino 12 electric i 5 przegubowych Urbino 18 electric, wraz z infrastrukturą ładowania. Nowoczesne autobusy powiększą elektryczną flotę PKM, dołączając do 3 elektrobusów polskiego producenta, które już od dwóch lat wożą mieszkańców Zagłębia.

więcej
Przemysł motoryzacyjny stopniowo wychodzi z kryzysu Transport drogowy
18 sierpnia 2020 r.

ChRL a USA wywołała spadek mocy produkcyjnych i pogłębiła spowolnienie gospodarcze w Chinach. Do tego doszły zaostrzone normy emisji dwutlenku węgla z pojazdów oraz „twardy brexit”.

więcej
20 ciągników gazowych u nowego właściciela Transport drogowy
15 sierpnia 2020 r.

20 ciągników siodłowych S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Uroczyste przekazanie odbyło się w siedzibie dealera IVECO TIMEX w miejscowości Nowy Konik w woj. mazowieckim.

więcej
AsstrA Polska wśród 1000 największych polskich firm Logistyka
13 sierpnia 2020 r.

Ranking 1 000 największych firm w Polsce publikowany przez „Gazetę Finansową” pojawia się od kilkunastu lat. Zmieniające się tendencje rynkowe, rozwój technologii cyfrowych oraz sytuacja gospodarcza w kraju warunkują wzrost lub spadek zainteresowania poszczególnymi sektorami. Na przestrzeni trzech lat AsstrA Polska Sp. z o.o. podniosła swoją pozycję w rankingu o 147 pozycji.

więcej
Zmiana systemów pracy w transporcie i logistyce Logistyka
12 sierpnia 2020 r.

Wywołany przez pandemię swoisty boom na doręczenia indywidualne sprawił, że cała branża KEP, będąca naturalnym partnerem zakupów online, zyskała na znaczeniu. Bezkontaktowe formy realizacji dostaw idą w parze z zasadami higieniczno-sanitarnymi, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo konsumentów.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega