LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl100 mln pasażerów w 11 lat
Transport lotniczy

100 mln pasażerów w 11 lat

Węgierski przewoźnik świętował jubileusz na Lotnisku Chopina

Mikołaj Marszycki

100 mln podróżnych przewiozły od początku swojego istnienia linie lotnicze Wizz Air. Jubileuszowy pasażer podróżował z przewoźnikiem 20 X z Londynu – Luton do Warszawy. Z tej okazji firma przygotowała niespodzianki dla wszystkich pasażerów tego połączenia, oferując każdemu z nich darmowy przelot.


Od lewej Michał Kaczmarzyk i Jozsef Varadi   |   Fot. Mikołaj Marszycki

Nasz pierwszy lot odbył się w 2004 r. Było to połączenie Polska-Wielka Brytania. Dziś, czyli 11 lat później, świętujemy wynik 100 mln pasażerów podróżujących z ponad 110 lotnisk w 38 krajach. W tym tygodniu celebrujemy nasz sukces we wszystkich sześciu bazach w Polsce, ponieważ 40% znakomitego wyniku uzyskaliśmy dzięki naszym polskim klientom i ich gościom – powiedział podczas uroczystości prezes Wizz Air József Váradi.

Ważne Okęcie. W bazie Wizz Air na lotnisku Chopina, gdzie świętowano jubileuszowego stumilionowego klienta, stacjonuje pięć samolotów typu A320, które obsługują bezpośrednie połączenia z 33 miastami w Europie. Od maja 2016 r. przewoźnik zwiększy liczbę zbazowanych maszyn do sześciu. Nowy samolot obsługiwał będzie premierowe połączenia z Warszawy do Aberdeen, Bari, Bristolu i Rejkjawiku. Ponadto dwa z używanych dotychczas A320 zostaną wymienione na dwie nowe i większe maszyny typu A321. Węgierski przewoźnik planuje także zwiększenie oferowania na ośmiu dotychczas obsługiwanych trasach z Warszawy.

To dla nas ogromny zaszczyt, że akurat w Warszawie Wizz Air świętuje swój wielki jubileusz. Odbieramy to jako dowód wielkiej wagi jaką przewoźnik ten przywiązuje do rynku polskiego i Lotniska Chopina jako jednej ze swoich najważniejszych baz. Dla nas również Wizz Air jest bardzo ważnym partnerem: jest drugą największą linią lotniczą i należy do czołówki najdynamiczniej rozwijających się przewoźników – powiedział dyrektor lotniska Chopina Michał Kaczmarzyk.

Flota 63 samolotów. Wizz Air to największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej. Powstała w 2003 r. a działalność operacyjną rozpoczęła rok później. Obecnie dysponuje flotą składającą się z 63 samolotów Airbus A320 latających z 22 baz na ponad 390 trasach. Zatrudnia 2,4 tys. pracowników. Jest spółką notowaną na giełdzie w Londynie.

W Polsce linie operują niemal od początku swojego istnienia (debiutowały na lotnisku w Katowicach) – obecnie mają tu 6 baz. W tym roku notują dynamiczny wzrost przewozów rzędu 30% za pierwsze III kwartały w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Jeżeli chodzi o wielkość oferty to Wizz Air nieznacznie wyprzedza LOT – tej zimy przewoźnik będzie miał 21,8% udziału w rynku (polska linia 20,2%, a lider, irlandzki Ryanair – 28,8%). Poza Warszawą silną pozycję węgierskie linie utrzymują także w Katowicach (70,5% rynku) i Poznaniu (34,85%).

650 Polaków. Podczas jubileuszu na lotnisku Chopina Varadi podkreślał również, iż w jego firmie pracuje aż 650 Polaków: Razem konsekwentnie realizujemy misję dostarczania atrakcyjnej oferty tanich przelotów. Dzisiejszy wynik to kolejny kamień milowy. Jesteśmy zdeterminowani, aby stale go podwyższać we wszystkich regionach, w których jesteśmy obecni w Polsce. Planujemy dalszy rozwój siatki połączeń, zarówno w zakresie podroży biznesowych, jak również w celach turystycznych. Nadal chcemy proponować niskie ceny i profesjonalny serwis oraz wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów.

Niedawno przewoźnik wprowadził kolejne udogodnienia dla swoich pasażerów: numerowanie miejsc na wszystkich połączeniach, a dla podróżnych korzystających z usługi “priority boarding” możliwość wniesienia na pokład dodatkowego bagażu osobistego.

 

100 milionów pasażerów – fakty i liczby

5.87 milionów dzieci* (* w wieku 2 – 14)

657 121  startów

138 lat – czas spędzony w powietrzu

842 847 278 przebytych kilometrów

245 narodowości wśród pasażerów

3 087 790 pasażerów podróżujących na najbardziej popularnej trasie

(Warsaw – London-Luton)« powrót
Biuro Brokerskie Omega