LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
28 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl100 stacji tankowania gazem na całym świecie
Transport drogowy

100 stacji tankowania gazem na całym świecie

Międzynarodowa sieć OnTurtle regularnie się powiększa

SC

W ostatnich miesiącach wysokie ceny gazu ziemnego postawiły najbardziej ekologiczną flotę transportu drogowego w trudnym położeniu. Jednak pomimo obecnej sytuacji paliwo to nadal umacnia swoją pozycję jako najbardziej zrównoważona alternatywa dla transportu profesjonalnego, zwłaszcza w przypadku przejazdów długodystansowych.

Dowodem na to jest fakt, że flota pojazdów napędzanych gazem stale się powiększa - według danych opracowanych przez firmę Gasman w 2021 roku w Hiszpanii było ich 32 667, a wraz z nią sieć stacji do tankowania gazu, która w tym kraju liczy 191 punktów i 24 w Portugalii.

W związku z tym firma OnTurtle od 2018 roku pracuje nad rozwojem sieci, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rynku, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju zrównoważonej mobilności. Od tego czasu zaangażowanie firmy nie przestało rosnąć, a w maju ubiegłego roku osiągnęło znaczącą wartość. Dzięki dodaniu stacji w Emleben (Niemcy), należącej do dostawcy LIQVIS, OnTurtle ma obecnie 100 stacji do tankowania gazu w Europie.

Obecność w 6 krajach europejskich. Ale to tylko najnowsza stacja tankowania gazu. Firma OnTurtle zamknęła rok 2021 z liczbą o 43 stacje większą niż w roku poprzednim, z czego 16 to stacje tankowania LNG i CNG (wzrost o 36,36% w porównaniu z rokiem 2020).  W sumie 90 punktów tankowania gazu i chęć dalszego rozwoju, która sześć miesięcy później stała się rzeczywistością.

Od początku 2022 r. do chwili obecnej firma dodała 10 kolejnych stacji do tankowania gazu. W ciągu ostatnich ośmiu lat wzmocniono zasięg usług w Niemczech, Holandii i Belgii. Na początku były stacje Rekkem i Hognoul (Belgia), Hirschberg (Niemcy), Zwolle i Deventer (Holandia), dzięki umowie z dostawcą Pitpoint. Do tych strategicznych punktów wkrótce dołączyły Antwerpia (Belgia) i Alsfed (Niemcy). W maju ubiegłego roku 100. stacja została ostatecznie włączona do sieci. Emleben (Niemcy) jest pod flagą LIQVIS i podobnie jak pozostałe, oferuje LNG i jest przystosowana do samochodów ciężarowych VOLVO.

OnTurtle, partner referencyjny w zakresie mobilności transportu towarowego w Europie, ma już 31 stacji do tankowania gazu we Francji, 27 w Hiszpanii, 22 w Niemczech, 11 w Belgii, 8 w Holandii i 1 we Włoszech. Sieć, pokazuje swoje zaangażowanie w profesjonalny transport przyjazny dla środowiska i zaopatruje swoich klientów na trasach w całej Europie w to bezwonne, mało zanieczyszczające, cicho spalające się paliwo, które jest bardziej ekonomiczne niż benzyna czy diesel.

[ materiały OnTurtle ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega