LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl109 lekkich pojazdów szynowych dla Dusseldorfu i Duisburga
Transport szynowy

109 lekkich pojazdów szynowych dla Dusseldorfu i Duisburga

Będą to Avenio HF od Siemens Mobility

SC

Düsseldorfer Rheinbahn AG i Duisburger Verkehrsgesellschaft AG zamówiły 109 lekkich pojazdów szynowych Avenio HF od Siemens Mobility z opcją na dodatkowe 48 sztuk. Umowa obejmuje również serwis i utrzymanie pojazdów przez 24 lata z możliwością przedłużenia o 8 lat oraz 24-letni serwis części zamiennych. Wartość zamówienia wynosi prawie 400 milionów euro.


Pojazd szynowy Avenio HF   |   Fot. Siemens

Zamówienie oznacza powrót Siemens Mobility na rynek wysokopodłogowych lekkich pojazdów szynowych w Europie. Nasze pojazdy będą obsługiwać ponad dwa miliony osób w Düsseldorfie i Duisburgu, gwarantując najwyższy komfort, dostępność i bezpieczeństwo w całym cyklu życia – powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility.

Nowe pojazdy będą kursować na ok. 85-kilometrowej trasie w Duisburgu i Düsseldorfie oraz do Neuss, Krefeld i Meerbusch. Dostawę pierwszych pojazdów zaplanowano w 2025 r.

Pojazd Avenio HF posiada 51 miejsc siedzących i 178 miejsc stojących. W celu obsługi różnych wysokości peronów, wszystkie pojazdy są wyposażone w składane stopnie. Pneumatyczne zawieszenie, klimatyzacja i systemy informacyjno-rozrywkowe zapewniają pasażerom maksymalny komfort. Pojazdy są także wyposażone w system Tram Assistant, znany z autonomicznych tramwajów Siemensa w Poczdamie, który za pomocą radarów, lidarów i czujników ruchu umożliwia wczesne wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych sytuacji i pomaga uniknąć kolizji.

[ materiały Siemens ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega