AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
22 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl15 pojazdów komunalnych na gaz
Transport drogowy

15 pojazdów komunalnych na gaz

Scania dostarcza pojazdy firmie ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji

31 marca 2020 r.   |  SC

Ekologiczna, niskoemisyjna flota napędzana częściowo silnikami na CNG to nowy nabytek wrocławskiego oddziału ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji. Pojazdy będą wykorzystywane do przewozu kontenerów w ramach nowoczesnej gospodarki odpadami, głownie budowlanymi.


Nowe gazowe ciężarówki Scania dla ENERIS   |   Fot. Scania

W ramach kontraktu firma ENERIS zakupiła pojazdy Scania P280B4x2NA  z zabudową bramową lub hakową oraz P410B6x2*4NA z zabudową hakową i hakową z żurawiem hydraulicznym.

Na pojazdach zamontowano nadwozia wyprodukowane przez firmę HEWEA. Nowa flota została dodatkowo zabezpieczona antykorozyjnie przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Każdy z pojazdów został wyposażony w dodatkowe oświetlenie robocze, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa podczas załadunku i rozładunku nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych czy w porze nocnej.

Dyspozycyjność i bezpieczeństwo w mieście. Przedsiębiorstwa komunalne potrzebują niezawodnych i bezpiecznych pojazdów, umożliwiających rzetelne wykonywanie powierzonych im zadań. Zbiórka odpadów w terenie zabudowanym często przebiega w intensywnym ruchu, co stanowi obciążenie dla kierowcy i załogi. Kabiny Scania zapewniają doskonałą widoczność, w ofercie firmy znajdują się także systemy zwiększające bezpieczeństwo jazdy.

Rozwijamy naszą flotę pojazdów inwestując w niezawodne i bezpieczne rozwiązania transportowe. Przykładamy też ogromną wagę do ochrony środowiska naturalnego oraz zdrowia mieszkańców. W praktyce w naszych działaniach szukamy możliwości budowania pozytywnego wpływu na otaczające środowisko i zmniejszania negatywnego wpływu na nie w każdym z elementów pracy operacyjnej. – komentuje Andrzej Filipowicz, dyrektor operacyjny ENERIS ECU.

Niższa emisja CO2. Wykorzystanie pojazdów Scania napędzanych gazem pozwala na redukcję groźnych zanieczyszczeń pochodnych procesu spalania ropy tj. dwutlenku azotu oraz cząstek stałych w emitowanych spalinach. Pojazdy Scania napędzane CNG wpływają na podniesienie jakości powietrza w miastach również dzięki temu, że są dwukrotnie cichsze niż standardowe pojazdy wysokoprężne.

Miasta koncentrują się na ochronie środowiska poprzez ograniczenie emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Dostarczone firmie ENERIS niskoemisyjne pojazdy Scania pozwalają na redukcję zanieczyszczeń dwutlenkiem węgla o 15% dla gazu naturalnego i 90% dla biogazu, w porównaniu do oleju napędowego – komentuje Piotr Korus, kierownik ds. rozwoju sprzedaży Scania Polska S.A.

[ info prasowe Scania ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega