LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl157 mln zł od NCBR
Transport szynowy

157 mln zł od NCBR

MM

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki I konkursu programu sektorowego INNOTABOR. Dofinansowanie w wysokości prawie 157 mln zł otrzyma 13 nowatorskich projektów spośród 14 zgłoszonych w konkursie.

Wśród dofinansowanych projektów znajdują się m.in. prace nad: pierwszą na świecie 4-osiową lokomotywą z zaawansowanymi spalinowo-elektrycznymi wielosystemowymi układami napędowymi; wysokowydajną technologią jazdy beztrakcyjnej tramwaju, bez konieczności ingerencji w infrastrukturę liniową oraz budowa prototypu pierwszego tego typu pojazdu w Polsce; prototypem spalinowego zespołu trakcyjnego nowej generacji; nowatorskim wysokosprawnym wielosystemowym układem napędowym i zasilania do elektrycznych zespołów trakcyjnych; proekologicznym wagonem do przewozu skroplonych produktów gazowych; tramwajami nowej generacji oraz nowoczesnym tramwajem pomiarowym do pomiarów parametrów i oceny stanu infrastruktury.

Realizowany przez NCBR program ma na celu zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności polskiego sektora przemysłu taboru szynowego w perspektywie 2023 r.« powrót
Biuro Brokerskie Omega