LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl2,5 miliona podróżnych w Modlinie od początku roku
Transport lotniczy

2,5 miliona podróżnych w Modlinie od początku roku

AS

Już 2,5 miliona pasażerów zostało obsłużonych na Lotnisku Warszawa/Modlin od początku 2015 r. - to rekord w dotychczasowej historii portu.


W‎ zeszłym roku lotnisko przyjęło 1,7 mln podróżnych, czyli prawie milion osób mniej, niż w obecnym. 

Bardzo się cieszymy, że lotnisko wciąż się rozwija. Odnotowujemy stałe wzrosty zarówno liczby pasażerów jak i przychodów portu z działalności pozalotniczej. Wyniki lotniska oceniamy bardzo dobrze! Jest to opinia nie tylko nasza, ale również wszystkich właścicieli spółki zarządzającej portem. Jesteśmy już czwartym największym portem w Polsce. Na lotnisku odprawia się prawie 8 tys. osób ‎dziennie i ok. 230 tys. miesięcznie - tak dobrego wyniku nie zakładały nawet plany wykonawcze spółki - mówi Piotr Okienczyc, prezes lotniska.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin w ponad trzy lata rozwinął siatkę oferowanych połączeń do 36 kierunków lotniczych w całej Europie.

Najpopularniejszymi trasami‎ od początku tego roku są:

1. Londyn ‎Stansted

2. Wrocław

3. Bruksela Charleroi

4. Gdańsk

5. Rzym Ciampino

6. Paryż Beauvais

7. Oslo Rygge

8. Mediolan Bergamo

9. Dublin

10. ‎Ateny

Najważniejsze, że już zaczynamy przynosić zysk - na poziomie EBITDA wyniesie on z końcem roku ok. 14 mln zł. Zysk netto osiągniemy w 2017 roku, czyli niecałe 5 lat po uruchomieniu lotniska. To bardzo szybko jak na tak dużą inwestycję - mówi Marcin Danił, wiceprezes lotniska.« powrót
Biuro Brokerskie Omega