LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl2,5 mln euro za przewoźnika kolejowego
Transport szynowy

2,5 mln euro za przewoźnika kolejowego

Operator logistyczny dalej inwestuje w Czarnogórze

HH

Spółka OT Logistics S.A. jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 51% udziałów w spółce AD Montecargo z Czarnogóry, zajmującej się kolejowymi przewozami towarowymi.


Skład w barwach czarnogórskiego przewoźnika   |   Fot. Montecargo

Ekspansja na Bałkanach jest ważnym ogniwem w rozwoju naszej działalności. Montecargo działa na perspektywicznym rynku kolejowym, który jest istotny z punktu widzenia rozwoju naszej działalności. Ta transakcja wpisuje się w realizację strategii OT Logistics i może zwiększyć nasze możliwości obsługi ładunków w korytarzu transportowym łączącym porty na Bałtyku i Adriatyku – skomentował Zbigniew Nowik, prezes zarządu OT Logistics.

Operator logistyczny zaoferowała w ramach przetargu 2,5 mln euro za nabycie ok. 1,7 mln akcji, stanowiących 51% udziałów w spółce AD Montecargo, z możliwość subskrybowania nowych akcji w drodze podwyższenia kapitału, a także prawo do nabycia dodatkowego pakietu akcji posiadanych przez państwo Czarnogóry i instytucje państwowe. Ponadto, spółka proponuje dodatkowe inwestycje o wartości 2,6 mln euro w celu lepszego wykorzystania potencjału i wzmocnienia konkurencyjności Montecargo.

Oferta przetargowa OT Logistics jest obecnie weryfikowana pod kątem formalnym. Po uzyskaniu formalnego potwierdzenia poprawności oferty, spółka zostanie zaproszona do przystąpienia do negocjacji ze skarbem państwa w Czarnogórze.

Nie tylko kolej. Przypomnijmy, że równolegle OT Logistics prowadzi negocjacje z władzami Czarnogóry w sprawie nabycia pakietu 30% udziałów (wysokość złożonej oferty to 7,1 mln euro) w spółce Luka Bar AD BAR. To operator portu morskiego w Barze, który stwarza szerokie możliwości wykorzystania transportu intermodalnego na Bałkanach i umożliwia dogodny transport drogą morską m.in. produktów rolnych do Afryki i na Bliski Wschód.« powrót
Biuro Brokerskie Omega