LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
07 grudnia 2022 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
AsstrA
www.pgt.pl200 tys. sprzedanych elektryków
Transport drogowy

200 tys. sprzedanych elektryków

26 lutego 2019 r.   |  AS

Marka Renault przeskoczyła magiczną liczbę 200 tys. samochodów elektrycznych sprzedanych w Europie. Jednocześnie sprzedaż samochodów elektrycznych we Francji przekroczyła próg 100 tys. zarejestrowanych pojazdów. Obie liczby świadczą o stałym wzroście sprzedaży bezemisyjnych pojazdów. Tylko kiedy boom nastąpi w naszym kraju?


Renault Kangoo Z.E.   |   Fot. Renault

Prawie co trzeci samochód elektryczny w Europie to samochód marki Renault. Marka była pionierem i w 2011 r. rozpoczęła wprowadzanie gamy samochodów elektrycznych. Obecnie Renault już czwarty rok z rzędu jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych. Prawie co trzeci samochód elektryczny jeżdżący po drogach Europy to samochód marki Renault. W 2018 r. sprzedaż samochodów elektrycznych Renault w Europie wzrosła o 36%, a w drugim półroczu przyspieszyła aż o 62%. We Francji marka ma 56,8% udziału w rynku osobowych i dostawczych samochodów elektrycznych.

Do dziś ponad 200 tys. klientów w Europie wybrało Renault i zdecydowało się używać na co dzień samochodu elektrycznego. Jesteśmy z tego dumni! Oczywiście to dopiero pierwszy etap. Od ponad 10 lat podejmujemy działania, by samochody elektryczne były dostępne dla wszystkich. Dlatego Grupa Renault chce, by do 2022 r. 10% jej sprzedaży stanowiły samochody elektryczne. Aby tego dokonać, chce oferować do tego czasu gamę 8 samochodów elektrycznych – powiedział Gilles Normand, dyrektor ds. samochodów elektrycznych Grupy Renault.

Pełna gama uniwersalnych modeli. Co jest powodem tego sukcesu? Przede wszystkim uniwersalna oferta obejmująca ZOE, Kangoo Z.E., Mastera Z.E. i czterokołowy pojazd Twizy. Renault stale wprowadza w swojej gamie ulepszenia technologiczne zapewniające większy zasięg, mocniejsze silniki czy szybsze ładowanie. Gama obejmuje dwa bestsellerowe modele: miejski samochód ZOE i furgonetkę Kangoo Z.E. ZOE to bezdyskusyjny lider na rynku. W ubiegłym roku zarejestrowano 40 tys. tych samochodów, w tym 18 tys. we Francji. Od sześciu lat ZOE odnosi nieprzerwanie sukcesy, a jego atrakcyjność nie słabnie. Zawdzięcza to głównie swojemu designowi oraz bardzo dobremu zasięgowi 300 km.

Natomiast Kangoo Z.E. jest liderem na rynku dostawczych samochodów elektrycznych w Europie z udziałem 51,5% w 2018 r.

Samochody elektryczne produkowane we Francji. W czerwcu 2018 r. Grupa Renault zapowiedziała inwestycje o wartości ponad miliarda euro we Francji, która obecnie jest flagowym krajem produkcji samochodów elektrycznych w Aliansie.

Do 2022 r. Grupa planuje:

  • wprowadzenie w Douai nowej platformy elektrycznej Aliansu i stworzenie drugiego zakładu produkcyjnego samochodów elektrycznych Renault,
  • dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych ZOE i uruchomienie produkcji nowego ZOE w zakładzie we Flins, który obecnie jako jedyny na świecie produkuje ten model,
  • trzykrotne zwiększenie produkcji silników elektrycznych w Cléon oraz wprowadzenie w 2021 r. silnika elektrycznego nowej generacji
  • inwestycje w zakładzie w Maubeuge z myślą o produkcji nowej generacji gamy Kangoo, w tym wersji elektrycznej Kangoo Z.E.

[ info prasowe Renault ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega