LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl23 pociągi za 100 mln euro
Transport szynowy

23 pociągi za 100 mln euro

HH

Alstom dostarczy dla Île-de-France Mobilités 23 pociągi 3-wagonowe do obsługi 16 i 17 linii metra Grand Paris Express.


Wartość zamówienia wynosi ok. 100 mln euro i jest realizacją opcji, która stanowi część umowy podpisanej we wrześniu 2018 r., zgodnie z którą 25 pociągów 6-wagonowych zostało już zamówionych i są obecnie budowane w zakładzie Alstomu w Valenciennes Petite-Forêt. Nowe, efektywne pociągi metra na stalowych kołach będą mogły poruszać się z prędkością nawet 110 km/godz. w niewymagającym obsługi trybie automatycznym. Pierwsze pociągi metra opuszczą fabrykę w 2022 r., a oddanie ich do użytku zaplanowano na 2024 r. Île-de-France Mobilités będzie udostępniać te pociągi przyszłym operatorom, co pozwoli im wykorzystywać materiały nowej generacji, oparte na najnowszych rozwiązaniach technologicznych i zapewniające wysoki poziom wydajności.

Jesteśmy niezwykle dumni z zaufania, jakim po raz kolejny obdarzyły nas Île-de-France Mobilités i Société du Grand Paris. W szczególności cieszymy się, że poprzez ten nowy projekt wesprzemy realizację planu rządu, który zakłada podwójną rozbudowę sieci metra paryskiego w ciągu najbliższych 15 lat – powiedział Jean-Baptiste Eyméoud, prezes Alstomu we Francji.

W oparciu o rozwiązania zastosowane w modelach Alstom Metropolis, udoskonalone dzięki klientom, nowe pociągi metra dla linii 15, 16 i 17 zagwarantują najwyższy poziom dostępności, niezawodności i bezpieczeństwa. Każdy pociąg będzie w stanie przewieźć do 500 pasażerów w wariancie 3-wagonowym (54 m długości) i ok. 1 tys. pasażerów w wersji 6-wagonowej (108 m długości).

Przy tym projekcie będzie pracowało we Francji łącznie 350 pracowników Alstomu, w tym 150 doświadczonych inżynierów, którzy dołożą starań, by został on pomyślnie wdrożony. Dzięki temu projektowi we Francji powstanie ponad 1150 nowych miejsc pracy w sektorze kolejowym.

Projektem i produkcją nowych materiałów zajmie się sześć zakładów Alstomu we Francji. Zakład w Petite-Forêt, w okręgu Valenciennes, będzie odpowiadał za zarządzanie projektem, badania, rozwój, produkcję, montaż i zatwierdzanie pociągów. Komponenty zostaną zaprojektowane i wyprodukowane w pięciu pozostałych zakładach Alstomu we Francji: wózki w Le Creusot, silniki w Ornans, systemy trakcji w Tarbes, elektronika pokładowa i zdalne systemy konserwacji w Villeurbanne, a konstrukcja w Saint Ouen.« powrót
Biuro Brokerskie Omega