LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl30-lecie działalności GEFCO w Hiszpanii
Logistyka

30-lecie działalności GEFCO w Hiszpanii

AS

W tym roku GEFCO świętuje trzydziestą rocznicę wejścia na hiszpański rynek. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej ostatnich lat, firma nie tylko wykazała się dużą konkurencyjnością, ale także zdołała utrzymać swoją czołową pozycję jednego z trzech największych graczy w sektorze logistycznym.

GEFCO Hiszpania  jest jednym z pierwszych oddziałówgrupy. Początek działalności firmy na hiszpańskim rynku logistycznym przypada na 1985 r. i, od tego czasu, GEFCO Hiszpania wypracowało sobie pozycję jednego z  liderów sektora logistyki, osiągając w samym 2013 roku obroty rzędu 310 milionów euro; stanowi to ponad 7% dochodów całej Grupy.

Na przestrzeni trzydziestu lat swojej działalności, GEFCO Hiszpania nie tylko rozszerzało regularnie swoją sieć dostaw, wzbogacaną o coraz to nowszy zakres usług, ale też zgromadziło w swoim portfolio wachlarz Klientów, który liczy sobie dziś 5 500 firm. Rozwój firmy przyczynił się do powstania 36 centrów logistycznych w których znalazło pracę 839 pracowników. GEFCO Hiszpania jest w stanie zarządzać nieprzerwanie logistyką dużych koncernów przemysłowych w ramach różnorodnych sektorów: zaczynając od dóbr konsumenckich (Dia, Alcampo), elektronicznych i lotniczych przez motocyklowe oraz z dziedziny zdrowia i urody, na motoryzacyjnych kończąc (Delphi, Fiat, Chrysler,  jak również jeden z pierwszych Klientów PSA Peugeot Citroën).

GEFCO Hiszpania, doceniane za niezawodność świadczonych usług, szczyci się doświadczeniem zdobytym w obszarze logistyki motoryzacyjnej, uchodzącej obecnie za obszar wyjątkowo wymagający. Aby sprostać postępującemu procesowi globalizacji, wytyczanym coraz to nowym trasom przemysłowego przepływu towarów oraz potrzebom Klientów, lokalnych i zagranicznych, hiszpański oddział Grupy zmuszony jest pokonywać różne złożone i globalne utrudnienia. 

GEFCO Hiszpania zapewnia więc swoim Klientom cały zakres zintegrowanych usług w ramach oferty Grupy m.in. wysokiej jakości usługi o  wartości dodanej w zakresie magazynowania towarów, transport drogą lądową, morską i powietrzną, logistykę dla motoryzacji, a także świadczenia celne i podatkowe. Taka kompleksowość oferty pozwala zapewniać odpowiednie wsparcie łańcucha logistycznego i proponować Klientom rozwiązania szyte na miarę ich najbardziej wymagających potrzeb w tym obszarze.

Dobre wyniki pomimo trudnych warunków rynkowych.  Logistyka, jeden z najważniejszych sektorów gospodarki hiszpańskiej, stanowi 5,5% PKB tego kraju. Obroty rynkowe rzędu 3,6 miliarda euro osiągnięte w 20131  roku przez 175-ciu najważniejszych graczy na rynku, powodują, że jest to też sektor wysoce konkurencyjny. GEFCO Hiszpania obsługuje 9,5% jego wartości.

Ponadto, kolejne znaczące sukcesy w 2014 r.  utwierdziły GEFCO Hiszpania na pozycji lidera w swojej dziedzinie: podpisanie umów z koncernami o zasięgu światowym (World Duty Free Group, DFG i jego oddział Pavestone), rozpoczęcie  transportów z użyciem temperatury kontrolowanej (współpraca z Panstar), nowa oferta transportu kolejowego FVL (Logistique des Véhicules Finis). Dodatkowo, podpisanie kolejnych umów o współpracy z dużymi firmami należącymi do różnych sektorów przemysłowych (High & Heavy, spożywczy, detaliczny) jest dowodem na szeroki wachlarz usług GEFCO Hiszpania zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym. 

Hiszpański oddział GEFCO zyskał także na poprawie kondycji sektora motoryzacyjnego, który m.in. dzięki rządowemu programowi wsparcia tej gałęzi przemysłu (Pive) pozwolił na zwiększenie dynamiki sprzedaży aut w 2014 roku (855 308 zarejestrowanych rocznie pojazdów, czyli wzrost o 18,4 % w porównaniu do 2013 r.).

Nowe wyzwania w zgodzie z planami rozwoju.  Oddział GEFCO Hiszpania odgrywa także kluczową rolę w zakresie działań Integratora Procesów Logistycznych 4 PL2 w ramach umowy podpisanej na okres 7 lat z General Motors, który powierzył GEFCO zarządzenie i optymalizację kompletnego łańcucha dostaw na terenie Europy i Rosji. Kontrakt, którego zakres dotyczy ponad miliona pojazdów rocznie, sytuuje GEFCO Hiszpania w pierwszym szeregu firm, jeśli chodzi o zapewnienie integralności dostaw w sektorze motoryzacyjnym na terenie Europy. GEFCO Hiszpania, w myśl strategii przyjętej przez całą Grupę, dokłada równocześnie starań, by nieustannie inwestować w systemy informacyjne,  jako gwarant zwiększonej konkurencyjności. Wszystko to, aby zapewnić swoim Klientom możliwość śledzenia i optymalizacji łańcucha dostaw.

Rok 2015 jest dla GEFCO Hiszpania czasem zmiany w obszarze kadry zarządzającej : Julián Navarro zastąpił na czele oddziału odchodzącego na zasłużoną emeryturę Dulsé Díaza. 49-letni Julián Navarro dołączył do Grupy GEFCO w 1988 roku i dotychczas zarządzał oddziałami w Argentynie i Chile ( lata 2009-2014). Navarro zamierza oprzeć swoje zarządzanie na bogatym doświadczeniu zdobytym na przestrzeni ostatniego trzydziestolecia oraz planuje iść ścieżką obraną przez swojego poprzednika, a więc stawiać sobie za cel zwiększanie konkurencyjności i produktywności hiszpańskiego oddziału GEFCO.« powrót
Biuro Brokerskie Omega