Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
28 marca 2020 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.pl336 mln zł dofinansowania z MIB
Transport drogowy

336 mln zł dofinansowania z MIB

12 grudnia 2016 r.   |  MM

Jak poinformowało MIB, ruszył nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych i rzecznych w 2017 r. Na ten cel skierowano 336 mln zł.

Środki rezerwy subwencji ogólnej przeznaczane są na dofinansowanie: inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu; utrzymania rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2 tys. pojazdów na dobę oraz remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.

W 2017 r., oprócz zadań obejmujących budowę lub przebudowę obiektów inżynierskich, dofinansowanie będą mogły otrzymać także te dotyczące dróg zapewniających dojazd pojazdów ciężkich do miejsc załadunku i wyładunku, np. centrów logistycznych, terminali przeładunkowych itp. Nowy rodzaj inwestycji obejmować ma wykonanie robót pozwalających na dostosowanie drogi do nacisku 11,5 tony na oś. Wnioski o dofinansowanie można składać do 10 II 2017 r.« powrót
Biuro Brokerskie Omega