LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl50 rejsów tygodniowo...
Transport wodny

50 rejsów tygodniowo...

...między Gdynią a Szwecją ze Stena Line

HH

Nowe inwestycje, zmiany rozkładów rejsów oraz wprowadzenie nowych statków i otwarcie nowej linii do Szwecji – to wszystko sprawia, że klienci frachtowi Stena Line mogą liczyć na jeszcze więcej miejsca na swoje ładunki i lepszą ofertę, a dzięki temu mogą rozwinąć skrzydła.


Elisabeth Russ - jednostka typu ro-ro   |   Fot. Stena Line

Zapotrzebowanie na przewozy przez Bałtyk nieustająco rośnie. Stena Line odpowiada na nie inwestycjami, w tym wprowadzeniem nowych statków,  a obecnie – otwarciem nowej linii do Szwecji, z Gdyni do okolic Sztokholmu.

50 połączeń tygodniowo. Stena Line od ponad dwudziestu lat obsługuje połączenie promowe z Gdyni do Karlskrony w południowej Szwecji. Ostatnio poczyniono inwestycje w to połączenie, między innymi przez podniesienie częstotliwości rejsów, dzięki wprowadzeniu nowego statku m/v Gute. Czwarty statek uzupełnił flotę, składającą się z dwóch bliźniaczych jednostek pasażersko-samochodowych (Stena Spirit i Stena Vision) oraz jednostki ro-pax Stena Baltica.

Jednak to nie wszystko. Armator otworzył właśnie nową linię promową z Polski do Szwecji. Jest to połączenie z Gdyni do Nynäshamn, położonego w okolicach Sztokholmu. Już od 16 października na tej linii kursuje statek typu ro-ro, o nazwie Elisabeth Russ, wykonując 6 rejsów (po 3 w każdą stronę) w tygodniu. 

Tym samym łącznie z 6 rejsami na nowej trasie promowej do Nynäshamn, oraz 44 rejsami między Polską a Karlskroną, Stena Line od października oferuje aż 50 połączeń tygodniowo z Gdyni do Szwecji.  

Nowa linia to połączenie z Gdyni do Nynäshamn, w rejonie metropolitalnym Sztokholmu. Trasa między Polską a Szwecją jest strategicznie bardzo istotna dla armatora i stanowi ważny element infrastruktury łączącej Europę Środkową ze Skandynawią. Zaletą Nynäshamn jest jego położenie w bliskości Sztokholmu oraz skomunikowanie z siecią dróg wiodących na północ Szwecji, a także w tranzycie do Norwegii.

Obsługująca połączenie do Nynäshamn jednostka Elisabeth Russ  przeznaczona jest dla przewozów frachtowych, w tym pojazdów ciężarowych z kierowcami, naczep, kontenerów oraz ładunków wtaczanych. Nie będzie  natomiast zabierała ani pasażerów, ani samochodów osobowych. Statek kursuje 3 razy w tygodniu z Gdyni oraz 3 razy w tygodniu z Nynäshamn.

Lepsza oferta. Zapotrzebowanie na przewozy towarowe między Polską a Szwecją stale rośnie, a wiele firm wysyła ładunki również do centralnej i północnej Szwecji.  Połączenia do tych dwóch krajów stanowią ważny element infrastruktury łączącej Europę Środkową ze Skandynawią i mają duży potencjał rozwoju. 

Dla klientów frachtowych ważne jest nie tylko ile miejsc jest oferowanych na pokładzie, ale też jaką częstotliwość rejsów proponuje operator promowy. Dzięki nowym inwestycjom Stena Line dostosowuje swoją ofertę do potrzeb klientów przy zachowaniu wysokiej jakości usług, co zgodne jest z przyjętą przez firmę strategią rozwoju.« powrót
Biuro Brokerskie Omega