AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl700 tysięcy przez 30 lat
Transport drogowy

700 tysięcy przez 30 lat

IVECO świętuje wyprodukowanie 700‑tys. Daily w Valladolid

1 marca 2022 r.   |  SC

Fabryka IVECO w Valladolid, w której powstają zarówno podwozia Daily do zabudowy, jak i kabiny do ciężkich IVECO S‑WAY, przekroczyła próg 700 tys. wyprodukowanych egzemplarzy Daily. Okazja do świętowania jest podwójna, ponieważ produkcję tego flagowego przedstawiciela marki w segmencie lekkich pojazdów użytkowych uruchomiono w Valladolid dokładnie 30 lat temu.

W styczniu taśmę montażową opuścił 700‑tysięczny egzemplarz IVECO Daily, po 30 latach od uruchomienia tam produkcji tego modelu. Wydarzenie jest potwierdzeniem jakości i efektywności fabryki, która ciągle ewoluuje i jest obecnie stawiana za krajowy wzór zakładu na miarę Przemysłu 4.0.

Jose Manuel Jaquotot, dyrektor zakładów IVECO w Valladolid, powiedział: Pierwszy Daily zjechał z tutejszej linii produkcyjnej 11 marca 1992 r. Czuliśmy wtedy zapał, jaki towarzyszy rozpoczynaniu nowego życiowego projektu. Po 30 latach starań, entuzjazmu i ciężkiej pracy kontynuujemy sukces Daily jako produktu oraz fabryki IVECO w Valladolid jako udanego przedsięwzięcia przemysłowego, które zapewnia stabilność i dobrą jakość życia wielu rodzinom w naszym mieście. Jeszcze przed rocznicą tego wydarzenia, w styczniu, przekroczyliśmy próg 700 000 Daily wyprodukowanych w Valladolid. Pamiętając o naszych poprzednikach, będziemy kontynuować pracę z myślą o kolejnych 30 latach sukcesów fabryki w Valladolid oraz IVECO Daily w Hiszpanii i Europie.

Ponad 60 lat innowacji w Valladolid. Fabryka w Valladolid, wybudowana w 1955 r., została zakupiona przez IVECO 13 września 1990 r. Wcześniej była własnością takich firm, jak FADA, SAVA i na koniec Pegaso. Wkrótce potem ruszyła w niej produkcja Daily. Obecnie codziennie powstaje tam 140 sztuk Daily (modelu w ponad 6000 fabrycznych wariantów) i 150 kabin do IVECO S‑WAY.

Fabryka IVECO w Valladolid zatrudnia około 1100 osób i jest uznawana za jeden z czołowych zakładów motoryzacyjnych w regionie Kastylia i León. Gdy w 2017 r. obchodziła jubileusz 60‑lecia, zapowiadała innowacje, które uczyniły ją globalnym wzorcem Przemysłu 4.0. Polityka ustawicznego doskonalenia pozwala podnosić efektywność, jakość i zdolności adaptacyjne, przy jednoczesnym promowaniu innowacyjności wśród załogi.

Od 1992 r., kiedy w Valladolid wyprodukowano pierwsze IVECO Daily, zakład nieustannie się rozwija. José Manuel Jaquotot mówi: Innowacje i cyfrowa transformacja są naszymi siłami napędowymi. Budujemy pozycję lidera Przemysłu 4.0 oraz konkurencyjnej fabryki, nie tylko w Grupie Iveco, ale w całym ważnym uprzemysłowionym regionie Kastylii i León.

W 2019 r. fabryka osiągnęła najwyższy, „złoty” poziom przemysłowej innowacyjności w programie World Class Manufacturing. Stosowna nagroda została przyznana w uznaniu znaczących postępów pod względem jakości, ochrony środowiska, bezpieczeństwa oraz innowacyjności procesów produkcyjnych.

IVECO Daily: sześć generacji ustawicznego doskonalenia. Przez ponad 40 lat rozwoju i sukcesów model Daily wypracował sobie renomę preferowanego pojazdu w segmencie lekkiego transportu. Ponad 3 miliony Daily wyprodukowanych na trzech kontynentach i przemierzających drogi 110 krajów potwierdza popularność tej linii modelowej oraz jej wyjątkową zdolność do błyskawicznej adaptacji do specyficznych potrzeb klientów na całym świecie.

Przez sześć generacji Daily utrzymał zwycięską formułę i wciąż wyróżnia się niezawodnością, efektywnością i wszechstronnością, dzięki którym jest uznawany za wzór. Jednocześnie model ciągle się zmienia i jest unowocześniany, aby jak najlepiej zaspokajać wymagania klientów. Od premiery rynkowej w 1978 r. rodzina Daily konsekwentnie oferuje przełomowe innowacje, które zmieniają branżę.

W modelu Daily firma IVECO wprowadza pionierskie rozwiązania w zakresie najefektywniejszych i przyjaznych dla środowiska technologii, które coraz bardziej liczą się w sektorze transportowym. Dzisiaj IVECO jest liderem napędów zasilanych gazem ziemnym, czego potwierdzeniem jest Daily w wersji CNG.

Daily adaptuje się do potrzeb naszych klientów. Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy model 2022, za który przyznano nam nagrodę „Lekkiego Pojazdu Użytkowego 2022” w Hiszpanii — podsumowuje Jaquotot.

[ materiały IVECO ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega