LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.pl75 elektrycznych pojazdów ciężarowych
Transport drogowy

75 elektrycznych pojazdów ciężarowych

Scania dostarczy firmie ASKO w Norwegii

SC

Scania oraz ASKO, czołowa norweska hurtownia żywności, od dawna współpracują w zakresie dostaw pojazdów ciężarowych o wysokich parametrach eksploatacyjnych. Obie firmy wspólnie badają też nowe technologie elektryfikacji, w efekcie w ciągu trzech lat Scania dostarczy ASKO 75 elektrycznych pojazdów ciężarowych.


75 elektrycznych pojazdów ciężarowych Scania dla firmy ASKO w Norwegii   |   Fot. Scania

Na początku 2020 r. firma ASKO wprowadziła do eksploatacji cztery samochody ciężarowe Scania zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi, a w lutym powiększyła swoją flotę o dwa pojazdy Scania z napędem elektrycznym. W ramach trzyletniej umowy ramowej ze Scania na lata 2020–2022, firma ASKO zadeklarowała zamówienie do 75 samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym.

Naszym celem jest posiadanie zeroemisyjnej floty pojazdów ciężarowych do 2026 r.. Zakup elektrycznych pojazdów Scania to ważny krok dla ASKO na drodze do transportu wolnego od paliw kopalnych – podkreśla Torbjørn Johannson, prezes zarządu ASKO NORGE AS.

Bardzo cieszy nas, że postępowe firmy decydują się na działania mające na celu odejście od ciężkich pojazdów emitujących dwutlenek węgla. ASKO podejmuje zobowiązanie, które jest potrzebne do osiągnięcia celu porozumienia paryskiego dotyczącego ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C – dodaje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania.

Przedstawiciele Scania zaprezentowali niedawno zatwierdzone cele firmy oparte na badaniach naukowych, które obejmują nie tylko radykalną redukcję własnej emisji dwutlenku węgla, ale także jasno określony ilościowo cel, jakim jest zapewnienie redukcji emisji wśród klientów firmy.

Umowa z ASKO jest namacalnym przykładem współpracy z klientami na rzecz zrównoważonych rozwiązań transportowych – dodaje Henrik Henriksson. Oficjalne plany wprowadzenia do sprzedaży elektrycznych pojazdów akumulatorowych Scania zostaną przedstawione w kolejnych miesiącach 2020 roku.

Przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat technologia akumulatorowa będzie dalej udoskonalana, umożliwiając wydłużenie zasięgu pojazdu bez zwiększania masy akumulatora. Elektryczne pojazdy ciężarowe Scania stanowią uzupełnienie oferty wytwarzanych już przez firmę autobusów elektrycznych oraz hybrydowych pojazdów ciężarowych i autobusów.

[ mat. prasowe Scania ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega