LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plAgility czyli zwinność i zręczność
Logistyka

Agility czyli zwinność i zręczność

Wrocław-Warszawa wspólna sprawa

HH

Niewiele jest na świecie firm branży TSL, które w tak krótkim czasie osiągnęły tak wiele. Jedną z nich jest znana i obecna na rynku polskim Agility – jeden z największych na świecie dostawców zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych. Wystarczy powiedzieć, że jego przychody przekraczają 4,6 mld dol., zatrudnia ponad 22 tys. osób w 500 oddziałach w 100 krajach.


Ta globalna spółka obchodzi właśnie 10-lecie istnienia w Polsce – z tej okazji zorganizowała w Warszawie (19 VI) konferencję prasową. Prowadziła ją Karolina Gasińska-Byczkowska (country manager), a uczestniczyli młodzi przedstawiciele kadry zarządzającej: Andrzej Rozen, Piotr Klimecki, Katarzyna Dźwigalska, Bartosz Karewicz i Rafał Strzelec.

Nim spółka dotarła do Polski, najpierw powstała 1979 r. w Kuwejcie (jako PWC Kuwait), a następnie z Bliskiego Wschodu rozrosła się niemal na cały świat. Firma zajmuje się m.in. skomplikowanymi przewozami towarów niebezpiecznych oraz ładunków nienormatywnych (ponadgabaryty), w tym np. dla energetyki. A także obsługą logistyczną targów i wystaw – ok. 1000 imprez w ciągu roku. Warto też dodać, że Agility (po ang. „zwinność” i „zręczność”) znajduje się w czołówce (9%) firm z sektora logistycznego w zakresie zrównoważonego rozwoju (wg Ecovadis).

Dziś reprezentuje dwie główne linie biznesu: Agility Global Integrated Logistics (GIL) i Agility Infrastructure (głównie rynki wschodzące). W 2017 r. drogą morską dostarczyła 710 tys. TEU, transportem lotniczym – 415 tys. t frachtu, a tirami – 700 tys. t ładunków.

Dysponuje powierzchnią magazynową 2,1 mln km2, z czego połowa przypada na kraje Bliskiego Wschodu. Agility Real Estate jest największym prywatnym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Płn.

10 lat w Polsce. Ta globalna firma dostrzegła w pewnym momencie potencjał, kryjący się w polskim rynku, dogodne położenie naszego kraju (np. na szlaku kolejowym Chiny-Europa Zach.) i nieźle już rozwinięty rynek TSL. Efektem tego było wejście do Polski w 2008 r. Dziś posiada 2 oddziały: w Warszawie – specjalizujący się we frachcie lotniczym i morskim oraz we Wrocławiu – odpowiadający za fracht drogowy i kolejowy (od 2 lat) oraz usługi logistyki kontraktowej.

Szczególnie owocne były dla Agility Polska ostatnie 3 lata. W tym czasie nastąpił wzrost obrotów o 69%, EBIDTA o 336%, zysku brutto o 88%, liczby pracowników o 78% (przy jednoczesnym spadku rotacji z 50 do 4%).« powrót
Biuro Brokerskie Omega