LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plAutonomiczne wózki widłowe w magazynach
Logistyka

Autonomiczne wózki widłowe w magazynach

SC

Po pomyślnym zakończeniu projektu pilotażowego w magazynie w Eching, DB Schenker wprowadził regularne operacje z wykorzystaniem autonomicznego wózka widłowego.


Po pomyślnym zakończeniu projektu pilotażowego w magazynie w Eching, DB Schenker wprowadził regularne operacje z wykorzystaniem autonomicznego wózka widłowego.   |   Fot. DB Schenker

System transportowy austriackiego dostawcy AGILOX przewozi puste pojemniki na towar na odcinku około 150 metrów w magazynie w Eching pod Monachium. Odbywa się to całkowicie bez zaangażowania pracownika magazynu. Wcześniej operacja ta była wykonywana za pomocą tradycyjnych wózków widłowych.

Xavier Garijo, Member of the Board for Contract Logistics w Schenker AG: Autonomiczne wózki widłowe zapewniają innowacyjność, precyzję i wydajność z korzyścią dla naszych klientów. DB Schenker jest zawsze otwarty na alternatywne rozwiązania w logistyce magazynowej. Naszym najważniejszym atutem są jednak przede wszystkim wysoko wyspecjalizowani pracownicy: bez nich nie należelibyśmy dziś do światowej czołówki firm świadczących usługi logistyczne. Chcemy ich odciążyć, automatyzując niektóre procesy logistyczne – zwłaszcza, że obecnie na rynku pracy brakuje wykwalifikowanych pracowników w logistyce.

Wózek AGILOX jest wyposażony w widły o regulowanej wysokości, które mogą być używane do podnoszenia i opuszczania kontenerów. Dzięki temu pracownicy magazynu nie muszą ręcznie umieszczać pojemników na AGV (z ang. Automated Guided Vehicle, czyli wózek samojezdny). AGILOX jest również w stanie w krótkim czasie stworzyć mapę otoczenia do poruszania się w obrębie obiektu. W praktyce korzystanie z AGV może rozpocząć się już w kilka dni po dostarczeniu urządzenia.

Franz Humer, CEO i współzałożyciel AGILOX: Roboty mogą przejąć proste zadania w magazynie, co oznacza, że pracownicy mogą skoncentrować się na bardziej złożonych działaniach, szczególnie w okresach szczytowych. Czekamy na kolejne udane projekty z DB Schenker w całej Europie.

Za pomocą inteligentnego oprogramowania pracownicy DB Schenker mają możliwość tworzenia stref operacyjnych i stref bezpieczeństwa, oznaczania np. miejsc do składowania lub parkingowych. Precyzyjne czujniki i kamery sprawiają, że pojazd AGILOX odpowiednio wcześnie rozpoznaje i omija przeszkody.

Na terenie magazynu w Eching DB Schenker dostarcza części do produkcji samochodów dla znanej niemieckiej marki. Trwają analizy, czy wózki widłowe AGILOX mogą być stosowane także w innych lokalizacjach dostawcy usług logistycznych.

[ info prasowe DB Schenker ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega