LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plAutostrada Polska obrasta w wydarzenia
Logistyka

Autostrada Polska obrasta w wydarzenia

Targi budownictwa drogowego – prawdziwe święto branży

Ireneusz Michał Hyra

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada Polska to wydarzenie, na które co roku czekają wszyscy związani z tym sektorem gospodarki. Trzydniowa impreza (13-15 maja), odbywająca się na terenach Międzynarodowych Targów Kielce, była jednym z najważniejszych miejsc spotkań, rozmów i kontraktacji w Europie Środkowo-Wschodniej.


Otwarcie Autostrady Polskiej odbyło się 13 maja w nowej sali konferencyjnej Centrum Targowego. Jestem przekonana, że bogate ekspozycje na pewno sprostają coraz większym wymaganiom dzisiejszych kontrahentów, a zarówno wystawcy, jak i potencjalni klienci, znajdą w sobie wzajemnie zaangażowanie i rzetelność – mówiła podczas otwarcia wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka Koruba. Jak na zamówienie tego wydarzenia, w sąsiedztwie Targów Kielce powstają nowe drogi, usprawniające powiązania komunikacyjne miasta – podkreślił z dumą prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Kieleckie święto drogownictwa, jak nazywane są przez naszych gości odbywające się równolegle wystawy Autostrada Polska, MaszBud, ROTRA, Traffic Expo Til, EuroParking – to szczególne wydarzenie w wystawienniczym kalendarzu Targów Kielce. Międzynarodowy ich zasięg  przyciąga najlepsze firmy z branży budownictwa drogowego. Podczas tegorocznej edycji targów firmy prezentują nowatorski sprzęt, niekonwencjonalne rozwiązania technologiczne, a także materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli czy stacji benzynowych. Ponadto podczas imprezy przedstawiciele firm wykonawczych, ubezpieczeniowych, leasingowych dzielą się specjalistyczną wiedzą i służą pomocą – mówił prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń.

Tegoroczna edycja targów, w związku z nowym rozdaniem środków unijnych, niesie ze sobą wiele perspektyw. Na liście wystawców znalazło się ponad 400 firm, reprezentujących 23 kraje, które zaprezentowały ofertę na powierzchni niemal 20 tys. m2. W imprezie wzięły udział takie marki jak Ammann, Atlas Copco, Caterpillar, HBM-Nobas, Hyundai, Komatsu, Lombardini, Stavostroj, Terex, Volvo oraz Wirtgen.

Konkurs i ROTRA. Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach targów i towarzyszącej im ekspozycji MaszBud, odbył się Konkurs Operatorów Maszyn Budowlanych Big Bau Master. Po raz pierwszy nad organizacją tego wyjątkowego wydarzenia pracowały wspólnie Targi Kielce oraz Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator.

Równolegle z targami odbywała się ROTRA, w programie której znalazł się Fuel Duel – pojedynek na zużycie paliwa, czyli rywalizacja oszczędnej jazdy pomiędzy maszyną a człowiekiem. Kontrolę sprawował elektroniczny system wspomagający zarządzanie flotą FleetBoard. Pojedynek miał miejsce w pierwszy dzień targów. Udział w konkursie mogli wziąć uczestnicy konferencji „Elementy polityki transportowej w Polsce i Unii Europejskiej”. Nagrodami były trzy vouchery na szkolenie z jazdy AMG.

IBDiM, ZMPD, kongresy. Zgodnie z dwudziestoletnią tradycją, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego pochwalić się mogły wsparciem merytorycznym najważniejszych instytucji branży drogownictwa. Wśród głównych partnerów tegorocznej wystawy były m.in. Instytut Badawczy Dróg i Mostów (organizator konferencji: „Diagnostyka a remonty nawierzchni dróg i lotnisk”) i Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. W programie targów znajdowały się również Polski Kongres Drogowy, Kongres Innowacji Drogowych oraz wiele innych wydarzeń.« powrót
Biuro Brokerskie Omega