LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plBalice - sześć nowych połączeń
Transport lotniczy

Balice - sześć nowych połączeń

Największa w historii oferta w sezonie zimowym

Janusz Mincewicz

Od początku listopada lotnisko w Krakowie Balicach ma sześć nowych połączeń - do Genewy, Bournemouth, Manchesteru, Neapolu, Wenecji i Belfastu.


Lotnisko Kraków Balice   |   Fot. Airport Kraków

Wspomniane połączenia realizują dwaj najwięksi przewoźnicy na krakowskim lotnisku: irlandzki Ryanair i brytyjski easyJet.

Obecnie Balice mają łącznie w swojej zimowej ofercie 65 połączeń lotniczych wykonywanych przez 14 przewoźników. To największa oferta zimowa w historii lotniska.

Pozostają letnie połączenia. I tak brytyjski easyJet oferuje połączenia do Genewy, Manchesteru, Neapolu i Wenecji. Z kolei irlandzki Ryanair, który w Krakowie posiada swoją bazę, lata do Bournemouth i Belfastu. W rozkładzie zimowym zostają również tegoroczne letnie nowości, czyli połączenia: easyJet do Mediolanu Malpensy, Jet2.com do Manchesteru, Ryanair do Bristolu oraz Skandynawskich Linii Lotniczych SAS do Kopenhagi.

Po raz pierwszy na sezon zimowy pozostają letnie połączenia LOT-u do Gdańska oraz Ryanaira do Malagi i Cagliari. W związku z zamknięciem lotniska w Oslo Rygge, Ryanair uruchomił połączenie na lotnisko Oslo Torp. Do rozkładu powraca też połączenie sezonowe wykonywane przez tego przewoźnika do Ejlatu w Izraelu.

Dziewięć więcej. W sumie w sezonie zimowym połączenia do stolicy Małopolski oferuje 14 linii lotniczych: tradycyjnych i niskokosztowych. W porównaniu z poprzednim okresem liczba połączeń wzrosła o dziewięć.

W tym roku przewoźnicy zwiększyli też częstotliwość połączeń na 10 kierunkach, w tym do największych europejskich lotnisk przesiadkowych: British Airways do Londynu (Heathrow), KLM do Amsterdamu, SWISS International Airlines do Zurychu, a Skandynawskie Linie Lotnicze SAS do Kopenhagi.

Krakowskie lotnisko, którym od kilku miesięcy kieruje Radosław Włoszek, jest drugim, pod względem liczby obsłużonych pasażerów, portem lotniczym w Polsce i największym lotniskiem regionalnym. W zeszłym roku obsłużyło rekordową liczbę ponad 4,2 mln podróżnych, czyli o 11% więcej niż rok wcześniej. Plany na ten rok zakładają obsłużenie 4,7 mln pasażerów.« powrót
Biuro Brokerskie Omega