LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plBezpieczny transport niebezpiecznego alkoholu
Logistyka

Bezpieczny transport niebezpiecznego alkoholu

SC

Etanol, zwany również spirytusem, to substancja monowodorotlenowa o wzorze C2H5OH, która w normalnych warunkach jest lotną, łatwopalną i bezbarwną cieczą. Alkohol etylowy jest nieodzownym składnikiem wielu produktów, w tym środków antyseptycznych i konserwujących, paliw, rozpuszczalników, a także perfum i alkoholi.


Andrej Kleshch, kierownik działu AsstrA Liquid Logistics   |   Fot. AsstrA

Zakres stosowania płynu zawierającego spirytus zależy od zawartości procentowej alkoholu i dodatków. Spirytus 100% nazywany jest alkoholem „absolutnym”, ponieważ nie zawiera wody. Czysty lub rektyfikowany spirytus zawiera 95,57% etanolu i 4,43% wody. Czysty spirytus jest używany do produkcji środków antyseptycznych i dezynfekujących. Spirytus wysokoprocentowy (85-95%) znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym i medycznym. W przemyśle chemicznym regularnie stosuje się roztwory zawierające 80-85% etanolu.

Rosja pozostaje wiodącym producentem alkoholu etylowego, wytwarzając jedną szóstą światowej podaży. Zgodnie z prawem rosyjskim spirytus znajduje się na liście produktów strategicznych, dlatego przy eksporcie etanolu przewoźnicy z krajów WNP muszą uzyskać zezwolenie. Podczas odprawy celnej ładunki są dokładnie sprawdzane, możliwa jest również inspekcja.

Spirytus jest klasyfikowany jako towar niebezpieczny, który należy przewozić zgodnie z ustanowionymi przepisami. Kierowcy i środki transportu otrzymują zezwolenia do przewozu towarów niebezpiecznych. Zespół grupy kapitałowej AsstrA-Associated Traffic AG oraz Partnerzy transportowi bezwarunkowo przestrzegają międzynarodowych wymagań ADR.

O wyborze środka transportu do przewozu alkoholu etylowego decyduje charakterystyka ładunku. Do transportu stosowane są cysterny ze stali nierdzewnej o pojemności 30-31 m3, które są uszczelnione, izolowane termicznie i wyposażone w urządzenia odprowadzające.

Dzięki szerokiej geografii biur AsstrA, obecnej w 23 krajach oraz 25-letniej współpracy z Partnerami, Klienci AsstrA zyskują szeroki wybór dostawców pod konkretny transport. Gdy Klient potrzebuje transportu alkoholu etylowego z Rosji do Unii Europejskiej, w ramach umowy zawsze zapewniamy konsultacje przedprojektowe oraz wsparcie eksperckie na każdym etapie procesu. Szeroki zakres usług obejmuje również wsparcie celne i gwarancje finansowe na transport towarów akcyzowanych - opowiada Andrej Kleshch, kierownik działu AsstrA Liquid Logistics.

[ materiały AsstrA ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega