LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plBlisko 0,5 mln przewiezionych pasażerów
Transport lotniczy

Blisko 0,5 mln przewiezionych pasażerów

Rekordowy rok niemieckiego przewoźnika lotniczego w Polsce

Jerzy Konwicki

2014 był w Polsce bardzo dobrym rokiem dla airberlin. Linia lotnicza przewiozła 466 035 pasażerów pomiędzy Polską a Niemcami – tak wielu, jak nigdy dotąd. Jest to wzrost o 11,7% w stosunku do roku poprzedniego.


W ubiegłym roku około 60% podróżujących z Polski korzystało z połączeń w ramach globalnej sieci tras airberlin. Czołowych pięć miejsc docelowych wybieranych przez polskich podróżnych zajęły Düsseldorf, Chicago, Nowy Jork, Stuttgart oraz Madryt.

200% wzrost w dwa lata. W ciągu dwóch lat liczba pasażerów wzrosła znacznie ponad 200%. Wynik ten jest imponujący i bardzo nas cieszy. Coraz więcej gości z Polski dokonuje rezerwacji lotów w airberlin, ponieważ linia ta oferuje dogodne pory lotów, dobry stosunek jakości do ceny oraz doskonałe połączenia w ramach międzynarodowej sieci tras – stwierdziła, zadowolona, Aage Dünhaupt, wiceprezes ds. komunikacji w airberlin.

Od połowy kwietnia tego roku niemiecki przewoźnik zwiększył też dotychczasową liczbę trzech rejsów dziennie między Berlinem a Warszawą o sześć dodatkowych, realizując 25 lotów tygodniowo. Połączenie to istnieje już od dwóch lat. W zestawieniu z 2013 r. trasa Warszawa-Berlin, wykazując 38% przyrost sprzedanych miejsc, może poszczycić się największym wzrostem na polskim rynku. W ubiegłym roku ok. 125 tys. podróżnych skorzystało z tego połączenia – informuje Christoph Horak, menedżer linii na Polskę. – Od kwietnia zwiększyliśmy także liczbę lotów z Berlina do Gdańska. Zamiast, jak do tej pory. dwóch rejsów dziennie, airberlin oferuje od poniedziałku do piątku trzy rejsy dziennie, w weekendy zaś pięć rejsów, zwiększając tym samym częstotliwość lotów z 12 do 20 rejsów tygodniowo. Do Krakowa airberlin oferuje niezmiennie 19 lotów tygodniowo.

Inwestycje. W 2014 r. linia zapowiedziała dokonanie znaczących inwestycji w produkty pokładowe. Cała flota ma w ciągu trzech lat zostać wyposażona w Wi-Fi. Latają już nawet pierwsze samoloty dalekodystansowe wyposażone w to połączenie internetowe. W tym roku planowane jest wyposażenie w Wi-Fi 30 samolotów. Przewoźnik wprowadza także nowe fotele na trasach krótkich i średnich. Dzięki temu pasażerowie będą mieli więcej miejsca na nogi, a każdy fotel będzie wyposażony w port USB.

airberlin to druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech. Niedawno została wyróżniona w kategorii mobilności jako firma oferująca najlepszą relację jakości do ceny w 2014 r. Instytut Badań Rynku YouGov zbadał na zlecenie dziennika Handelsblatt 31 marek w tej dziedzinie.« powrót
Biuro Brokerskie Omega