LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plBrittany Ferries odzyskuje rynek po znakomitym sezonie
Transport wodny

Brittany Ferries odzyskuje rynek po znakomitym sezonie

Promy24.com

Operator promowy Brittany Ferries tego lata odnotował wzrost na wszystkich swoich połączeniach.


Bittany Ferries podał wyniki, które jednoznacznie pokazują, że aktywność pasażerów na połączeniach tego operatora promowego w roku obrotowym 2014/2015 wzrosła. Ta sytuacja i perspektywa rozwoju rynku pozwoli firmie zatrudnić na stałe 400 dodatkowych pracowników między 2015 a 2016 rokiem.

Wzrost aktywności w ruchu pasażerskim wyniósł 5,5% w stosunku do roku poprzedniego, co nominalnie stanowi wzrost o ponad 130 000 przewiezionych osób. W sumie Brittany Ferries w ciągu roku finansowego przewiózł 2 568 000 pasażerów na wszystkich swoich połączeniach.

Zakłócenia w porcie Calais w lecie 2015 roku z pewnością miały wpływ na wzrost ruchu u przewoźnika. Dotyczy to w szczególności linii normandzkich, jednakże trend wzrostowy był widoczny już przed rozpoczęciem blokad portu Calais.  

Warto zaznaczyć, że operator promowy Brittany Ferries tego lata odnotował wzrost na wszystkich swoich połączeniach.  

Dodatkowo na liniach hiszpańskich i francuskim La Havre, poprzez wyczarterowanie jednostki Baie de Seine, zwiększono maksymalną przepustowość oraz powiększono flotę działającą pod francuską banderą do 10 statków, umacniając tym samym rozwój firmy.

Przewozy cargo, stanowiące 20% sprzedaży firmy również powiększyły swój udział o 21% (32 000 przewiezionych samochodów ciężarowych) w 2015 roku. Wynik ten jednoznacznie pokazuje odzyskanie przez firmę części rynku transportów, które do tej pory przechodziły przez Calais. « powrót
Biuro Brokerskie Omega