LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plCarrefour Polska przedłuża umowę z operatorem logistycznym
Logistyka

Carrefour Polska przedłuża umowę z operatorem logistycznym

Innowacyjne rozwiązania wspomagające obsługę magazynów

Hubert Hryniewicz

Sieć handlowa Carrefour Polska przedłużyła umowę z operatorem ID Logistics dotyczącą zarządzania centrami dystrybucyjnymi w Będzinie oraz Piotrkowie Trybunalskim.


Magazyn Carrefour ID Logistics - Piotrków Trybunalski   |   Fot. ID Logistics

Wspomniane lokalizacje odgrywają kluczową rolę w systemie regionalnej dystrybucji towarów i zaopatrzenia hipermarketów, supermarketów oraz sklepów franczyzowych w północnej i południowej części kraju.

8 lat współpracy. ID Logistics współpracuje z francuską siecią handlową od ponad 8 lat. Od 2008 r. operator logistyczny zarządza centrami dystrybucyjnymi sieci handlowej w Będzinie, a od 2012 r. w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach umowy firma odpowiada za efektywne zarządzanie procesami magazynowymi, w tym składowanie towarów, kompletowanie zamówień w obiegu tranzytowym, pickingowym i cross-dockingowym, logistykę opakowań oraz logistykę zwrotów.

W ciągu tego długiego okresu współpracy, wspólnie z Carrefour Polska, udało się nam zrealizować i wdrożyć wiele innowacyjnych rozwiązań oraz projektów. To podejście skutkuje ciągłą poprawą jakości i optymalizacją procesów logistycznych w zarządzanych przez nas magazynach - powiedział Krystian Mrukwa, dyrektor ds. rozwoju ID Logistics Polska.

Obydwa magazyny są zarządzane zgodnie z restrykcyjnymi wymogami wewnętrznego standardu jakości ID Logistics - CID oraz międzynarodowego certyfikatu IFS Logistics, przyznawanego firmom logistycznym, współpracującym z sieciami handlowymi.

Będzin. Centrum dystrybucyjne w Będzinie, zatrudniające 450 pracowników, ma powierzchnię 46 tys. m². Z tego magazynu do sklepów sieci handlowej w południowej Polsce dostarczane są artykuły spożywcze świeże i suche oraz przemysłowe (m.in. chemia gospodarcza, artykuły higieniczne).

Magazyn podzielony jest na 4 strefy. Wśród zastosowanych tu innowacyjnych rozwiązań technologicznych znajduje się m.in. system monitoringu floty magazynowej oraz skanery pierścieniowe.

Piotrków Trybunalski. Obiekt w Piotrkowie Trybunalskim ma z kolei 18 tys. m² powierzchni. Pracuje tu ponad 200 osób. Stąd do sklepów sieci Carrefour w północnej Polsce dostarczane są artykuły spożywcze wymagające przechowywania, obsługi i transportu w temperaturze kontrolowanej. Magazyn podzielony jest na 4 strefy temperaturowe (0-2ºC - świeże ryby w lodzie, 0-4ºC - mięso, 4-7ºC - owoce i warzywa, 1-4ºC - nabiał) oraz został wyposażony w dwa niezależne systemy chłodnicze - glikolowy i amoniakalny, które zapewniają bezpieczeństwo przechowywania wrażliwych towarów.

W piotrkowskim centrum zastosowano wiele rozwiązań, wspierających efektywność procesów obsługi magazynowej, m.in. nadstawki paletowe do transportu warzyw i specjalne rollkontenery z półkami do transportu artykułów wrażliwych na uszkodzenia. Na szczytach ponad ośmiometrowych regałów zamontowany został system zdalnie sterowanej sygnalizacji świetlnej, który zwiększa bezpieczeństwo pracy.« powrót
Biuro Brokerskie Omega