AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
22 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plCertyfikat QEP dla firmy spedycyjnej
Logistyka

Certyfikat QEP dla firmy spedycyjnej

Wymagająca logistyka produktów farmaceutycznych

8 listopada 2017 r.   |  HH

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, jako pierwsza firma spedycyjna uzyskał certyfikat QEP na najwyższym poziomie – Expert, w zakresie zarządzania chłodniczymi łańcuchami dostaw produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. Certyfikaty QEP przyznawane są przez firmę Envirotainer.


Certyfikatem QEP Expert (Qualified Envirotainer Provider Expert) zostały objęte działania operacyjne Agility na lotnisku EuroAirport w szwajcarskiej Bazylei, które prowadzone są w ramach Pharma Competence Centre Agility (PCC).

PCC odpowiada za zarządzanie zarówno chłodniczymi łańcuchami dostaw dla produktów farmaceutycznych jak i transportem w temperaturze kontrolowanej. Rocznie obsługuje ponad 20 tys. przesyłek wrażliwych na temperaturę, które są transportowane na całym świecie.

Logistyka produktów farmaceutycznych jest bardzo złożona i nie istnieją w niej uniwersalne rozwiązania, które można zastosować do obsługi wszystkich klientów. Dlatego wspólnie z podwykonawcami robimy wszystko, by zapewnić jak najwyższą jakość i standardy przy transporcie każdego ładunku. Fakt, że jako pierwsza firma spedycyjna uzyskaliśmy od Envirotainer certyfikat na poziomie Expert potwierdza, że nasze starania są skuteczne - powiedział Eric ten Kate, Global Vice President Life Sciences Agility.

Envirotainer to światowy lider w dziedzinie produkcji kontenerów chłodniczych do transportu lotniczego, przeznaczonych m.in. dla branży farmaceutycznej. W ramach programu QEP firma ocenia spedytorów oraz linie lotnicze i przyznaje wyróżnienia tym, którzy spełniają najwyższe wymagania i standardy przewozu towarów w kontenerach chłodniczych Envirotainer. 

Akredytowany operator, aby uzyskać status QEP Expert, musi mieć wdrożone i pracować w oparciu o Dobre Praktyki Dystrybucyjne, zarządzać magazynem do składowania produktów farmaceutycznych w temperaturze kontrolowanej od 15°C do 25°C, a także obsługiwać miesięcznie przynajmniej 15 przesyłek w kontenerach Envirotainer.« powrót
Biuro Brokerskie Omega