LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plCertyfikowane ciężarówki używane
Transport drogowy

Certyfikowane ciężarówki używane

Mercedes-Benz Certified - nowa etykieta dla sprawdzonych używanych samochodów ciężarowych

SC

Wprowadzając znak jakości Mercedes-Benz Certified, wzmacniamy swój profil biznesowy w segmencie pojazdów używanych i składamy naszym klientom mocną obietnicę jakości - wyjaśnia Andreas von Wallfeld, szef działu marketingu, sprzedaży i usług Mercedes-Benz Trucks.


Mercedes-Benz Certified - nowa etykieta dla sprawdzonych używanych samochodów ciężarowych   |   Fot. Mercedes-Benz Trucks

Etykietę otrzymają wyłącznie samochody ciężarowe marki Mercedes-Benz, nie starsze niż pięć lat, z maksymalnym przebiegiem 500 tysięcy kilometrów. Certyfikat Mercedes-Benz Certified potwierdza również, że wyróżnione nim pojazdy nie wymagają serwisowania przez okres co najmniej trzech miesięcy lub co najmniej 20 tysięcy kilometrów (ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej do 12 ton) wzgl. 30 tysięcy kilometrów (ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton) oraz że w tym okresie nie są wymagane żadne ustawowe przeglądy.

Wszystkie certyfikowane ciężarówki wyposaża się ponadto w opony z bieżnikiem o minimalnej głębokości sześciu milimetrów. Stałym elementem naszej obietnicy jakości jest 12-miesięczna gwarancja na układ napędowy. Obowiązuje ona w całej Europie bez ograniczenia przebiegu i bez udziału własnego. Dla wybranych modeli dostępna jest nawet 24-miesięczna gwarancja na układ napędowy.

Pierwszym klientem, który zdecydował się na zakup tak wyróżnionego pojazdu używanego jest firma Jaritz Transport GmbH – przedsiębiorstwo z Klagenfurtu, specjalizujące się w transporcie chłodniczym, a w szczególności w transporcie ładunków wymagających ciągłego chłodzenia.

Przewozimy łatwo psujące się towary dla różnych koncernów spożywczych w handlu detalicznym oraz w sektorze cash and carry w Austrii i nie tylko. Nie możemy sobie pozwoli na awarie. Dlatego ogromną wagę przykładamy do wysokiej jakości i niezawodności pojazdów chłodni. Już od kilku lat korzystamy z używanych samochodów ciężarowych Mercedes-Benz - mówi Robert Jaritz, dyrektor zarządzający firmy Jaritz Transport. Teraz jego przedsiębiorstwo wybrało pojazd Mercedes-Benz Antos 1833 z zabudową chłodniczą i burtą załadunkową. Wrażenia są bardzo dobre, podkreśla Jaritz: Poprzez wprowadzenie etykiety Mercedes-Benz Certified, producent wyraźnie wzmacnia swoją deklarację jakości. Po pierwsze my, jako klient, otrzymujemy absolutną pewność co do stanu pojazdu w momencie zakupu. Natomiast gwarancja na układ napędowy zabezpiecza nas na kolejne dwanaście miesięcy - wyjaśnia Jaritz. Szczególnie w transporcie chłodniczym podstawą sukcesu rynkowego są precyzyjnie skalkulowane koszty i minimalne ryzyko awarii. Dlatego nadal będziemy kupować używane samochody ciężarowe Mercedes-Benz w TruckStore Voralpenkreuz - podsumowuje szef firmy.

Nowość - używane pojazdy z prawem do wymiany. Kolejną nowością jest 14-dniowe prawo do wymiany, obejmujące pojazdy posiadające etykietę Mercedes-Benz Certified, zarejestrowane w UE. Jeśli klient nie jest zadowolony z wybranego pojazdu, może w ciągu dwóch tygodni wymieni go u sprzedawcy. Przy wymianie mogą pojawi się związane z nią opłaty, na przykład za kilometry przejechane do chwili wymiany.

Takiej elastyczności oczekują od nas – jako operatora klasy premium – nasi klienci. Posiadamy szeroką gamę używanych samochodów ciężarowych, dlatego też naszym celem jest zaoferowanie każdemu klientowi modelu dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb, nie tylko w segmencie pojazdów nowych, ale też używanych. Dzięki tak atrakcyjnej ofercie, po raz kolejny podkreślamy naszą doskonałą pozycję na rynku samochodów ciężarowych - mówi Ulrich Loebich, szef działu pojazdów używanych Mercedes-Benz Trucks.

Mercedes-Benz Certified zastąpi dotychczasową klasyfikację „Złoto / Srebro / Brąz” – w pierwszej kolejności w Austrii, a od marca 2021 także we wszystkich krajach objętych siecią TruckStore. W pierwszej połowie 2021 r. oferta będzie docelowo dostępna także u wybranych dealerów w sieci dealerskiej Mercedes-Benz Truck.


Wywiad z Andreasem von Wallfeldem, szefem działu marketingu, sprzedaży i usług Mercedes-Benz Trucks, na temat specyfiki Mercedes-Benz Certified, korzyści dla klientów oraz znaczenia handlu pojazdami używanymi dla firmy.

Jaka jest specyfika deklaracji jakości Mercedes-Benz Certified?

Przed otrzymaniem etykiety wszystkie ciężarówki certyfikowane jako Mercedes-Benz Certified są sprawdzane pod względem technicznym przez nasze własne placówki lub przez autoryzowane serwisy Mercedes-Benz, według wysokich i jednolitych standardów. Nikt bowiem nie zna naszych pojazdów tak dobrze, jak my i nasze zakłady serwisowe. Klient otrzymuje na atrakcyjnych warunkach używany samochód ciężarowy o parametrach odpowiadających nowemu pojazdowi z tej samej generacji technicznej. Dlatego nie obawiamy się wystawia 12- lub 24-miesięcznej gwarancji na układ napędowy.

W jaki sposób zapewniają Państwo wysoką jakość techniczną tych znakomitych używanych ciężarówek?

Aby uzyskać wspomniany certyfikat, używany samochód ciężarowy musi przejść kompleksową kontrolę stanu technicznego w serwisie lub oddziale Mercedes-Benz, zgodnie z obowiązującym zakresem przeglądu Mercedes-Benz. Jeśli konieczne jest wykonanie naprawy lub czynności serwisowych, przeprowadza się je według wysokich standardów marki Mercedes-Benz.

Czy nadal sprzedawane są samochody ciężarowe bez etykiety?

Tak. Również takie pojazdy przechodzą gruntowny przegląd i, co najlepsze, nawet jeśli nie są oznaczone etykietą Mercedes-Benz Certified, wybrane używane ciężarówki w wieku do ośmiu lat i z maksymalnym przebiegiem 800 tysięcy kilometrów oferujemy z 6-miesięczną gwarancją.

Jakie znaczenie dla Mercedes-Benz Trucks ma działalność biznesowa w segmencie pojazdów używanych?

Handel używanymi ciężarówkami postrzegamy jako bardzo ważny i to z wielu powodów. Rozwinięta sieć sprzedaży samochodów używanych zapewnia użytkownikowi pojazdu wysoką wartość rezydualną pod koniec okresu użytkowania. Z kolei wysoka wartość rezydualna obniża koszty eksploatacji. Chcąc sobie zapewnić wartość końcową pojazdu, już przy jego zakupie klienci zawierają z nami umowę zwrotu po ustalonej cenie, tzw. odkupu (buy-back). Alternatywnie mogą też oddać używany przez siebie pojazd w rozliczeniu przy zakupie nowego (trade-in). Także w tym przypadku korzystają z wysokiej wartości rezydualnej.

Wynika z tego, że także klienci nabywający nowe samochody odnoszą korzyści z wysokiego popytu na używane ciężarówki Mercedes-Benz?

Zgadza się. Klienci kupujący czy użytkujący w leasingu nowe samochody ciężarowe marki Mercedes-Benz korzystają na ich stabilnej wartości, z jakiej słynie Mercedes-Benz. Przekłada się ona na atrakcyjne raty leasingowe lub warunki kredytowania. Albo na wysoką cenę uzyskiwaną przy odsprzedaży.

Jacy klienci sięgają po używane ciężarówki?

Klientami branży pojazdów używanych są zarówno kierowcy prowadzący własną działalność gospodarczą oraz floty firm średniej wielkości, jak i nawet duże floty pojazdów.

Z jakiego powodu wybierają oni te pojazdy zamiast nowych?

Klienci są bardzo różni, ale mają jedną cechę wspólną – potrafią liczyć! Używane samochody ciężarowe Mercedes-Benz oferują operatorom flot niezwykle korzystną relację kosztów do osiąganych korzyści, a przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo planowania. Wszystkie czynniki kosztowe są znane, co pozwala bardzo dokładnie skalkulować koszty eksploatacji. Używane samochody ciężarowe Mercedes-Benz cechują się ponadto wysokim stopniem zaawansowania konstrukcyjnego, są niezwykle wytrzymałe i sprzedawane w pakiecie z atrakcyjnymi usługami, takimi jak umowy kredytowe lub serwisowe.

Gdzie można nabyć ciężarówki z etykietą Mercedes-Benz Certified?

Dotąd Mercedes-Benz Trucks sprzedawał używane samochody ciężarowe głównie za pośrednictwem własnej sieci TruckStore, natomiast w przyszłości pojazdy te będą dostępne nie tylko w centrach TruckStore, ale również w sieci dealerskiej Mercedes-Benz – to rozszerzenie sieci sprzedaży na rynkach europejskich planowane jest na wiosnę 2021 r.

Dlaczego włączają Państwo do tej oferty swoją sieć dealerską?

Klienci z branży transportowej przywiązują ogromną wagę do lokalnego kontaktu. Dlatego centra TruckStore wraz z siecią dealerską umożliwią nam jeszcze pełniejsze pokrycie zapotrzebowania niż dotychczas. Włączenie dealerów do sieci sprzedaży używanych samochodów jeszcze bardziej przybliży nas do klientów.

Czy nowa strategia sprzedaży będzie korzystna także dla dealerów?

Tak, ujednolicona deklaracja jakości Mercedes-Benz Certified może być również wykorzystywana przez uczestniczących w programie dealerów jako przekonujący argument sprzedażowy i pomaga jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów. Jak już wspomniałem, udany handel pojazdami używanymi jest również cennym wsparciem dla dealerów z branży nowych pojazdów. Dlatego z dużym zadowoleniem przyjmują oni wprowadzenie certyfikatu Mercedes-Benz Certified.

[ materiały Mercedes-Benz Trucks ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega