LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plCo czwarty pracownik branży TSL nie ufa zarządowi firmy, w której pracuje
Logistyka

Co czwarty pracownik branży TSL nie ufa zarządowi firmy, w której pracuje

AS

Jeśli ktoś nie dba zbytnio o prawdę w sprawach drobnych, nie można mu ufać tym bardziej w sprawach istotnych – mawiał Albert Einstein. W przypadku zaufania pracowników do pracodawców sektora TSL, ciekawe dane przynosi niedawne badanie przeprowadzone przez portal Pracujwlogistyce.pl.


Zanim przyjrzyjmy się szczegółowym wynikom badania, warto przytoczyć nieco szersze dane z raportu Edelman Trust Barometer, czyli międzynarodowego badania poziomu zaufania do władz, firm, mediów i organizacji pozarządowych. W przypadku Polaków średni poziom zaufania do rządzących, mediów i przedsiębiorców oscyluje w graniach 20 -25 %. Podczas gdy światowa średnia wynosi około 50% (biorąc pod uwagę kraje rozwinięte).

Czy ufasz zarządowi firmy, w której pracujesz? Na tak postawione pytanie około 24% biorących udział w sondzie Pracujwlogistyce.pl odpowiedziało zdecydowanie NIE, a 22% zdecydowanie TAK – ufam. „Czasami ufam zarządowi mojej firmy” odpowiedziało z kolei 8% ankietowanych, Okazuje się tym samym, że zaufanie w branży TSL nie odbiega jakoś znacznie od średniej zaufania Polaków z raportów światowych.

Co jest powodem braku zaufania do zarządów firm? 17% odpowiadających uważa, że szefowie nadmiernie skupiają się na cięciu kosztów. Być może więc nie spełniają obietnic albo nie informują o wszystkich celach, jakie zamierzają osiągnąć. Tę tezę zdają się potwierdzać inne odpowiedzi. Otóż zaufanie do zarządów w dużym stopniu obniża brak konsultacji ważnych decyzji z pracownikami. Tak twierdzi aż 30% respondentów. Natomiast tylko jeden na dwunastu pracowników ufa zarządowi, bo ten informuje o ważnych decyzjach. Badanie wyraźnie uwypukla jeden problem: brak komunikacji zarządu z pracownikami. W wielu firmach wciąż niestety przywiązuje się zbyt mało uwagi do roli komunikacji i jej wpływu na rozwój firmy.

Przyjazny pracodawca TSL. Wagę promowania dobrych wzorców wśród pracodawców TSL, a tym samym wyróżnianie najbardziej przyjaznych firm dostrzegł organizator Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland. Wspólnie z redakcją portalu Pracujwlogistyce.pl zainicjował on w zeszłym roku plebiscyt „Przyjazny Pracodawca TSL”, którego druga edycja wystartuje już niebawem.

Od samego początku przyświeca nam idea promowania tych firm, które dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, a przy tym zapewniają godne i przyjazne warunki zatrudnienia, w atmosferze wzajemnego zaufania na linii pracodawca - pracownik. – podkreśla Paweł Konowałek, menedżer targów TransPoland.

Więcej na TransPoland. W ramach tegorocznej edycji targów TransPoland, organizatorzy planują kontynuowanie wątków dotyczących rynku pracy sektora TSL. Organizator największego w tej części Europy wydarzenia TSL stawia także na promowanie dobrych wzorców zarządzania firmą transportową. Potwierdza to fakt, że TransPoland dołączyło grona współorganizatorów II już edycji programu Rewolucje TSL. Ideą projektu są bezpłatne audyty przeprowadzane w firmach TSL, które mają na celu podnieść jakość zarządzania firmą. Zwieńczenie projektu Rewolucje TSL, przyjmie formę specjalnej debaty na temat dobrych praktyk zarządzania firmą, która odbędzie się podczas TransPoland 2016. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2016, w centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.« powrót
Biuro Brokerskie Omega