LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plCPK na terenie trzech gmin
Logistyka

CPK na terenie trzech gmin

HH

Podczas spotkania z mieszkańcami gminy Baranów, które odbyło się 23 V, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild zaprezentował obszar o powierzchni 66 km2, który ma być zarezerwowany pod budowę CPK (sam port zajmie ok. 30 km2).

Teren obejmuje trzy gminy: Baranów, Teresin i Wiskitki. Wskazany obszar ograniczony jest od północy rzeką Pisią oraz miejscowością Szymanów, od południa autostradą A2, a od zachodu drogą wojewódzką nr 50. Na tym terenie po konsultacjach społecznych zostaną wskazane dwie, prawdopodobnie częściowo zachodzące na siebie, lokalizacje lotniska, które zostaną poddane badaniom środowiskowym.

Następnie, w 2019 r., dojdzie do rezerwacji obszaru inwestycji oraz zakończenia negocjacji z mieszkańcami poszczególnych gmin. Rok później, po uzyskaniu decyzji środowiskowej, zostanie wydana decyzja lokalizacyjna. Wówczas wszystkie grunty, które nie zostaną nabyte przez spółkę celową, staną się własnością Skarbu Państwa za odszkodowaniem w ciągu 120 dni od ogłoszenia.« powrót
Biuro Brokerskie Omega