Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
25 października 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plCysterna z nagrodą Trailer Innovation 2017
Transport drogowy

Cysterna z nagrodą Trailer Innovation 2017

Niemiecki producent uhonorowany za pomysłowe rozwiązania

25 października 2016 r.   |  AS

Wręczana przy okazji hanowerskich targów IAA 2016, nagroda Trailer Innovation 2017 przyznawana jest najlepszym naczepom i przyczepom w siedmiu kategoriach. W tym roku w dziedzinie Bezpieczeństwo (Safety) otrzymała ją cysterna Safety Bitumen Tanker firmy Kässbohrer.


Cysterna Kässbohrer Safety Bitumen Tanker K.STS.F 32 – targi IAA 2016 w Hanowerze   |   Fot. Cezary Banasiak

Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się 23 IX podczas IAA 2016 w Hanowerze, w ośrodku Convention Center. Już od 2002 r. Trailer Innovation, przyznawana w ramach współpracy z Niemieckim Stowarzyszeniem Przemysłu Samochodowego (VDA), promuje wybijające się pomysły i nowe produkty w branży przyczep i nadwozi. W jury zasiadają branżowi dziennikarze z 14 czołowych magazynów transportowych.

Tegoroczny zwycięzca w kategorii Bezpieczeństwo, cysterna do przewozu mas bitumicznych Safety Bitumen Tanker K.STS.F 32 to produkt firmy Kässbohrer zaprojektowany we współpracy z Hoyer Bitumen-Logistik GmbH – niemiecką spółką zależną specjalizującą się w transporcie bitumu, należącą do Grupy Hoyer, jednego ze światowych liderów na rynku transportu materiałów płynnych. Doceniono w niej koncepcję bezpieczeństwa i zastosowanie nowatorskich technologii, które wpływają na znaczne zwiększenie wydajności pracy.

Elektroniczny układ automatyki rozładunku zainstalowany w modelu K.STS.F 32 i dodatkowe elementy zabezpieczające chronią nie tylko kierowcę, pozwalając mu uniknąć trwałego urazu, ale także poprawiają bezpieczeństwo obszaru operacji i urządzeń. Efektem jest redukcja potencjalnych zagrożeń w pracy z cysterną.

Nowatorskie podejście. Wśród inteligentnych rozwiązań można wyróżnić m.in. zdalne sterowanie rozładunkiem, które stanowi element elektronicznego układu automatyki rozładunku i daje kierowcy możliwość operowania z odległości 6 metrów od obszaru rozładunku, a więc z bezpieczniejszej strefy. Sekwencyjne otwieranie i zamykanie zaworów jest automatyczne, co pozwala zapobiec przeoczeniu otwarcia pierwszego zaworu podczas operacji. Algorytm zarządzający urządzeniem zdalnego sterowania jest autorskim firmy Kässbohrer.

Kolejnym pomysłem podnoszącym jakość cysterny jest osłona ochronna z misą ociekową, czyli uzupełnienie istniejącej osłony ochronnej o dodatkową funkcję. Osłona ochronna uszczelnia i zabezpiecza wąż, a po otwarciu pełni rolę misy ociekowej - wówczas dodatkowy element wyposażenia zapobiegający ociekaniu staje się zbędny.

Systemy. Cysterna posiada system bezpiecznego uruchomienia - osłona ochronną z misą ociekową, poręcze i pulpit zdalnego sterowania podłączone są do specjalnego systemu blokującego ruch cysterny. Po otwarciu misy ociekowej następuje automatyczne uruchomienie hamulców naczepy cysternowej. Co więcej, w przypadku pozostawienia poręczy lub misy ociekowej w pozycji otwartej hamulce nie zostaną zwolnione.

Do pulpitu sterowniczego dołączony jest rejestrator temperatury, który monitoruje zmiany temperatury w zbiorniku, pozwalając na zarządzanie ryzykiem w przypadku nieprawidłowości produktu. W naczepie zainstalowane są też m.in. system monitorowania opon, wskaźnik zużycia klocków hamulcowych, układ zabudowy tyłu cysterny oraz oświetlenie LED, zapewniajace nieprzerwaną pracę.

Innowacyjnie. Zaangażowanie firmy Kässbohrer w innowacyjność inżynierii naczep, które kształtowało nasze podejście od samego początku, pozwala nam stale poprawiać bezpieczeństwo i wydajność w branży transportowej, czego potwierdzeniem jest ta cenna nagroda – powiedziała İffet Türken, członek zarządu spółki Kässbohrer. Nagroda dowodzi też słuszności naszej strategii zawierania długoterminowych partnerstw z podmiotami branżowymi w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju firmy oraz wniesienia wartości dodanej do branży transportowej.

Generalnym importerem naczep Kässbohrer w Polsce od 2010 r. jest TIMEX S.A.« powrót
Biuro Brokerskie Omega