AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plCzyste i wydajne chłodzenie dla dystrybucji
Transport drogowy

Czyste i wydajne chłodzenie dla dystrybucji

31 maja 2022 r.   |  SC

Varubud Åkeri AB, firma zajmująca się magazynowaniem i dystrybucją z Eskilstuna w Szwecji, zmodernizowała swoją flotę o nowe agregaty napędowe V-1000 marki Thermo King®, czyli lidera w dziedzinie rozwiązań kontroli temperatury w transporcie oraz marki Trane Technologies.

Realizując dostawy w ścisłej współpracy z lokalnymi gminami, szkołami i domami starców, jednym z paradygmatów Varubud jest uczynienie ich floty dystrybucyjnej neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla i wydajną. Do swojego nowego samochodu ciężarowego Volvo FL szukali potężnej jednostki z napędem bezpośrednim, która byłaby zrównoważoną alternatywą dla napędzanych olejem napędowym układów chłodniczych. Thermo King V-1000, zaprojektowany z myślą o większych sztywnych ciężarówkach o masie do 25 t, okazał się równie mocny, co jego najbliższe odpowiedniki z silnikami wysokoprężnymi, i spełnił wszystkie wymagania firmy Varubud.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność za środowisko są bardzo ważne dla nas, naszej działalności i naszego sposobu prowadzenia działalności – powiedział Daniel Johansson, właściciel Varubud Åkeri AB. Nasze magazyny wykorzystują energię odnawialną, nasze pojazdy są napędzane biopaliwem HVO i mamy historię pomyślnego korzystania z agregatów chłodniczych z napędem bezpośrednim marki Thermo King. Kiedy szukaliśmy rozwiązania do chłodzenia większych ciężarówek, nowe agregaty V-1000 okazały się dla nas idealnym rozwiązaniem.

Nasze relacje z firmą Varubud sięgają lat wstecz, ponieważ korzysta ona z floty mieszanej, w tym różnych agregatów marki Thermo King. Ściśle wspieramy ją naszymi usługami, nawet w odległych lokalizacjach, i dzielimy się naszą wiedzą, aby pomóc firmie Varubud wywiązać się z obietnicy złożonej klientom — powiedział Anders Thyselius, kierownik ds. aplikacji w Thermo King Sverige AB. Wysoka wydajność chłodnicza i wysoki przepływ powietrza zapewniane przez V-1000 chronią ładunek w najtrudniejszych warunkach. To wszystko bez emisji CO2 z urządzenia i przy niższym poziomie hałasu podczas pracy.

W V-1000 zastosowano sprężarkę opracowaną specjalnie dla Thermo King, która napędzana silnikiem ciężarówki zapewnia wydajność nieosiągalną wcześniej w agregatach tego typu. Ma to pozytywny wpływ na całkowity koszt eksploatacji pod względem zużycia paliwa, kosztów konserwacji i wydajności, dzięki czemu V-1000 jest inwestycją konkurencyjną w porównaniu z jej odpowiednikiem z własnym silnikiem wysokoprężnym o równoważnej wydajności.

W naszej flocie mamy kilka agregatów Thermo King V-800, które pracują z maksymalną wydajnością, aby chłodzić skrzynie naszych większych ciężarówek praktycznie bez problemów technicznych - powiedział Daniel Johansson. Ponieważ nowy V-1000 wykorzystuje tę samą technologię, co inne agregaty, nie mieliśmy wątpliwości, że spełni nasze oczekiwania. Ponadto przekonaliśmy się, że technologia napędu bezpośredniego marki Thermo King zapewnia nam znacznie niższy całkowity koszt posiadania w porównaniu z hydraulicznymi agregatami chłodniczymi. Jest cichszy, ma lepszą wydajność, ma mniejszy wpływ na zużycie paliwa przez silnik oraz łatwiejszą konserwację.

[ materiały Thermo King ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega