LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDachser - rozwiązania logistyczne dla eksporterów
Logistyka

Dachser - rozwiązania logistyczne dla eksporterów

MM

Współpraca z wyspecjalizowanym operatorem logistycznym może znacząco usprawnić działalność polskich eksporterów i pomóc im obniżyć koszty prowadzenia biznesu. Podstawą jest jednak wybór właściwego partnera, który będzie w stanie sprostać wymaganiom klientów na poziomie międzynarodowym.


Dachser jest operatorem, który dzięki rozbudowanej sieci transportowej zapewnia codzienne szybkie i terminowe dostawy w skali całej Europy. Co więcej, szereg zaawansowanych usług dodatkowych oferowanych przez Dachser pozwala przedsiębiorcom efektywnie prowadzić działalność w różnych krajach bez konieczności posiadania własnych oddziałów.

- Naszym priorytetem jest jakość, którą definiujemy jako szybkość dostawy, bezbłędność, terminowość i wysoki poziom obsługi klienta. Znajdują one też odzwierciedlenie w liczbach – ponad 98% przesyłek dostarczamy w terminie. Dzięki ustandaryzowanym usługom i w pełni zintegrowanym systemom informatycznym klient może z jednego miejsca w Polsce obsługiwać przesyłki i zarządzać stanami magazynowymi w różnych krajach. Dodatkowo, dzięki rozwiązaniom Dachser nasi klienci nie mają problemów z rozwijaniem swojej działalności także w obszarze współpracy z sieciami DIY czy na mającym specyficzne wymogi rynku e-commerce – komentuje Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Dachser jest jednym z największych operatorów logistycznych na świecie, który może zapewnić obsługę logistyczną na wszystkich kontynentach. W Europie Dachser posiada najbardziej efektywną sieć transportową wśród wszystkich firm logistycznych. Dzięki temu zapewnia codzienne połączenia w całej Europie, a przesyłki do sąsiednich krajów obsługiwane są w standardach przesyłek krajowych.

Infrastruktura operatora opiera się na gęstej ustandaryzowanej sieci i regularnych połączeniach liniowych między poszczególnymi oddziałami. Dachser wykorzystuje przy tym platformy przeładunkowe oraz eurohuby w Überherrn, Clermont-Ferrand i Bratysławie, gdzie przesyłki drobnicowe są konsolidowane w drodze do swoich miejsc przeznaczenia. Optymalizacja transportu umożliwia oszczędność czasu, energii i kosztów, gwarantując bezbłędność dostaw i ich terminowość.

Z naszych usług korzystają zarówno duzi gracze, jak i małe rodzinne firmy sprzedające swoje produkty za granicą. Dzięki transportom drobnicowym oraz elastycznemu podejściu do kosztów obsługi magazynowej, współpraca z nami jest dla nich komfortowa nie tylko ze względu na oferowaną jakość, ale także efektywna kosztowo. Dla przykładu, w magazynach klienci płacą tylko za rzeczywiście wykorzystaną powierzchnię, co pozwala im na znaczne oszczędności. Współpracując z nami nie muszą też ponosić kosztów związanych z utrzymaniem własnych obiektów magazynowych, zatrudnieniem w nich ludzi czy inwestycjami w IT. Mogą również korzystać z naszych zaawansowanych systemów do wspomagania swoich procesów zarządczych – wyjaśnia Grzegorz Lichocik.

Operator w efektywny sposób wykorzystuje swoje magazyny dzięki elastyczności i konsolidacji towarów różnych klientów w odpowiednich miejscach, a dzięki połączeniu magazynu i terminali przeładunkowych pod jednym dachem sprawnie realizuje procesy zlecenia transportu produktów z magazynów do odbiorców z różnych krajów.

Dachser oferuje również szereg usług dodanych jak konfekcjonowanie, zarządzanie zleceniami, zajmuje się załadunkiem i rozładunkiem kontenerów, kontrolą jakości, czy też oferuje usługi celne. Klienci Dachser mogą korzystać ze specjalnie dedykowanych produktów dla segmentu B2C oraz B2B, takich jak targo on-site, targo on-site plus i targo on-site premium.

Grupa produktów targo on-site obejmuje usługi dodatkowe związane z dostawą towarów do ustalonego miejsca w umówionym terminie. W zależności od opcji pozwalają one na zarządzanie zwrotami, utylizację opakowań, zaś w przypadku targo on-site premium skorzystanie z usług dodanych świadczonych przez kuriera lub pracownika, jak chociażby rozpakowania przesyłki, montażu czy instalacji sprzętu.

Kompleksowe usługi magazynowe i spedycyjne pozwalają Dachser sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. W przypadku szerokiej oferty operatora na uwagę zasługują zwłaszcza rozwiązania realizowane w ramach Dachser DIY Logistics, dedykowane firmom wysyłającym produkty do europejskich marketów typu „dom i ogród”.

Dachser codziennie dostarcza przesyłki w określonych oknach czasowych do 18 tys. wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych w całej Europie. Zespół merchandiserów w różnych krajach dba o szybkie wyłożenie produktów na półkę i ich właściwą ekspozycję. W ramach kompleksowego serwisu operator może również zapewnić klientowi kontrolę ilości i jakości dostarczonych artykułów, ich etykietowanie, przepakowywanie czy przygotowywanie zwrotów. Tym samym klienci nie tylko oszczędzają czas i pieniądze, bowiem rozmieszczenie towarów na półce skraca się średnio z 4,5 do 1 dnia, ale również mają pewność, że ich towar odpowiednio prezentuje się w sklepie i jest pod stałym nadzorem.

[ art. sponsorowany ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega