AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDFDS zapowiada wzrost cen na Kanale La Manche
Transport wodny

DFDS zapowiada wzrost cen na Kanale La Manche

22 lutego 2016 r.   |  Promy24.com

CEO Niels Smedegaard zakłada znacznie lepsze wyniki dzięki zwiększeniu ładowności na trasie Dover – Calais, po wprowadzeniu do użytku promów Côte des Flandres i Côte des Dunes. Jednocześnie, z linii zostanie zdjęta wyczarterowana jednostka - Merlot.


Smedegaard uważa, że obecna obsługa tej trasy w postaci dwóch statków nie zapewnia odpowiedniej częstotliwości odjazdów, której oczekują klienci towarowi.

DFDS i P&O Ferries to jedyni operatorzy obsługujący promy na trasie Dover – Calais. P&O Ferries w minionym roku ustanowiło na tej linii rekord pasażerski, mimo że łączna liczba pasażerów korzystających w usług wszystkich operatorów w rzeczywistości uległa zmniejszeniu, między innymi ze względu na listopadowe ataki terrorystyczne w Paryżu.

Smedegaard zapowiada, że w 2016 roku zostaną podniesione ceny dla całej floty DFDS obsługującejKanał La Manche. Operator spodziewa się wyższych kosztów, ponieważ po zdjęciu z trasy jednego promu i dołączeniu dwóch innych, nadal będzie to wzrost o jedną jednostkę. CEO DFDS dodaje, że firma nadal musi jeszcze przekonać się, jaka będzie reakcja rynku na łącznie trzy statki kursujące na tej trasie.

Jeden z dwóch promów DFDS pozyskanych od MyFerryLink rozpoczął działalność tuż przed publikacją raportu rocznego, drugi zacznie żeglować pod koniec tego miesiąca. W ten sposób, DFDS będzie posiadało flotę w postaci trzech promów na trasach z Dover-Calais oraz trzech kolejnych na linii Dunkierka-Dover.« powrót
Biuro Brokerskie Omega