LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDFDS zwiększa ładowność na trasie Dover-Calais
Transport wodny

DFDS zwiększa ładowność na trasie Dover-Calais

Promy24.com

DFDS w przyszłym miesiącu wprowadzi na trasę Dover-Calais dwa statki wydzierżawione od Eurotunnelu. Tym samym linię łączącą Francję i Wielką Brytanię, we flocie przewoźnika DFDS, będą obsługiwały trzy jednostki zamiast dotychczasowych dwóch.


Duński operator zamierzał wprowadzić trzecią jednostkę już w lipcu ubiegłego roku, jednakże stał się częścią sporu wokół likwidacji francuskiej spółki promowej MyFerryLink. Strajkujący w tym czasie marynarze przez prawie dwa miesiące okupowali statki w ramach protestu przeciwko utracie miejsc pracy. 

Obecnie, jak poinformował rzecznik DFDS, promy Berlioz i Rodin zostały przemianowane na Côte des Dunes i Côte des Flandres. Pierwszy z nich będzie wykonywał rejsy od 8 lutego, drugi wejdzie do regularnego rozkładu kilka dni później.  Jednostki dołączą do promu Calais Seaways, który obecnie pływa na połączeniu Dover-Calais.

W tym samym czasie, DFDS prowadzi rekrutację 202 byłych pracowników MyFerryLink. Rzecznik DFDS poinformował, że proces ten przebiega pozytywnie, zaś kandydaci reprezentują wysoki standard. « powrót
Biuro Brokerskie Omega