LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDigitalizacja i unifikacja procesów logistycznych
TSL

Digitalizacja i unifikacja procesów logistycznych

Škoda zmienia swoje procesy logistyczne - wystartował Project ONE Log

SC

Škoda rewolucjonizuje procesy logistyczne w ramach zakrojonego na szeroką skalę projektu o nazwie Project ONE Log. Dzięki niemu wiele dotychczasowych systemów lokalnych zastąpi ujednolicone rozwiązanie SAP.


Digitalizacja i unifikacja procesów logistycznych   |   Fot. Škoda

Producent dostrzegając jakie możliwości daje digitalizacja i centralizacja, stale je ulepsza by ograniczać koszty oraz podnosić elastyczność produkcji i procesów logistycznych. Jest to największa od 25 lat zmiana w dziedzinie systemów zarządzania logistyką w zakładzie w Vrchlabí.

Dotychczas stosowaliśmy różnorodne aplikacje, powstające w odpowiedzi na bieżące potrzeby operacyjne. W efekcie dysponujemy ogromną liczbą systemów i interfejsów, nie tylko wewnątrz firmy, które składają się na bardzo złożony i trudny w utrzymaniu ekosystem. Po zakończeniu projektu wszyscy będziemy korzystać z ONE Log, jednej, spójnej platformy, która znacznie ułatwi nam procesy logistyczne, a jednocześnie pozwoli obniżać koszty i zwiększać elastyczność oraz wydajność na każdym etapie łańcucha – wyjaśnia David Strnad, dyrektor ds. logistyki marki w Škoda Auto.

Platforma SAP S/4 HANA to idealny następca naszych dotychczasowych systemów logistycznych. Stanowi stabilną, wszechstronną bazę do rozwoju i realizacji strategii digitalizacji. Wdrażanie nowego rozwiązania IT bez zakłócania pracy przedsiębiorstwa to spore wyzwanie. Nasza zdolność realizacji tak złożonego projektu, angażującego duże grono ludzi z różnych części Grupy, znakomicie dowodzi, jak silną organizacją jesteśmy – mówi Alexander Eisl, dyrektor ds. IT w Škoda Auto.

Wydajniejsza praca. ONE Log upraszcza procesy logistyczne zarówno w poszczególnych markach, jak i w całej Grupie Volkswagen. Zebranie istniejących procedur w ramach jednego, nowoczesnego systemu SAP ogranicza liczbę interfejsów i złożoność infrastruktury IT, a jednocześnie ułatwia dostęp do danych. Wśród korzyści wymienia się wzrost elastyczności i wydajniejszą produkcję, jak również niższe koszty oraz większą spójność i przejrzystość danych. W One LOG znajdą się także najnowsze narzędzia do kompleksowej analityki biznesowej, które umożliwią dokładne monitorowanie całego łańcucha dostaw.

W projekt zaangażowani są przede wszystkim pracownicy z działów logistyki i IT z Volkswagen Passenger Cars, Volkswagen Commercial Vehicles, Audi i Škoda Auto, którzy blisko współpracują pod nadzorem kierownictwa Volkswagen Group Logistics.

Największa od 25 lat zmiana we Vrchlabí. Pierwszym obiektem, w którym wdrożono system ONE Log, jest zakład w Vrchlabí. Wkrótce trafi on także do pozostałych fabryk w Czechach. Głównym celem na chwilę obecną jest planowanie prac na linii montażowej przekładni, w tym monitorowanie stanów magazynowych. Przewiduje się, że skuteczne wdrożenie powinno przełożyć się na wzrost wydajności procesów zakupu materiałów oraz monitorowania stanów magazynowych. W przyszłości planowane jest podpięcie pod system także procesów mechanicznej obróbki powierzchni.

[ materiały Škoda ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega