LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDobre wyniki globalnego operatora logistycznego
Logistyka

Dobre wyniki globalnego operatora logistycznego

W Polsce spółka osiągnęła dwucyfrowe wzrosty

Jerzy Konwicki

Globalny dostawca rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, Agality, podał wyniki finansowe za II kwartał 2016 r.


W tym okresie przychody netto firmy wyniosły ponad 355 mln dol. i wzrosły o 4% w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Ogólny przychód operatora w sięgnął ponad 1,02 mld dol. Firma dobrze radzi sobie także w Polsce gdzie osiągnęła wzrosty na poziomie dwucyfrowym we wszystkich obszarach działalności.

W II kwartale 2016 r. zysk netto, osiągnięty przez Agility, wyniósł blisko 50 mln dol. i był o 11% wyższy w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Z kolei zysk operacyjny (EBITDA) osiągnął poziom 96,2 mln dol. i wzrósł o 12%.

Ten rok rozpoczęliśmy bardzo dobrze i nadal udaje się nam utrzymać wysoki poziom wzrostu. Mimo coraz silniejszej konkurencji i większych wyzwań ze strony rynku usług logistycznych, stale odnotowujemy zyski w ramach działań Global Integrated Logistics - powiedział Tarek Sultan, CEO Agility.

Agility w Polsce. Przychody Agility Global Integrated Logistics (zintegrowane rozwiązania logistyczne) w II kwartale 2016 r. wyniosły ponad 773 mln dol. Z kolei firmy działające w ramach grupy Agility Infrastructure (usługi związane z obsługą logistyczną, m.in. zarządzanie nieruchomościami, obsługa lotnictw, masowe składowanie i transport paliw) osiągnęły przychód w wysokości blisko 265 mln dol. i wzrosły o 12% rdr.

Również w Polsce po II kwartale 2016 roku Agility odnotowało bardzo dobre wyniki, osiągając wzrosty na poziomie dwucyfrowym we wszystkich obszarach działalności - spedycji morskiej, lotniczej i drogowej.

Przez cały czas intensywnie się rozwijamy, wzmocniliśmy nasz zespół i rozszerzyliśmy portfolio naszych usług spedycyjnych, m.in. oferujemy połączenia kolejowe z Chinami. Cieszymy się z osiągnięcia tak dobrych wyników, to efekt pracy całego zespołu, jego dużego zaangażowania i profesjonalizmu - skomentowała Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.

Firma działa w Polsce od 2008 r. i posiada dwie placówki: w Warszawie oraz we Wrocławiu. Oddział warszawski specjalizuje się we frachcie lotniczym oraz morskim, a oddział we Wrocławiu – we frachcie drogowym oraz usługach logistycznych. Spółka oferuje globalną strategię przewozu przesyłek drobnicowych i atrakcyjne połączenia dla ładunków pełnokontenerowych. Jej portfolio obejmuje różne gałęzie przemysłu - automotive, high-tech, aż po handel detaliczny.« powrót
Biuro Brokerskie Omega