LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDobre wyniki Lotniska Chopina
Transport lotniczy

Dobre wyniki Lotniska Chopina

Rośnie liczba obsłużonych pasażerów

Mikołaj Marszycki

W I półroczu 2017 r. Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło prawie 7 mln pasażerów, czyli o jedną czwartą więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Tylko w czerwcu warszawski port obsłużył 1,52 mln pasażerów – ponad 20% więcej niż w tym samym miesiącu 2016 r.


Lotnisko Chopina   |   Fot. Mikołaj Marszycki

Liczba pasażerów podróżujących w ruchu krajowym w okresie styczeń-czerwiec przekroczyła 1 mln i była o 66% wyższa niż w 2016 r.. Z kolei liczba osób w ruchu międzynarodowym wyniosła prawie 6 mln, co oznacza, że wzrosła o około 20% rdr.

W I półroczu tego roku na Lotnisku Chopina otworzono 13 nowych tras, z czego 3 pozaeuropejskie, do Los Angeles, Newark i Astany. Ponadto na dwóch istniejących już trasach rejsy uruchomił drugi przewoźnik.

Będą kolejne rekordy. Władze lotniska przewidują dalszy wzrost liczby przewiezionych pasażerów, ze względu na fakt, że zaczął się już szczyt wakacyjnych wyjazdów i powrotów. W lipcu i sierpniu paść mają więc kolejne historyczne rekordy.

Wpływ na nie będzie miało m.in. uruchomienie przez PLL LOT 8 nowych kierunków w I półroczu oraz 7 połączeń przez linię Wizz Air na przełomie czerwca i lipca (z czego 4 na nowych trasach) a także planowane otwarcie kolejnych połączeń przez obu tych przewoźników latem.

Nowe rozwiązania. Szacuje się, że na koniec roku liczba przyjętych pasażerów wzrośnie do ponad 14 mln (w 2016 r. było ich 12,8 mln). Aby zapewnić sprawną ich obsługę na lotnisku wprowadzane są nowe rozwiązania. W czerwcu oddano strefę kontroli dokumentów Straży Granicznej dla pasażerów odlatujących z Warszawy. I tak liczba dostępnych stanowisk wzrosła z 10 do 18. Strefa kontroli paszportowej na poziomie przylotów dla rejsów obsługiwanych przez rękawy została zmodernizowana w zeszłym roku.

Obecnie trwają prace projektowe, których efektem będzie modernizacja ostatniej strefy kontroli paszportowej – powiedział Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR z Lotniska Chopina. Aby móc płynnie zarządzać gateami dla pasażerów, będziemy wykorzystywać możliwość ich elastycznego przydziału do strefy Schengen lub Non Schengen, w zależności od potrzeb. Dla ułatwienia poruszania się pasażerów w terminalu po tych zmianach, wprowadziliśmy nowe oznaczenia wyjść do samolotów i gateów.« powrót
Biuro Brokerskie Omega