LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDobre wyniki operatora logistycznego za 2016 r.
Logistyka

Dobre wyniki operatora logistycznego za 2016 r.

W roku 2017 priorytetem paczkomaty w mniejszych miejscowościach

HH

Grupa InPost zamknęła ubiegły rok wzrostem liczby obsługiwanych przesyłek o 142%. Wzrost zawdzięcza przede wszystkim segmentowi kurierskiemu, który w ubiegłym roku zanotował o 405% większy wolumen niż w 2015 r.


W 2017 r. pojawi się kolejnych tysiąc paczkomatów   |   Fot. InPost

Silne wzrosty zanotowały przesyłki polecone e-commerce, które w 2016 r. zyskały 149%. Nadal stabilnie rośne segment paczkomatów InPost, który obsłużył o 79% więcej paczek w porównaniu do 2015 r. Rekordowym miesiącem był grudzień, w którym InPost dostarczył 15% rocznego wolumenu.

Paczkomaty w małych miejscowościach. Już teraz jesteśmy znaczącym graczem w sektorze logistycznym, a nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Konsekwentnie będziemy poszerzać obecność na rynku tak aby w ciągu kilku najbliższych lat stać się numerem jeden na polskim rynku nowoczesnej logistyki dla e-commerce. W 2017 r. najważniejsze będzie utrzymanie wysokiego tempa wzrostu, choć nie będzie to łatwe zadanie, po tak rekordowym roku jak ubiegły – powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Dodał, że jednym ze sposobów utrzymania wysokiego tempa wzrostu obsługiwanych wolumenów będzie zwiększenie o blisko 50% sieci paczkomatów. Do istniejących na koniec 2016 r. 2200 urządzeń InPost doda w tym roku tysiąc kolejnych maszyn. W tym roku mamy dwa priorytety: mniejsze miejscowości w których do teraz nie było jeszcze paczkomatów oraz największe polskie miasta, gdzie jak pokazał ostatni rok przepustowość istniejących maszyn jest już niewystarczająca – tłumaczył Brzoska.

Operator międzynarodowy. InPost to nie tylko jeden z najważniejszych operatorów logistycznych dla e-commerce w Polsce, ale także coraz bardziej popularny operator w ruchu międzynarodowym. W grudniu 2015 r. Grupa uruchomiła nową usługę, która pozwala za pośrednictwem polskich paczkomatów nadanie przesyłki bezpośrednio do paczkomatów w Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji.

Do większości pozostałych krajów 15 krajów UE można nadać przesyłkę w paczkomacie lub oddziale własnym InPost, a odbiór następuje za pośrednictwem kuriera lub w stacjonarnej placówce partnerskiej.« powrót
Biuro Brokerskie Omega