LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDobre wyniki Szczecina-Goleniowa
Transport lotniczy

Dobre wyniki Szczecina-Goleniowa

MM

W III kwartałach 2017 r., Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył blisko 437 tys. pasażerów, co stanowi wzrost, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 22,07%. Także wrzesień okazał się najlepszym 9. miesiącem w historii lotniska. Obsłużono w nim 54,7 tys. podróżnych poprawiając wynik z września 2016 r. o 25,52 %.

Na tak dobre wyniki, złożyło się kilka czynników. To przede wszystkim bijące rekordy popularności połączenie do Warszawy, zwiększający się potencjał na trasach do Bergen, Stavanger i Oslo Trop oraz duży ruch turystyczny. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także zagraniczne czartery turystyczne. Mieszkańcy regionu chętnie korzystają z wypoczynku na Krecie, Korfu, w Albanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie czy w Czarnogórze – powiedział rzecznik prasowy lotniska Krzysztof Domagalski.

W 2017 r. port Szczecin-Goleniów powinien obsłużyć około 585 tys.  pasażerów, poprawiając wynik z roku ubiegłego o ponad jedną czwartą. Biorąc pod uwagę planowane uruchomienie od marca połączenia do Edynburga czy też nowych kierunków czarterowych (Rodos, Zakynthos i Antalya) w przyszłym roku lotnisko prognozuje obsłużenie ok. 700 tys. podróżnych.« powrót
Biuro Brokerskie Omega