LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDobry III kwartał 2016 r.
Logistyka

Dobry III kwartał 2016 r.

Podsumowanie globalnego operatora logistycznego

HH

Globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, Agility, ogłosił wyniki finansowe za III kwartał 2016 r.

Firma osiągnęła zysk netto w wysokości 50 mln dol., co oznacza wzrost o 11% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk operacyjny (EBITDA) wyniósł blisko 95 mln dol. (+19%). W trzecim kwartale firma odnotowała przychód w wysokości 1,02 mld dol.

Od dłuższego czasu odnotowujemy stały wzrost zyskowności naszych działań. U jego podstaw leży konsekwentny rozwój w ramach jednostki Global Integrated Logistics (GIL) oraz ciągła poprawa wyników finansowych firm działających w grupie Infrastructure - powiedział Tarek Sultan, dyrektor zarządzający i CEO Agility.

GIL. W III kwartale 2016 r. przychody Agility GIL (zintegrowane rozwiązania logistyczne) wyniosły ponad 750 mln dol. W ciągu ostatnich trzech miesięcy firma odnotowała wzrost popytu na usługi z zakresu logistyki kontraktowej na rynkach wschodzących oraz poprawiła wyniki w transporcie morskim, zarówno pod względem wolumenu jak i dochodu.

Z kolei w transporcie lotniczym znacząco zwiększył się wolumen obsługiwanych towarów, jednak spadek marży w porównaniu z III kwartałem ubiegłego roku, spowodował, że przychody netto utrzymały się na takim samym poziomie.

Polski oddział. Udział firm z grupy Infrastructure (usługi związane z obsługą logistyczną) w przychodach za badany okres roku 2016 wyniósł blisko 282 mln dol. Grupa odnotowała stabilny wzrost i poszerzyła zakres działalności, zwiększając zarówno liczbę obsługiwanych klientów jak i swój zasięg geograficzny.

Dobrze też wygląda sytuacja w polskim oddziale operatora. W trzecim kwartale utrzymaliśmy bardzo dobre tempo rozwoju. We wszystkich segmentach świadczonych przez nas usług – spedycji lotniczej, morskiej i drogowej, odnotowaliśmy wzrosty na poziomie dwucyfrowym. Stale też zwiększamy portfolio naszych klientów - skomentowała Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.« powrót
Biuro Brokerskie Omega