LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDroga do logistycznego sukcesu młodych profesjonalistów
Logistyka

Droga do logistycznego sukcesu młodych profesjonalistów

SC

Słowo „logistyka” mocno zakorzeniło się we współczesnym języku dzięki dostawom międzynarodowym oraz krajowej dystrybucji towarów. Każda międzynarodowa firma kupująca surowce lub sprzedająca wyroby gotowe poświęca znaczne zasoby – a nawet pełnoetatowe role organizacyjne – na zarządzanie międzynarodowymi przepływami towarów. Dlatego szybko rozwijająca się dziedzina logistyki stwarza doskonałe perspektywy kariery dla młodych pracowników.


Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w Europie Zachodniej, Środkowej i na Bałkanach w AsstrA    |   Fot. AsstrA

Z reguły w opisach stanowisk w branży transportowej i logistycznej wymagane jest wykształcenie wyższe, znajomość języków obcych i umiejętność pracy zespołowej. Im więcej języków zna kandydat, tym ma większe szanse na sukces w logistyce.

Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w Europie Zachodniej, Środkowej i na Bałkanach, pracuje w AsstrA od 2003 r. Po ukończeniu pracy jako nauczyciel języków obcych rozpoczął karierę w logistyce na stanowisku operacyjnym, a następnie kierowniczym w dziale transportu drogowego w regionie Europa Środkowa.

Ekonomia, zarządzanie, logistyka, lingwistyka, filologia i prawo. Jak myślisz, co łączy te dziedziny edukacji? Są świetną podstawą do rozpoczęcia kariery w dziale operacyjnym AsstrA. Profesjonalistą stanie się nie tylko osoba z wykształceniem zawodowym, ale i odpowiednim podejściem do ludzi i pracy - opowiada Vitali Eremenco.

W pracy w logistyce przydaje się teoretyczne i praktyczne zrozumienie rynku. Do codziennych obowiązków pracowników należy obsługa kluczowych aspektów międzynarodowych projektów transportowych, takich jak zgodność z przepisami prawnymi i wymogami dokumentacyjnymi. Do dalszej edukacji przydatne są kursy z zarządzania łańcuchem dostaw, prowadzenia korespondencji biznesowej, technologii przetwarzania języka naturalnego i inteligencji emocjonalnej. W ciągu pierwszych trzech miesięcy nowi członkowie zespołu AsstrA są pod opieką mentora, który pomaga przełożyć teorię na praktykę. Korporacyjne Centrum Szkoleniowe AsstrA oferuje również dalsze doskonalenie wiedzy zawodowej i zdobywanie nowych kompetencji.

Kluczem do sukcesu młodego specjalisty w logistyce jest sumienne wykonywanie codziennych, miesięcznych i rocznych zadań oraz traktowanie innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Wszyscy członkowie zespołu „pływają na tej samej łodzi”, dlatego sukces zależy od wzajemnego szacunku do wysiłku i czasu współpracowników.

Przyjemna praca polega zarówno na świętowaniu zwycięstw kolegów, jak i własnych. Słuchaj doświadczonych spedytorów, doceniaj i stosuj bazę wiedzy. Po drugie, naucz się przyznawać do błędów, ucz się na nich, poprawiaj je i nie powtarzaj – dodaje Vitali Eremenco. Nie przejmuj się drobiazgami, nie bierz do siebie niepowodzeń, dbaj o zdrowie i nie pozwól, aby problemy z pracą kolidowały z Twoim życiem osobistym”.

[ materiały AsstrA.pl ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega