AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDroga do logistycznego sukcesu młodych profesjonalistów
Logistyka

Droga do logistycznego sukcesu młodych profesjonalistów

17 marca 2021 r.   |  SC

Słowo „logistyka” mocno zakorzeniło się we współczesnym języku dzięki dostawom międzynarodowym oraz krajowej dystrybucji towarów. Każda międzynarodowa firma kupująca surowce lub sprzedająca wyroby gotowe poświęca znaczne zasoby – a nawet pełnoetatowe role organizacyjne – na zarządzanie międzynarodowymi przepływami towarów. Dlatego szybko rozwijająca się dziedzina logistyki stwarza doskonałe perspektywy kariery dla młodych pracowników.


Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w Europie Zachodniej, Środkowej i na Bałkanach w AsstrA    |   Fot. AsstrA

Z reguły w opisach stanowisk w branży transportowej i logistycznej wymagane jest wykształcenie wyższe, znajomość języków obcych i umiejętność pracy zespołowej. Im więcej języków zna kandydat, tym ma większe szanse na sukces w logistyce.

Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w Europie Zachodniej, Środkowej i na Bałkanach, pracuje w AsstrA od 2003 r. Po ukończeniu pracy jako nauczyciel języków obcych rozpoczął karierę w logistyce na stanowisku operacyjnym, a następnie kierowniczym w dziale transportu drogowego w regionie Europa Środkowa.

Ekonomia, zarządzanie, logistyka, lingwistyka, filologia i prawo. Jak myślisz, co łączy te dziedziny edukacji? Są świetną podstawą do rozpoczęcia kariery w dziale operacyjnym AsstrA. Profesjonalistą stanie się nie tylko osoba z wykształceniem zawodowym, ale i odpowiednim podejściem do ludzi i pracy - opowiada Vitali Eremenco.

W pracy w logistyce przydaje się teoretyczne i praktyczne zrozumienie rynku. Do codziennych obowiązków pracowników należy obsługa kluczowych aspektów międzynarodowych projektów transportowych, takich jak zgodność z przepisami prawnymi i wymogami dokumentacyjnymi. Do dalszej edukacji przydatne są kursy z zarządzania łańcuchem dostaw, prowadzenia korespondencji biznesowej, technologii przetwarzania języka naturalnego i inteligencji emocjonalnej. W ciągu pierwszych trzech miesięcy nowi członkowie zespołu AsstrA są pod opieką mentora, który pomaga przełożyć teorię na praktykę. Korporacyjne Centrum Szkoleniowe AsstrA oferuje również dalsze doskonalenie wiedzy zawodowej i zdobywanie nowych kompetencji.

Kluczem do sukcesu młodego specjalisty w logistyce jest sumienne wykonywanie codziennych, miesięcznych i rocznych zadań oraz traktowanie innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Wszyscy członkowie zespołu „pływają na tej samej łodzi”, dlatego sukces zależy od wzajemnego szacunku do wysiłku i czasu współpracowników.

Przyjemna praca polega zarówno na świętowaniu zwycięstw kolegów, jak i własnych. Słuchaj doświadczonych spedytorów, doceniaj i stosuj bazę wiedzy. Po drugie, naucz się przyznawać do błędów, ucz się na nich, poprawiaj je i nie powtarzaj – dodaje Vitali Eremenco. Nie przejmuj się drobiazgami, nie bierz do siebie niepowodzeń, dbaj o zdrowie i nie pozwól, aby problemy z pracą kolidowały z Twoim życiem osobistym”.

[ materiały AsstrA.pl ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega