LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDrogą S6 do Kołobrzegu
Transport drogowy

Drogą S6 do Kołobrzegu

HH

Od 30 IX kierowcy mogą korzystać z odcinka drogi S6 pomiędzy Kiełpinem a Kołobrzegiem. Tym samym trasa łącząca Szczecin z Koszalinem powiększyła się o kolejne 39 km. Udostępniony odcinek skróci dojazd ze Szczecina do miasta nad Parsętą o ok. 11 km, znacznie poprawiając skomunikowanie pasa nadmorskiego. Z całej 130-kilometrowej trasy kierowcy skorzystają jeszcze w październiku.


S6 w budowie   |   Fot. GDDKiA

Droga ekspresowa S6 docelowo połączy Szczecin z Trójmiastem. Dzisiaj otwieramy dwa odcinki tej trasy, w najbliższych dniach udostępnimy kierowcom odcinek Kołobrzeg-Koszalin. Wkrótce rozpoczyna się budowa Trasy Kaszubskiej, czyli odcinków S6 na wschód od Gdyni. Mam nadzieję, że droga będzie dobrze służyć kierowcom – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przełożenie ruchu na nową drogę umożliwi dokończenie warstwy ścieralnej na sąsiednim odcinku Nowogard-Płoty, czyli zakończenie ostatnich robót nawierzchniowych na całej S6 Goleniów-Koszalin. Kierowcy z całej 130-kilometrowej trasy skorzystają już w październiku br.

W maju 2019 r. został oddany do ruchu odcinek Goleniów - Nowogard. Od sierpnia br. kierowcy korzystają z jednej jezdni na odcinku Nowogard - Płoty. Druga jezdnia zostanie oddana do ruchu październiku 2019 r.. W październiku otwarte zostaną również odcinki S6 od Kołobrzegu do Koszalina oraz część obwodnicy Koszalina i Sianowa umożliwiająca rozprowadzenie ruchu z drogi S6. Wówczas droga S6 zacznie stanowić funkcjonalną całość i skomunikuje Koszalin ze Szczecinem i przez drogę S3 z całą siecią dróg szybkiego ruchu.

Nowy przebieg S6. Droga S6 na odcinku Goleniów – Koszalin jest obecnie najdłuższym budowanym fragmentem drogi ekspresowej w kraju. Za miejscowością Płoty S6 odchodzi od obecnej DK6 w kierunku Kołobrzegu. Następnie biegnie między Kołobrzegiem i Koszalinem na południe od obecnej DK11. Dzięki temu nie trzeba budować oddzielnej drogi S11 między Kołobrzegiem i Koszalinem. Jest to zarówno oszczędność środków, jak i znaczne poprawienie skomunikowania pasa nadmorskiego.

Realizacja drogi S6 między Szczecinem a Koszalinem kosztuje ok. 3,5 mld zł, z czego ok. 1,55 mld zł to dofinansowanie ze środków UE w ramach programu POIiŚ 2014-2020.« powrót
Biuro Brokerskie Omega