LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDwa nowe magazyny klasy A
Logistyka

Dwa nowe magazyny klasy A

Raben Logistics otworzył nowy oddział

AS

6 IV oficjalnie Raben Logistics otworzył swój nowy oddział w Chlebni (ok. 40 km od Warszawy), przenosząc się z Grodziska Mazowieckiego.


Chlebnia magazyn   |   Fot. Raben

Dwa nowo powstałe magazyny klasy A mają łączną powierzchnię 42 tys. m2 i dostosowane są do przechowywania ok. 50 tys. palet. Oddział zatrudnia 300 osób i średnio miesięcznie jest w stanie obsłużyć ponad 85 tys. przesyłek.

W starym oddziale w Grodzisku Mazowieckim było nam już trochę ciasno - wyjaśniała Jolanta Sawińska, dyrektor regionu, Raben Logistics Polska. Ze względu na rozwój naszych klientów, a co za tym idzie wzrost zarówno wolumenów, jak i oczekiwań naszych usługobiorców, zdecydowaliśmy się na przeniesienie do większej i nowocześniejszej lokalizacji. Warto tu zaznaczyć, że na terenie gminy działamy już ponad 20 lat. Między innymi dzięki postawie burmistrza i lokalnych władz, którzy zapewniają w Grodzisku Mazowieckim przyjazny biznesowi klimat inwestycyjny.

Dwa odrębne obiekty magazynowe to tzw. magazyn niski przeładunkowy (cross-dock) o powierzchni ok. 8 tys. m2 oraz magazyn wysokiego składu o powierzchni 34 tys. m2, będący w stanie pomieścić ok. 50 tys. palet. Inwestycja została zrealizowana przez Panattoni Europe.

Trzy szyte na miarę budynki, w tym jeden cross-dock o łącznej powierzchni ponad 42,5 tys. m kw. to najnowsza realizacja Panattoni Europe dla Raben Logistics Polska. Powstały one w ramach jednej z najbardziej strategicznych lokalizacji – w Panattoni Park Grodzisk III. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu węzła Grodzisk Mazowiecki autostrady A2 oraz przy planowanej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Jest to kluczowe miejsce dla klientów koncentrujących się na logistycznej obsłudze zarówno rynku warszawskiego, jak i krajowego. Dlatego cieszę się, że mogliśmy zaproponować naszemu wieloletniemu klientowi tak dogodną lokalizację – powiedział Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe.

Codzienna praca obiektu jest w stanie sięgnąć nawet ponad 4 tys. przesyłek i przyjąć, wyładować oraz załadować ok. 265 samochodów. Dodatkowo w nowej lokalizacji mieści się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 2,6 tys. m2 oraz parking wyposażony w 214 miejsc dla samochodów osobowych i 65 miejsc dla ciężarówek. Łączne zatrudnienie w Chlebni to obecnie 315 osób w biurze i magazynie, oddział współpracuje z 60 przewoźnikami, którzy zatrudniają 279 kierowców.

Zdecydowaliśmy się wybrać taką lokalizację nowego oddziału ze względu na strategiczne położenie i infrastrukturę dostosowaną do potrzeb inwestorów oraz przychylną politykę lokalnych władz - wyjaśnia Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Logistics Polska, i dodaje: Nowa inwestycja stanowi ponad 40% powierzchni magazynowej Raben Logistics Polska w regionie mazowieckim. Był to też kolejny profesjonalny projekt realizowany z firmą Panattoni, która znając nasze potrzeby zawsze jest gotowa by na nie odpowiedzieć.

Chlebnia to także także ekologiczny obiekt - wykorzystano w nim rozwiązania pozwalające na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, gazu i wody. Przykładowo magazyny został wyposażone w oświetlenie LED-owe, a zainstalowane w nich świetliki zapewniają stały dostęp do naturalnego światła dziennego. Zastosowano w nich także służące ogrzewaniu nowoczesne promienniki gazowe. Z kolei biurowiec posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. W obiekcie zapewniono także odpowiednią ilość hydrantów, odpowiadającą rozkładowi regałów. Pozwala to na zwiększenie poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego.


Fot. Raben

Fot. Raben


« powrót
Biuro Brokerskie Omega