LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plDynamiczny wzrost marki
Transport drogowy

Dynamiczny wzrost marki

Toyota Professional. Proace City i Hilux liderami segmentów

SC

Toyota Professional buduje coraz silniejszą pozycję na rynku. Od stycznia do grudnia 2023 roku zarejestrowano już 10 128 samochody tej marki. To rezultat o 34% lepszy od uzyskanego w 2022 roku.


W 2024 r. do rodziny samochodów użytkowych Proace dołączy Proace Max   |   Fot. Toyota Central Europe

Zamierzamy dalej umacniać naszą pozycję na rynku i mamy pomysł, jak to osiągnąć. Już teraz PROACE CITY oraz Hilux zdecydowanie dominują w swoich segmentach, a w 2024 roku zadebiutuje PROACE MAX. Tym samym dołączymy do największego i najważniejszego segmentu na rynku dla samochodów dostawczych do 3,5 tony. Odświeżymy też pozostałą gamę naszych aut użytkowych oraz nadal będziemy powiększać sieć wyspecjalizowanych salonów sprzedaży i serwisów Toyota Professional – mówi Tomasz Suliga, Regional LCV Manager Toyota Central Europe.

Proace City i Hilux najpopularniejsze. Niezmiennie najpopularniejszym modelem jest Proace City. Tylko w ostatnim miesiącu 2023 roku zarejestrowano 416 egzemplarzy tych aut w wersji osobowej i dostawczej, a w ciągu 12 miesięcy aż 5573 (40% wzrostu). Model ten ma aż 29,2% udziału w segmencie CDV, czyli więcej niż trzech kolejnych konkurentów razem wziętych.

W segmencie pick-upów konkurencję zdeklasował Hilux (42,2% udziału). W całym 2023 roku zarejestrowano 1707 egzemplarzy tego niezawodnego i wytrzymałego auta. W samym tylko grudniu zarejestrowano 189 egzemplarzy picku-upa Toyoty.

W segmencie MDV na koniec 2023 roku 17,5% udziału uzyskał model Proace w wersji osobowej i dostawczej. Od stycznia do grudnia zarejestrowano 2848 tych aut, a w samym grudniu odebrano z salonów Toyota Professional 235 egzemplarzy.

Nowe modele i odświeżona gama Toyota Professional. W 2024 roku do rodziny samochodów użytkowych Proace dołączy Proace Max, który uzupełni ofertę w największym segmencie aut dostawczych (HDV). Auto będzie dostępne w różnych wersjach nadwoziowych, by klienci mogli dopasować auta do swoich potrzeb. Auto napędzane będzie przez najnowsze, wydajne i spełniające normę Euro 6E silniki Diesla o mocy od 120 KM (88 kW) do 180 KM (132 kW) lub przy pomocy bateryjnego napędu elektrycznego o mocy 270 KM (200 kW).

Inne modele Toyota Professional zostały zmodernizowane. Modele Proace i Proace City zyskały nowy wygląd przedniego pasa, nowoczesne technologie i systemy bezpieczeństwa, a wersje z napędem elektrycznym mają teraz dłuższy zasięg. Ponadto w gamie pick-upa Hilux zadebiutuje zelektryfikowany wariant – Hilux Hybrid 48V.

[ materiały Toyota Central Europe ]


Fot. Toyota Central Europe

Fot. Toyota Central Europe

Fot. Toyota Central Europe


« powrót
Biuro Brokerskie Omega