Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
04 kwietnia 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plEfektywna usługa do zarządzania flotą
Transport drogowy

Efektywna usługa do zarządzania flotą

Firma Goodyear ogłasza swój nowy pomysł

6 grudnia 2016 r.   |  Cezary Banasiak

Chociaż niektórym może się wydawać, iż firmy oponiarskie są "zaledwie" producentami opon i tylko na poprawianiu ich jakości się skupiają, są w dużym błędzie. Dzisiaj by być konkurencyjnym nie wystarcza już dbanie tylko o jedną dziedzinę.


Prezentacja Goodyear Proactive Solutions   |   Fot. Cezary Banasiak

Producenci ogumienia przedstawiają coraz ciekawsze pomysły, mające poprawiać bezpieczeństwo na drogach, usprawniać pracę flot, czy choćby pojedynczych pojazdów, a nawet zmieniać świadomość kierowców przyzwyczajonych do dotychczasowych rozwiązań. Niektóre idee są na razie zbyt futurystyczne, by zagościły na drogach w krótkim czasie, ale często pokazują jak wiele jeszcze można usprawnić, posługując się nieraz nawet dostępnymi narzędziami, oczywiście odpowiednio wykorzystanymi.

Analiza danych. Goodyear Tire & Rubber Company ogłosił pod koniec listopada wprowadzenie na rynek swojej nowej, transeuropejskiej usługi Goodyear Proactive Solutions. Jej główną cechą jest możliwość zarządzania przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań telemetrycznych oraz analitycznych, działaniami każdego pojazdu wchodzącego w skład floty.

Zaawansowane algorytmy komputerowe, dane pochodzące z usług oferowanych przez Goodyeara dla operatorów flot oraz dokładny system raportowania, umożliwia nowemu rozwiązaniu dla biznesu, precyzyjnie identyfikować oraz rozwiązywać kwestie związane z ogumieniem oraz bezpieczeństwem jeszcze przed ich wystąpieniem.

Dzięki usłudze operatorzy flot mają zapewnione monitorowanie w czasie rzeczywistym ich pojazdów oraz zamontowanego w nich ogumienia. To może się przekładać na przewagę konkurencyjną, a zarazem wzrost zysków czy większą elastyczność w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym.

Jesteśmy świadkami ogromnej zmiany systemowej, która w znaczący sposób wpływa na rynek działań realizowanych przez pojazdy komercyjne. W dobie cyfrowej ekonomii, zarówno klienci indywidualni jak i firmy, oczekują, że dostawy będą odbywały się jeszcze szybciej, taniej i maksymalnie komfortowo. W rezultacie rynek tego rodzaju usług staje się bardziej zintegrowany i zautomatyzowany. Goodyear Proactive Solutions oferuje operatorom flot jednostopniowe i intuicyjne rozwiązanie, które umożliwi redukcję kosztów, przy jednoczesnej poprawie w zakresie czasu pracy, efektywności oraz zrównoważonego rozwoju – powiedział Michel Rzonzef, wiceprezydent Goodyear w regionie EMEA odpowiedzialny za usługi dla pojazdów użytkowych.

Różne rozwiązania. Firma Goodyear przy współpracy ze swoimi partnerami przez ostatnie dwa lata opracowywał i wprowadzał na rynek nowoczesne systemy do zarządzania flotami, które w efekcie umożliwiły: wzrost efektywności, dzięki zmniejszeniu o 75% awarii wynikających z problemów z ogumieniem; obniżenie kosztów operacyjnych, dzięki zredukowaniu miesięcznych kosztów paliwowych o 300 euro/pojazd oraz ograniczeniu kosztów utrzymania opon sięgający nawet 70%; zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne, dzięki mniejszemu nawet o 10% zużyciu paliwa.

Nowa usługa jest dostępna w dwóch wariantach zapewniających efektywną, bezpieczną oraz zrównoważoną mobilność:

- Proactive Tire oferuje szeroki zakres usług takich jak monitorowanie ciśnienia opon, temperatury oraz głębokości bieżnika. Zintegrowane oraz w pełni zautomatyzowane rozwiązanie umożliwia operatorom flot maksymalizację osiągów wykorzystywanego ogumienia oraz wcześniejsze opracowanie harmonogramu prac konserwacyjnych.

- Proactive Fleet składa się z dwóch opcji: Driver Behavior oraz Track & Trace, które wspierają operatorów flot w redukcji zużycia paliwa oraz czasu podróży, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa.

Nie tylko dla własnych opon. Goodyear Proactive Solutions podkreśla naszą rolę jako kluczowego partnera operatorów flot, dzięki połączeniu najnowszych rozwiązań technologicznych i analizy danych z naszymi już obecnymi na rynku usługami wsparcia dla klientów flotowych. Przykładem może być program TruckForce, który z ponad 2 tys. serwisów partnerskich i 350 tys. zarejestrowanych pojazdów, jest największym tego rodzaju systemem wsparcia w Europie. Nasze rozwiązanie jest w pełni kompatybilne ze wszystkimi oponami dla pojazdów użytkowych, dzięki czemu każdy operator flot będzie miał możliwość skorzystać z zalet nowego systemu – dodał André Weisz, dyrektor generalny Goodyear Proactive Solutions.

Goodyear Proactive Solutions jest już dostępny w Polsce, Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Kolejne kraje mają być włączane w 2017 r.« powrót
Biuro Brokerskie Omega