LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plElektryczne ciężarówki na długodystansowe trasy
Transport drogowy

Elektryczne ciężarówki na długodystansowe trasy

DB Schenker podpisał umowę z Mercedes-Benz Trucks

SC

DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, podpisał umowę z Mercedes-Benz Trucks na zakup nowych ciągników eActros LongHaul. Wraz z zakupem 100 elektrycznych ciężarówek z początkiem ich seryjnej produkcji w 2024 r., DB Schenker powiększy swoją przyjazną środowisku flotę i zrobi kolejny ważny krok w kierunku elektromobilności. Elektryczne Mercedesy umożliwią teraz pokonywanie dłuższych dystansów.

Dzięki sukcesywnej rozbudowie floty pojazdów elektrycznych, kontynuujemy realizację naszego celu, jakim jest pozycja światowego lidera w dziedzinie zielonej logistyki. Model eActros LongHaul umożliwi wykorzystanie elektrycznych ciężarówek na długich trasach. Do naszej sieci dostaw drobnicowych możemy teraz włączyć zarówno pojazdy z nadwoziami wymiennymi, jak i ciągniki siodłowe do transportu dalekobieżnego. Mogą być one również wykorzystywane w transporcie FTL i LTL. Przykładamy dużą wagę do odpowiedzialności wobec środowiska i nieustannie szukamy ekologicznych rozwiązań – mówi Cyrille Bonjean, Head of Land Transport w DB Schenker Europe.

DB Schenker jest dla nas ważnym i długoletnim partnerem, który już teraz wykorzystuje nasze elektryczne pojazdy w ruchu dystrybucyjnym. Tym bardziej cieszymy się, że firma postawiła również na ciągniki z gwiazdą, czyli elektryczny model eActros LongHaul, w transporcie dalekobieżnym – dodaje Stina Fagerman, Head of Marketing, Sales and Services w Mercedes- Benz Trucks.

eActros LongHaul. W Mercedesie eActros LongHaul zastosowano akumulatory z ogniwami litowo- żelazowo-fosforanowymi (LFP). Odznaczają się one przede wszystkim długą żywotnością oraz większym zasobem energii do wykorzystania. Korzystając ze stacji ładowania o mocy około jednego megawata, akumulatory w eActros LongHaul będzie można naładować z poziomu 20% do 80% w czasie krótszym niż 30 minut.

Trzy zestawy akumulatorów zapewniają łącznie ponad 600 kWh pojemności, a dwa silniki elektryczne generują 400 kW mocy ciągłej i 600 kW mocy maksymalnej. O DB Schenker Redakcja: Schenker Europe GmbH, Edmund-Rumpler-Str. 3, 60549 Frankfurt, Niemcy 1 / 2​ Informacja prasowa Zatrudniając około 76 100 pracowników w ponad 1 850 lokalizacjach w 130 krajach, DB Schenker jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Firma świadczy usługi transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego, oferuje także oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw z jednego źródła.

Aby osiągnąć swój ambitny cel neutralności klimatycznej do 2040 roku, dostawca usług logistycznych stale inwestuje w innowacyjne rozwiązania transportowe, odnawialne źródła energii i produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dla swoich klientów.

[ materiały DB Schenker / Mercedes-Benz Trucks ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega