LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plElektryczny dostawczak w trzech nowych odmianach nadwozia
Transport drogowy

Elektryczny dostawczak w trzech nowych odmianach nadwozia

Nissan Townstar w wersjach Van, Crew Van i Combi w 100% elektrycznych

SC

Nissan Townstar – dotychczas dostępny na rynku w wersjach Van i Combi z benzynowym silnikiem o mocy 130 KM – zadebiutował właśnie w długo wyczekiwanej odmianie w pełni elektrycznej, mającej być następcą popularnego i cenionego na rynku Nissana e-NV200. Poza znanymi z wersji spalinowej odmianami nadwozia Van i Combi ze standardowym rozstawem osi do „elektrycznej gamy” modelu dołączyły także zupełnie nowe wersje nadwoziowe: Van z długim rozstawem osi oraz Crew Van.


Nissan Townstar Combi w pełni elektryczny   |   Fot. Nissan

Elektryczny Townstar napędzany jest silnikiem o mocy 90 kW (122 KM), zasilanym akumulatorem o pojemności 44 kWh. Do seryjnego wyposażenia większości wersji należą: ładowarka trójfazowa AC o mocy 22 kW, aktywny system zarządzania temperaturą baterii oraz pompa ciepła.

W innych wyposażeniach znajdziemy także instalację umożliwiającą szybkie ładowanie prądem stałym (w standardzie CCS) z maksymalną mocą do 80 kW. Ładowanie akumulatora od 15% do 80% przy użyciu szybkiej ładowarki DC ze złączem CCS i prądem z maksymalną mocą do 80 kW trwa jedynie 37 minut.

Elektryczny Townstar, podobnie jak inne użytkowe samochody marki Nissan, jest objęty pięcioletnią gwarancją lub do przebiegu 160 000 km, a ponadto ośmioletnią gwarancją na pojemność akumulatora trakcyjnego. Dotyczy to także osobowej wersji Combi.

Nissana Townstar Combi – doskonały rodzinny samochód. Pięciomiejscową odmianę Combi elektrycznego Nissana Townstar zaprojektowano z myślą o potrzebach dużych rodzin. Model ten dysponuje nie tylko przestronnym wnętrzem i ogromnym bagażnikiem, ale może też ciągnąć przyczepę o masie własnej do 1500 kg. Osobowa wersja jest wyposażona w najnowsze systemy łączności i wiele innych, których zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem podróżowania. Townstar Combi oferuje pięć wygodnych foteli w dwóch rzędach i potężny bagażnik, którego standardowa pojemność wynosi imponujące 775 litrów. Po złożeniu asymetrycznie dzielonej i przesuwanej kanapy pojemność przedziału bagażowego może wzrosnąć aż do 2500 litrów.

Do seryjnego wyposażenia rodzinnego vana w wersji elektrycznej należą ładowarka trójfazowa AC o mocy 22 kW, aktywny system zarządzania temperaturą akumulatora oraz pompa ciepła, dzięki której obszerne wnętrze Nissana Townstar Combi nagrzewa się bardzo szybko. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 285 kilometrów w cyklu mieszanym WLTP.

W wypadku elektrycznego Nissana Townstar Combi nie tylko nabywcy indywidualni, ale również firmy mogą wnioskować o rządowe wsparcie w wysokości do 27 tysięcy złotych.

Funkcjonalne i nowoczesne wnętrze. Standardowo Townstar Combi w odmianie elektrycznej wyposażony jest w klasyczny zestaw zegarów z dużym, kolorowym ekranem komputera pokładowego. W najwyższej wersji wyposażenia Tekna został on zastąpiony całkowicie cyfrowym zestawem wskaźników o przekątnej 10 cali. Na konsoli środkowej wygospodarowano miejsce na bezprzewodową ładowarkę. W zależności od wersji samochód może być wyposażony w podgrzewaną przednią szybę, podgrzewane koło kierownicy oraz w podgrzewanie przednich foteli. Aplikacja NissanConnect Services zapewnia dostęp do niektórych funkcji za pośrednictwem smartfonu. Zdalnie można sterować między innymi klimatyzacją oraz procesem ładowania.

Pojemność obszernych schowków w przedniej i tylnej części kabiny wynosi w sumie 49 litrów. Na przesuwanej tylnej kanapie umieszczono punkty mocowania Isofix dla dwóch skrajnych miejsc, które w połączeniu z mocowaniem Isofix na przednim fotelu pasażera tworzą z Townstara prawdziwie rodzinny samochód. Do wyposażenia seryjnego należą nie tylko relingi dachowe, ale również wyjątkowo praktyczne, zintegrowane poprzeczne belki.

Bogate wyposażenie seryjne, które zwiększa bezpieczeństwo podróżowania. System automatycznego hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów rozpoznaje potencjalne zagrożenia przed pojazdem i ostrzega kierowcę, gdy ten nie reaguje. System potrafi automatycznie rozpocząć hamowanie, aby zminimalizować ryzyko kolizji. Standardowe wyposażenie modelu Townstar obejmuje także szeroki pakiet aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy tj.: ostrzeżenie o obiektach w martwym polu, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu czy system rozpoznawania znaków drogowych.

Dodatkowo w seryjnym wyposażeniu wersji Tekna znajduje się znany z innych modeli Nissana system Pro-PILOT Assist wspomagający kierowcę w czasie jazdy na drogach wielojezdniowych zarówno podczas hamowania, przyspieszania, a także kierowania. Elektryczny Townstar Combi w wersji Tekna jest również wyposażony w ceniony przez wielu kierowców system kamer 360°, który znacznie ułatwia manewrowanie w ciasnych miejscach. Standardowo w wersji N-Connecta jest kamera cofania oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

Nissan Townstar Van z długim rozstawem osi (LWB) – jedyny w swoim rodzaju samochód dostawczy. Niezależnie od wersji układu napędowego (spalinowej lub elektrycznej) maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej wynosi do 4,3 m3, a maksymalna ładowność – do 800 kg. Podłoga o długości ponad 2,2 metra zapewnia możliwość przewiezienia 2 europalet. Co bardzo przydatne, jedną z nich można umieścić w przestrzeni ładunkowej przez szerokie boczne drzwi przesuwane. W tej odmianie nadwozia Nissan Townstar jest dostępny z kabiną 2- lub 3-osobową.

Wyposażenie seryjne wersji z elektrycznym układem napędowym obejmuje ładowarkę trójfazową AC o mocy 22 kW. Jako wyposażenie dodatkowe można zamówić przygotowanie do ładowania DC w standardzie CCS z maksymalną mocą do 80 kW. Ponadto, elektryczny Nissan Townstar Van z długim rozstawem osi jest wyposażony w aktywny system zarządzania temperaturą akumulatora oraz w pompę ciepła, szczególnie przydatną w chłodniejsze dni. W cyklu miejskim zasięg wynosi do 398 km, a w cyklu mieszanym do 284 km.

Nissan Townstar Crew Van – 2 w 1, czyli połączenie auta 5-osobowego z dostawczym. Nissan Townstar Crew Van, oferowany wyłącznie z długim rozstawem osi i w wersji wyposażenia Business, łączy komfort 5-osobowego samochodu osobowego z obszerną przestrzenią ładunkową auta dostawczego z homologacją N1. Ta wersja Nissana Townstar jest przeznaczona szczególnie dla przedsiębiorców, którzy od samochodu osobowo-dostawczego wymagają dużej wszechstronności. Dzięki praktycznej 3-osobowej ławce w drugim rzędzie, którą można złożyć do pozycji pionowej, długość podłogi przestrzeni ładunkowej łatwo powiększymy do około 2 metrów.

Również w tej wersji wyposażenie seryjne odmiany z napędem elektrycznym obejmuje ładowarkę trójfazową AC o mocy 22 kW. Jako wyposażenie dodatkowe można zamówić przygotowanie do ładowania DC ze złączem CCS z maksymalną mocą do 80 kW. Aktywny system zarządzania temperaturą akumulatora i pompa ciepła także znajdują się na pokładzie.

Nabywcy elektrycznego Nissana Townstar w wersjach Van LWB oraz Crew Van mogą ubiegać się o dopłatę rządową w wysokości do 30% wartości samochodu, ale nie przekraczającą 70 tysięcy złotych (przy deklarowanym przebiegu minimum 20 tysięcy kilometrów rocznie).

Nissan Townstar to bardzo ważny model dla naszej marki. Oferuje niezrównaną funkcjonalność, a liczne wersje nadwoziowe pozwalają spełniać oczekiwania szerokiego grona klientów – od firm potrzebujących maksymalnych możliwości ładunkowych w kompaktowym nadwoziu, poprzez przedsiębiorców, dla których możliwość łatwej transformacji z samochodu dostawczego na osobowy jest kluczowe, aż po rodziny, dla których liczy się wygoda i pokaźna przestrzeń na bagaże. Każda z nich jest także dostępna w wersji w pełni elektrycznej, która nie tylko wpisuje się w coraz silniejszy trend dążenia do bezemisyjnej mobilności, a także – co nie mniej ważne – pozwala na racjonalizację kosztów. Dzięki programom dopłat i niskim kosztom użytkowania ekonomia wyboru samochodu elektrycznego jest bezdyskusyjna – powiedział Paweł Powalski, EV and Infrastructure Manager w Nissan Sales CEE.

[ materiały Nissan ]


Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Nissan

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak

Fot. Cezary Banasiak


« powrót
Biuro Brokerskie Omega