Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 stycznia 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.pl"Elektryk" szwedzkiego producenta
Transport drogowy

"Elektryk" szwedzkiego producenta

Seryjna sprzedaż autobusu od przyszłego roku

18 listopada 2015 r.   |  AS

Firma Volvo zaprezentowała nowy elektryczny autobus do produkcji seryjnej - 12-metrowy, cichy i bezemisyjny model 7900 Electric. Planowane rozpoczęcie sprzedaży już w 2016 r.


Volvo 7900 Electric   |   Fot. Volvo

Na targach transportu publicznego w Mediolanie, szwedzki producent pokazał jeden z elektrycznych autobusów koncepcyjnych, ale już w belgijskim Kortrijk przedstawiona została wersja gotowa do wprowadzenia na rynek i seryjnej sprzedaży.

Cichy i bezemisyjny. Jest to dla nas kolejny bardzo ważny kamień milowy na drodze do zrównoważonego transportu przyszłości, a także bardziej czystej i cichej przestrzeni miejskiej. Obecnie oferujemy pełną gamę produktów, które pozwalają stworzyć systemy zelektryfikowanego transportu autobusowego umożliwiające każdemu miastu na świecie wkroczenie w przyszłość - powiedział Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses.

Model 7900 Electric jest cichy i bezemisyjny, wyposażony w akumulatory litowo-jonowe ładujące się przy każdym hamowaniu, a także dzięki źródłom zasilania dostępnym na przystankach końcowych. Co ważne, uzupełnienie energii trwa zaledwie kilka minut, a pełne baterie pozwalają na jazdę na dystansie 10-20 kilometrów.

Możliwość szybkiego ładowania na końcowych przystankach pozwala na stworzenie infrastruktury autobusowej, która nie jest zależna od pojemności akumulatora. Dwuosiowy, 12-metrowy autobus posiada aluminiowe nadwozie, trzy pary drzwi, jest niskopodłogowy, jego wnętrze jest jasne i przestronne, a jednorazowo może zabrać do 85 pasażerów. Zużycie energii może być niższe nawet o 80% od porównywalnego autobusu z silnikiem diesla.

Nowy autobus zostanie wprowadzony na rynek jako całościowe rozwiązanie obejmujące finansowanie, obsługę pojazdów oraz konserwację akumulatorów, a dzięki współpracy Volvo z firmami Siemens oraz ABB, także infrastrukturę ładowania.

Trzy elektryczne autobusy koncepcyjne Volvo, które przewożą pasażerów na regularnej linii w Göteborgu, są częścią projektu ElectriCity.« powrót
Biuro Brokerskie Omega