LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plElektryki w transporcie regionalnym
Transport drogowy

Elektryki w transporcie regionalnym

Scania wprowadza kompleksowe rozwiązania

SC

Scania wprowadza rozwiązania oparte na pojazdach elektrycznych nowej generacji (ang. BEV – Battery Electric Vehicle). Pojazdy, dostępne z kabinami sypialnymi R lub S, stanowią część kompleksowego rozwiązania, które umożliwi elektryfikację transportu znacznej liczbie klientów, dla różnych aplikacji. Dzięki zainstalowanym w pojazdach akumulatorom o mocy 624 kWh, Scania zapewnia narzędzia do zasadniczej zmiany, jeśli chodzi o pojazdy elektryczne i ich dostępność w transporcie regionalnym.


Scania wprowadza rozwiązania oparte na pojazdach elektrycznych nowej generacji   |   Fot. Scania

Wprowadzenie elektrycznych pojazdów ciężarowych do transportu regionalnego stanowi kamień milowy dla nas i dla naszych partnerów. Obecnie poszerzamy ofertę Scania, stwarzając nowe możliwości dla szerokiego grona klientów i całego ekosystemu transportowego. Nasze pojazdy stanowią część rozwiązania, którego oczekuje branża transportowa w związku z elektryfikacją – komentuje Christian Levin, prezes i dyrektor generalny Scania.

Elektryczne pojazdy ciężarowe Scania nowej generacji opierają się na klasycznych podstawach Scania, takich jak modułowość, zrównoważony rozwój i całkowita ekonomika eksploatacji, z potencjałem dorównującym, a nawet przekraczającym to, czego można oczekiwać od konwencjonalnych pojazdów ciężarowych. Najnowszym pojazdom elektrycznym Scania towarzyszy wsparcie w obszarze serwisu i usług, które czynią je kompletnymi rozwiązaniami, łącznie z ładowaniem, finansowaniem, ubezpieczeniem i obsługą serwisową.

Włączenie tych rozwiązań do portfolio Scania to ważna zmiana dla klientów, którzy chcą być częścią elektryfikacji transportu. Ułatwiamy ją naszym klientom, uwzględniając takie wartości, jak bliskie partnerstwo i zeroemisyjność – mówi Fredrik Allard, starszy wiceprezes i dyrektor ds. elektryfikacji w Scania.

Scania wprowadza zeroemisyjne elektryczne pojazdy ciężarowe nowej generacji, które stanowią doskonałe rozwiązanie na regionalnych trasach długodystansowych dla zestawów o dopuszczalnej masie całkowitej do 64 ton. Rozszerzenie portfolio zelektryfikowanych pojazdów ciężarowych Scania to duża szansa dla klientów, którzy chcą dołączyć do zmiany w transporcie, przy zerowej emisji spalin.

Dzięki nowym pojazdom Scania klienci będą mogli wybrać podwozia pod zabudowę lub zestaw: ciągnik z naczepą, dostosowane do transportu żywności w kontrolowanej temperaturze. Zasięgi pojazdu różnią się w zależności od masy i konfiguracji pojazdu oraz od topografii terenu, na którym jest wykonywany transport. Zasięg ciągnika w konfiguracji osi 4x2 z sześcioma akumulatorami może sięgać do 350 km między każdym ładowaniem, ze średnią prędkością 80 km/h na autostradzie. Stałe trasy, które obejmują zaplanowane ładowanie w zajezdni lub w miejscu docelowym są najlepsze dla tego typu rozwiązań. Możliwość ładowania podczas obowiązkowego 45-minutowego odpoczynku kierowcy zwiększy zasięg operacyjny.

Oferta pojazdów elektrycznych Scania stale rozwija się. Dzięki wzbogaceniu naszego portfolio, w którym znajdują się hybrydy i pojazdy BEV do dystrybucji miejskiej, wprowadzone na rynek w 2020 roku, możemy obecnie zaoferować klientom zrównoważone i szerokie portfolio rozwiązań o zerowej emisji — mówi Fredrik Allard.

Nowe pojazdy Scania BEV mogą być zamawiane w konfiguracji: ciągnik 4x2 lub podwozie 6x2*4. Ciągnik 4x2 będzie wymagał rozstawu osi 4150 mm do montażu sześciu akumulatorów, bazując na europejskich przepisach dotyczących zwiększonych wymiarów pojazdów. Istnieje możliwość wyspecyfikowania pojazdu o całkowitej masie zestawu do 64 ton, zgodnego z typową kombinacją nordycką.

Moc ładowania wynosi do 375 kW, co oznacza, że ​​godzina ładowania zwiększa zasięg pojazdu o około 270 do 300 km. Ciągła moc wyjściowa Scania 45 R lub S wynosi 410 kW (odpowiednik około 560 KM). Produkcja zelektryfikowanych pojazdów Scania nowej generacji rozpocznie się w IV kwartale 2023 r.

Stawienie czoła globalnym wyzwaniom związanym z emisją CO2 oznacza, że ​​wszyscy musimy produkować i konsumować w nowy sposób. Redukcja, ponowne użycie i recykling zawsze były ważne dla Scania. To, co stoi między nami, a przestawieniem się na system transportu wolny od paliw kopalnych, oparty na rozwiązaniach zelektryfikowanych, to kompleksowa infrastruktura do ładowania, ale tu również widzimy duży postęp – dodaje Christian Levin.

Dostępność rozwiązań do ładowania jest kluczowa dla europejskich klientów, którzy chcą zacząć inwestować w pojazdy typu BEV na większą skalę. Scania nawiązała już współpracę z globalnymi partnerami w tym obszarze, dlatego może oferować kompleksowe rozwiązania w zakresie ładowania dla klientów BEV.

[ materiały Scania ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega