LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plEuropejski Kongres Logistyczny ONECARGO w Katowicach
Logistyka

Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO w Katowicach

5-6 X największe spotkanie branży w Europie Środkowo-Wschodniej

KK

Z inicjatywy PKP Cargo 5-6 października odbędzie się w Katowicach Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO – prestiżowe, międzynarodowe spotkanie najważniejszych postaci z branży TSL oraz przedstawicieli jej kluczowych partnerów biznesowych, a także ze świata polityki i nauki. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości).


Celem Kongresu jest stworzenie szerokiego, a zarazem prestiżowego forum wymiany opinii i doświadczeń na temat biznesu TSL (transport-spedycja-logistyka). Podczas EKL zaprezentowane zostaną światowe doświadczenia i rozwiązania liderów sektora logistycznego. Ma to być także głos branży w dyskusjach z regulatorami, jak również miejsce spotkań z kontrahentami. Tematyka Kongresu obejmie szeroko rozumianą logistykę, zmiany na transportowej mapie Europy, inwestycje w portach morskich, rozwój terminali logistycznych i nowoczesnych magazynów, innowacyjność w transporcie drogowym i intermodalnym oraz dynamikę modernizacji infrastruktury kolejowej i nowe szanse rozwoju cargo lotniczego.

W Kongresie wezmą udział eksperci międzynarodowej branży TSL, przedstawiciele samorządów oraz krajowej i europejskiej administracji – wśród nich Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, a także osoby odpowiedzialne za strategie czołowych firm logistycznych z Polski i Europy.

Kongres, w którym weźmie udział około 1000 osób, potrwa dwa dni.
W tym czasie odbędą się liczne spotkania merytoryczne oraz imprezy towarzyszące. PKP Cargo, jako pomysłodawca organizacji tego wydarzenia, otrzymało tytuł „sponsora strategicznego”.

Rozwój i kształt przemian europejskiego sektora logistyki, obejmującego klasyczne i nowe formy transportu, spedycji, usług dodanych i magazynowania, w dużym stopniu determinuje także miejsce i rolę Polski w globalnej gospodarce. Będziemy o tym mówić podczas Europejskiego Kongresu Logistycznego ONECARGO w Katowicach – zapowiada Wojciech Kuśpik, organizator wydarzenia, prezes Grupy PTWP.

Logistyka wnosi znaczną wartość dodaną do unijnego PKB i tworzy wiele miejsc pracy. Jest też głównym czynnikiem, pozwalającym skutecznie i efektywnie funkcjonować innym sektorom produkcyjnym i usługowym.

Światowa czołówka. Pod względem efektywności europejska logistyka plasuje się na ogół w czołówce globalnej rywalizacji, w kilku tylko obszarach ustępując bardziej konkurencyjnej logistyce amerykańskiej i japońskiej. Spółki europejskie są pierwszymi trzema największymi armatorami kontenerowców na świecie, stanowiąc jednocześnie punkt odniesienia i nadając ton przemianom w branży. Podobnie jest w transporcie kolejowym, częściowo w lotniczym. Spośród dziesięciu największych megaoperatorów logistycznych, połowa pochodzi z Europy.

Jesteśmy w bardzo ciekawym momencie rozwoju europejskiego rynku logistycznego – zauważa prezes PKP Cargo S.A. Adam Purwin. – Inwestycje w infrastrukturę, procesy konsolidacji, poszukiwanie nowych form i kierunków rozwoju firm z branży TSL, innowacyjne produkty i nowinki technologiczne – to wszystko sprawia, że tematów na EKL na pewno nie zabraknie.

Mapa logistyczna naszej części Europy zmienia się, a rosnące natężenie ruchu samochodowego, nacisk na ograniczanie kosztów zewnętrznych w transporcie to duża szansa szczególnie dla kolei towarowych – kontynuuje prezes. – Dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej, nowym możliwościom w połączeniach z Azją i dobrej współpracy z europejskimi portami, kolej może dalej zyskiwać na znaczeniu. Ale nie tylko o kolei chcemy rozmawiać podczas EKL. Unikalne położenie Polski oraz jej potencjał gospodarczy predestynuje nas do roli animatora ważnych debat i inicjatora zmian w europejskiej logistyce i transporcie. Mamy nadzieję, że ten Kongres stanie się ważną platformą komunikacyjną dla całej branży TSL w Europie Środkowo-Wschodniej.« powrót
Biuro Brokerskie Omega